XC MM 2006

Läti külavõistlusest TDF-ni
Vasta
tambet
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 30. 09. 2005. 12:21

XC MM 2006

Postitus Postitas tambet » 23. 08. 2006. 20:30

Kui kellelgi peaks huvi olema, siis nüüd saavad ka MTB fännid oma lemmik spordiala peale panuseid teha.
https://www.triobet.com/?event=force_fr ... ids%3D2497

saamuel
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 02. 05. 2005. 13:06

selline uudis üllitet

Postitus Postitas saamuel » 24. 08. 2006. 11:50

http://etvsport.ee/index.php?0539444

pühapäeval saab võrdluse eesti "Elioni Cup" taseme kohta maailmas.
A'Lleaaa!!!

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: selline uudis üllitet

Postitus Postitas SL » 24. 08. 2006. 13:15

saamuel kirjutas:http://etvsport.ee/index.php?0539444

pühapäeval saab võrdluse eesti "Elioni Cup" taseme kohta maailmas.
Päris ikka ei saa. Lõpust startimine, tehnilise abi nappus etc, mis seda tulemust meie kahjuks keeravad. Minu arvates pole mõtet olla sellise negativistliku suhtumisega Eesti parimate tasemesse. Kõigel sellel on omad põhjused, mis suures osas küll jah, on ratturitest endist tingitud, kuid on ka palju teisi olulisi põhjuseid, mis Eesti baigisõitjad tiitlivõistlustel on just seal, kus nad on.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11886
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: selline uudis üllitet

Postitus Postitas erikr » 24. 08. 2006. 14:19

saamuel kirjutas:pühapäeval saab võrdluse eesti "Elioni Cup" taseme kohta maailmas.
ei saa. sellest on foorumis palju juttu olnud, maratoni ja ringidega XC sõitu pole mõtet võrrelda.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: selline uudis üllitet

Postitus Postitas LauriA » 24. 08. 2006. 14:45

SL kirjutas:sellise negativistliku suhtumisega Eesti parimate tasemesse. Kõigel sellel on omad põhjused, mis suures osas küll jah, on ratturitest endist tingitud, kuid on ka palju teisi olulisi põhjuseid, mis Eesti baigisõitjad tiitlivõistlustel on just seal, kus nad on.
Kas näiteks Erika Salumäel omal ajal ('88-'92)oleks olnud ka XC tippvõistlusel raske olnud tulla esi 3 sisse (omas vanuseklassis)?
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4506
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: selline uudis üllitet

Postitus Postitas riho » 24. 08. 2006. 15:14

LauriA kirjutas:Kas näiteks Erika Salumäel omal ajal ('88-'92)oleks olnud ka XC tippvõistlusel raske olnud tulla esi 3 sisse (omas vanuseklassis)?
Sinule kui kossufännile vastuküsimus: Kas Heino Enden oleks Viljar Loori asemel Liidu võrkpallikoondisesse saanud?

Spekuleerin et Erika ei oleks oma erialase (trekisprint) ettevalmistuse juures XO-s 3 sisse tulnud.

Lisan veel et juba 4 võrdse tasemega osaleja puhul on võistlusel raske kolme sisse tulla. Ükskõik mis alal ja mis tasemel.

Tuleks nüüd selle aasta MM-i juurde tagasi.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: selline uudis üllitet

Postitus Postitas SL » 24. 08. 2006. 15:51

LauriA kirjutas:
SL kirjutas:sellise negativistliku suhtumisega Eesti parimate tasemesse. Kõigel sellel on omad põhjused, mis suures osas küll jah, on ratturitest endist tingitud, kuid on ka palju teisi olulisi põhjuseid, mis Eesti baigisõitjad tiitlivõistlustel on just seal, kus nad on.
Kas näiteks Erika Salumäel omal ajal ('88-'92)oleks olnud ka XC tippvõistlusel raske olnud tulla esi 3 sisse (omas vanuseklassis)?
Esiteks Sulle juba vastati Endeni / Loori võrdlusega. Teiseks - kui panen lähemale pihta sinu küsimuse mõttele - kui Salumäel poleks olnud N-Liidu süsteemi, kus tiirelda, laagritada, tipp-tasemel pidevalt võistelda etc. ehk ta oleks harjutanud pirita velotrekil, siis ta poleks kahekordne olümpiavõitja ka. Kui võtta Eestist paar-kolm, kuni kümme noort peenikest selli, leida neile igaühele 1 mio eur aastaeelarveks, panna ta elama sveitsi, prantsusmaale või kuhu iganes kesk-euroopasse, siis oleks suht tõenäoline, et meil oleks ca 5 aasta pärast keegi, kes oleks võimeline jõudma XC profitiimi ning edasi sõitma ka XC-s esikümnesse. Jah, seepeale ütled, et miks vennad ise ei jõua XC profitiimi, et oleks needsamad võimalused + kalender - vastus on lihtne - esiteks on XC profiturg (kui nii võib öelda) äärmiselt väike ja teiseks pole meie omadel olnud võimalust mitte kusagil enda arengut, potentsiaali näitamas käia.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 24. 08. 2006. 19:44

A mille pealt need tegelased siis riisutud on kes maanteel justkui näitavad midagi? Ma eriti kursis ei hoia end aga Mandri või keegi? Naermine lubatud... Või on asi maastikupuuduses? Et maanteel kerimise ruumi on aga turnimiskohti napib? Ma Livignos kui MM oli eelmine aasta proovisin ühe ringi XC rada ja seal tuli mul küll kohati nii üles kui alla ronimiseks rattalt maha tulla..

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 24. 08. 2006. 20:48

Eks mitu põhjust - nagu ütlesin ennist xc profitiimide turg on oluliselt väiksem kui mnt oma. Kõik kõvadest maanteemeestest on ju need, kes välisriikide amatööride tiimides ellu jäänud ja mitte ainult. Maastikus sellist amatöör-tiimide (kuid siiski kõrgel tasemel) hulka, kuhu staseerima minna pole ju. Maastik, nagu mainisid on samuti üks põhjus - pole ju meil kohta, kus harjutada 15 min. järjest ülemäge turnimist (see tahab ju hoopis teist ettevalmistust organismilt) ning siis otse alla tagasi. See tähendab jällegi oskust kiirelt mäest alla sõita - jällegi - ütle, kus seda meil harjutada on võimalik?

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 24. 08. 2006. 20:57

OK meil ei ole, aga saaks ju näiteks Austrias laagris käia - elu on seal sama kallis kui meil (odavamgi kui Otepääl). Olin juunis kolm nädalat Austria alpides - eluase maksis ca 250 eek päev/nägu, söök pea sama mis siin. XC meestel pole tõstukipileti eest ka vaja maksta.. et treenimiseks ma ei kujuta küll ette kuidas milkust eurist aastaga lahti saab?

OK võistlustel käimine ka aga need ei ole ju kaugemal kui Uus-Meremaal ja seal ka mitte iga päev. Et kui Siim Kallast ja Mart Laari ei pea kaasa võtma siis pole nii hull?
Viimati muutis Villem T, 25. 08. 2006. 07:58, kokku muudetud 3 korda .

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3035
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 24. 08. 2006. 20:57

konakona kirjutas: Või on asi maastikupuuduses? Et maanteel kerimise ruumi on aga turnimiskohti napib? Ma Livignos kui MM oli eelmine aasta proovisin ühe ringi XC rada ja seal tuli mul küll kohati nii üles kui alla ronimiseks rattalt maha tulla..
Põhjusi on mitu miks meil pole maastikurattureid. Üks suurimaid neist on tõesti meie emake maa, kuid kõige suurem on vast see et puudub koolkond, traditsioonid ja TREENERID. Kõik need on omavahel tihedalt seotud. Ehk asi areneb siiski ja kõigil meil on võimalus seda arendada :wink: .

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 25. 08. 2006. 09:12

konakona kirjutas:OK meil ei ole, aga saaks ju näiteks Austrias laagris käia - elu on seal sama kallis kui meil (odavamgi kui Otepääl). Olin juunis kolm nädalat Austria alpides - eluase maksis ca 250 eek päev/nägu, söök pea sama mis siin. XC meestel pole tõstukipileti eest ka vaja maksta.. et treenimiseks ma ei kujuta küll ette kuidas milkust eurist aastaga lahti saab?

OK võistlustel käimine ka aga need ei ole ju kaugemal kui Uus-Meremaal ja seal ka mitte iga päev. Et kui Siim Kallast ja Mart Laari ei pea kaasa võtma siis pole nii hull?
Eks ikka saab laagris käia, miks ei saa. Kuid ainult see pole tiim, mis kasvataks meil xc esikümne sõitjaid. Tiim on palju enamat. Mul ja partneritel läheb Eesti tiimi tegemine 7ndat hooaega ja selle aja jooksul on üksjagu kogemusi. Seepärast ütlesingi selle suurusjärgu - kui seada ambitsiooniks xc tipp, siis palju väiksema eelarvega pole mõtet rattureid solgutada ja neile mannat lubada. Asi kärbub ära üsna varsti. Ja sel juhul on tulemuseks mõne mehe vbolla parimad aastad ja võimalused, mis on p****e keeratud. Minu arvates on meil sarnane näide ka olemas ja mitte kaugel.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 25. 08. 2006. 09:28

Aga XC suusatajad ju saavad? Siis on üsna puhtalt koolkonnateema millest Tarmo rääkis (sh treenerid jne)? Sest isegi hollandlase kelle maa on veel "mägisem", leiab ju hetkel UCI XC rankingus 5. ja belglase 7. kohalt.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 25. 08. 2006. 09:48

konakona kirjutas:Aga XC suusatajad ju saavad? Siis on üsna puhtalt koolkonnateema millest Tarmo rääkis (sh treenerid jne)? Sest isegi hollandlase kelle maa on veel "mägisem", leiab ju hetkel UCI XC rankingus 5. ja belglase 7. kohalt.
Eks selles suhtes müts maha suusatajate ees, et neil on kaks riigi tasemel profitiimi, mida tõmbavad riigi "esikolmikus" tegijad. Loomulikult ka super-treener + andekad sõitjad etc. Kuid jään selles suhtes enda juurde, et kas arvad, et suusatiimide hooaja eelarve palju minupoolt mainitud suurusjärgust väiksem on? Kahtlen. Kuid aitab suusatamisest - suusatamine kui sport on ikka hoopis teistmoodi üles ehitatud ja võrrelda otseselt ikka pole võimalik. Pealegi see ikkagi XC mm-i teema on.

PS - belgia & holland asuvad euroopas, nn supipotile palju lähemal.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 25. 08. 2006. 10:02

OK. Üritasin endale selgemaks teha miks eestlasi XC MM-il eesotsas ei ole ja selleks on see täpselt õige teema.

Ja see on ka ilmne, et maanteel on kordi suuremad rahad ja see kisub rohkem ning igalepoole korraga jõudmiseks võib meid väheks jääda.

Caarel
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 31. 03. 2003. 03:19

Postitus Postitas Caarel » 25. 08. 2006. 11:36

No kui vaadata esimese päeva sõite kus rajal oli sees ca 40cm kõrgused hüppekesed siis eesti meestest oleks 100% velo seljast maha tulnud. Ja teiseks treenitakse eestis rohkem maratonideks kui krossideks sest enamasti on trennipäevikud täis treeninguid kus keskmine kiirus üle 30km/h ja rajapikkused üle 60km ja ei midag muud.
Aga kui veel ühte valusat teemat puudutada siis ei saagi eestis ronimistrenni teha sest looduskaitse on kohe kohal trahvikviitungiga seal kus vähegi korralikum mägi/küngas.
Igatahes on tore näha et eestlased MMil kohal on.
Mul tekib koguaeg küsimus et miks Maasikmets välismaale ei saa kui ainus kes suudaks krossi sõita normaalselt(minu arust) või ma olen millegist valesti aru saanud. Või käib nii et maratoni EMV võitja saadetakse krossitama?

(Minu küsimused pole kellegi üles ääsitamiseks vaid lihtsalt küsimused vastamiseks ja mitte vaidlemiseks)

Igatahes kui keegi veel ei tea siis:

INTERNET (worldwide access)
From Friday 25 August
http://www.ucilive.com highlights 30' 4X
http://www.cycling.tv highlights 30' 4X

From Saturday 26 August
http://www.ucilive.com highlights 30' DH
http://www.cycling.tv highlights 30' DH

From Sunday 27 August
http://www.ucilive.com highlights 30' XC
http://www.cycling.tv highlights 30' XC
http://www.ucilive.com highlights 60' 4X, DH & XC
http://www.cycling.tv highlights 60' 4X, DH & XC

posstan
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 25. 05. 2004. 22:05

Postitus Postitas posstan » 26. 08. 2006. 21:47

Tasub ka mainida, et MM'le minekut ei rahastanud EJL, vaid sportlased pidid ise transportkulud kandma.
Rasva 16%

P
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 24. 04. 2004. 13:55

Postitus Postitas P » 27. 08. 2006. 09:37


Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Eesti meeste tulemused

Postitus Postitas baruto » 27. 08. 2006. 16:10

Eesti meeste tulemused pole ju üldse pahad. Kui vaadata kui vähe riike on üldse esindatud, siis pole paha.
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

XTRace
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 22. 12. 2003. 22:01

Postitus Postitas XTRace » 27. 08. 2006. 17:47

Caarel kirjutas: Mul tekib koguaeg küsimus et miks Maasikmets välismaale ei saa kui ainus kes suudaks krossi sõita normaalselt(minu arust) või ma olen millegist valesti aru saanud. Või käib nii et maratoni EMV võitja saadetakse krossitama?

(Minu küsimused pole kellegi üles ääsitamiseks vaid lihtsalt küsimused vastamiseks ja mitte vaidlemiseks).
1. Maasikmets pole hetkel XC Eesti meister, seda on Caspar Austa
2. Vaadates selle aasta protokolle, siis figureerivad seal mitu nime, mitte ainult Maasikmets, seega tase on küllaltki ühtlane ja tihe.
2. Ja MM'ile läksid mehed omafinantseeringuga (või klubi finantseeringuga), mitte rattaliidu rahade eest.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Postitus Postitas mart2 » 27. 08. 2006. 22:25

konakona kirjutas:... Sest isegi hollandlase kelle maa on veel "mägisem", leiab ju hetkel UCI XC rankingus 5. ja belglase 7. kohalt.

Vast vastata hilja, kuid et töötan praegu Hollandis (lõunas), siis pean ütlema, et siinne maastik on Eestiga võrreldes oluliselt kõvem - võib leida 8-16% tõuse maanteel, metsast rääkimata.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 27. 08. 2006. 23:44

mart2 kirjutas:
konakona kirjutas:... Sest isegi hollandlase kelle maa on veel "mägisem", leiab ju hetkel UCI XC rankingus 5. ja belglase 7. kohalt.
Vast vastata hilja, kuid et töötan praegu Hollandis (lõunas), siis pean ütlema, et siinne maastik on Eestiga võrreldes oluliselt kõvem - võib leida 8-16% tõuse maanteel, metsast rääkimata.
Just. Käige ära kui ei usu. Holland ei koosne ainult merelt võetud maast.

Aga tulemustest rääkides, siis kõik algab taustsüteemist ja noortetööst. Kui tüübid peavad minema oma raha eest võistlustele ja kui noortega tegeletakse sisuliselt vaid maanteel, siis pole XC-s midagi tahtagi. Ei hetkel ega tulevikus. Maraton on formaat kus võib midagi tulla äkki :roll:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3634
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 28. 08. 2006. 07:54

Pildid:
part 1
part 2
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3035
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 28. 08. 2006. 11:23

Mati kirjutas:Maraton on formaat kus võib midagi tulla äkki :roll:
maraton on xc profi jaoks rahvasport. :!:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 28. 08. 2006. 12:44

tarmo kirjutas:
Mati kirjutas:Maraton on formaat kus võib midagi tulla äkki :roll:
..maraton on xc profi jaoks rahvasport. :!:
ei vaidle, aga sõidavad ikka :). vähemalt tiitlivõistlusi.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 28. 08. 2006. 15:43

tarmo kirjutas:
Mati kirjutas:Maraton on formaat kus võib midagi tulla äkki :roll:
maraton on xc profi jaoks rahvasport. :!:
Ma päris nii julge arvata. Eks muidugi nö olümpiaformaat on ikka see põhiline, kuid sõidetakse ka teisi. Ning ka tiitlid on ikka olulised. "i also ride the marathon world champs in france, which is a big goal too.", kirjutas mulle pärast euroopakaid üks "juba ei-tea-mitmendat korda järjest teiseks jäänud" tegelane.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2047
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 28. 08. 2006. 17:52

SL kirjutas: Ning ka tiitlid on ikka olulised. "i also ride the marathon world champs in france, which is a big goal too.", kirjutas mulle pärast euroopakaid üks "juba ei-tea-mitmendat korda järjest teiseks jäänud" tegelane.
Selle "juba ei tea mitmendat korda teiseks jäänud" tegelase tiimikaaslane Liam Killeen ütles peale oma sellesuvist esimest maratoni maailmakarika etapivõitu:
"My first World Cup win! Even though it's a Marathon I feel as though this is an important stepping-stone for more important races to come."

Caarel
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 31. 03. 2003. 03:19

Postitus Postitas Caarel » 07. 09. 2006. 12:01

ucilive.com'is siis lõpuks videod ka üleval kes veel ei teadnud. Highlights nupukese all.

Vasta

Mine “Võistlused mujal”