Trikid

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3808
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Trikid

Postitus Postitas mart » 27. 07. 2004. 13:03

Konflict kirjutas:õppige lihtsamad traieli ja freeride trikid ära te ei kujuta ettegi kui palju sellest kasu on
Kõik trikiõpetused ilusti kirja pandud, mõnel ka pildid juures. Vt teemat How To
http://www.trialsworks.com/
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 27. 07. 2004. 13:38

lifting your back wheel off the ground without your brakes. To do this, roll slowly and then throw your bodyweight forwards and almost jump off the pedals but scoop them up with you -- juba lugedes tundub müstiline, aga proovides tundus lausa võimatu :) See on nagu hiina keel, mõni suudab õppida puhtalt raamatu abiga, suurem enamus peab ikka selleks kohalike sekka minema.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 27. 07. 2004. 13:47

Ja klippidega sõites saavutad enda jalgade vabastamiskiiruses ka ilmselt uue taseme ;)

Ühest küljest on klipid sigahead aga igasuguste trikkide ja sõiduvõtete harjutamise juures pigem segavad imho. Või kuidas läheneda kogu sellele teadmistepagasile seal lehel? Koguaeg pedaale ka ei viitsiks justkui vahetada. Tegelikult ma ei mäletagi, kuhu ma tavalised pedaalid omal ajal panin.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3808
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 27. 07. 2004. 14:02

Gunnar kirjutas: See on nagu hiina keel, mõni suudab õppida puhtalt raamatu abiga, suurem enamus peab ikka selleks kohalike sekka minema.
Eile sõites autoga piki Vabaduse pst-d, sattusin ühe MTB-ga sõitva venna järele. Tolle kiirus oli ca 35 kmh ning vend hopsas sellise kiirusega sõiduteelt kõnniteele. äärekivi oli ca 20 cm. Vend katkestas hetkeks väntamise, tõusis sadulast, nõtkutas põlvi ja hoplaa - mõlemad rattad õhku ning kõnniteele. Endal on veel palju õppida. :oops:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 27. 07. 2004. 14:14

http://www.bmxbasics.org/new/bmx0703.html
veel spetsiifilisemat bunnyhopi lehte vist polegi, ja kui see mind aitab, teen küll kellelegi õlled välja :)

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 27. 07. 2004. 14:17

mart kirjutas: Eile sõites autoga piki Vabaduse pst-d, sattusin ühe MTB-ga sõitva venna järele. Tolle kiirus oli ca 35 kmh ning vend hopsas sellise kiirusega sõiduteelt kõnniteele. äärekivi oli ca 20 cm. Vend katkestas hetkeks väntamise, tõusis sadulast, nõtkutas põlvi ja hoplaa - mõlemad rattad õhku ning kõnniteele. Endal on veel palju õppida. :oops:
asja nimi on bunnyhop

Bunnyhop on lihtsaim viis saada üle objekti või mingi objekti peale.
Miinuseks on see, et bunnyhop vajab mõningast kiirust, ja sellepärast ka piisavalt ruumi, et seda kiirust saada.

Parim viis õppimiseks on alustada madalalt. Alusta kõnnitee äärest, ära proovi saada meetri kõrgusele esimesel üritusel.
Liigu objekti poole (väikse objekti jaoks piisab heast kõndimis kiirusest)
Täpselt enne kui sa jõuad objekti pead sa laskma raskuse taha ja vabastama keharaskusest esiratta. Kui su esiratas on tõusnud piisavalt kõrgele, et saada üle objekti, kiiresti liiguta keharaskus ette ja lükka kätega ette poole. See peaks aitama tagarattal saada objektile.
Proovi maanduda tagarattale, maandudes esirattale võib lõppeta õnnetult ja ära unusta kanda kiivrit.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 27. 07. 2004. 14:27

Gunnar kirjutas: veel spetsiifilisemat bunnyhopi lehte vist polegi, ja kui see mind aitab, teen küll kellelegi õlled välja :)
teeme nii, et sinu poolt õlled ja minu poolt bunnyhop

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3808
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 27. 07. 2004. 14:57

Intzz kirjutas: Liigu objekti poole...
Täpselt enne kui sa jõuad objekti .
Ma vist sõnastasin oma ratturi näite natuke lohakalt. Täpsustan: vend sõitis sõiduteel ja hüppas kõrvalolevale kõnniteele st alustas vasakult ja lõpetas paremal. Ristuva kõnniteega saan ka ise edukalt hakkama :D
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 27. 07. 2004. 15:04

mart kirjutas:Ma vist sõnastasin oma ratturi näite natuke lohakalt. Täpsustan: vend sõitis sõiduteel ja hüppas kõrvalolevale kõnniteele st alustas vasakult ja lõpetas paremal. Ristuva kõnniteega saan ka ise edukalt hakkama :D
Tegelt ju peaaegu sama asi - põhiline on see, et kui paraleelselt kõnniteele hakkad kargama, siis kujutad ette kui mõnus tunne võiks olla kui rattaid piisavalt kõrgele ei tõsta. Üpris valus. Risti hüpates esiratta ikka üle saad, seepärast on see psühholoogiliselt lihtsam.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 27. 07. 2004. 15:09

Ma vist sõnastasin oma ratturi näite natuke lohakalt. Täpsustan: vend sõitis sõiduteel ja hüppas kõrvalolevale kõnniteele st alustas vasakult ja lõpetas paremal. Ristuva kõnniteega saan ka ise edukalt hakkama :D[/quote]

Sidehop on oopis imelik asi jah, see on tõesti eriti tihkelt kahe kõrva vahel kinni.

Vaadates neid pilte, tundub, et BMX ratas ja paksud poolpehmed kummid polegi kohustuslikud :)
http://www.abbiorca.com/loll/cross/spec ... index.html
Viimati muutis Gunnar, 27. 07. 2004. 15:33, muudetud 1 kord.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 27. 07. 2004. 15:16

http://trial.shec.ee/inc/6petused/bunnyhop.mpg väike näide aga kujutlege et see serv on äärekivi sest teooria on sama

ja üldse lugeda saab siit igasuguseid liigutusi
http://trial.shec.ee/?leht=kkk

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3808
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 25. 01. 2006. 17:49

Intzz kirjutas:asja nimi on bunnyhop ...on lihtsaim viis saada üle objekti või mingi objekti peale.
CC rattaga bunnyhopi sooritamine > videoklipp loo lõpuosas.

The 2006 UK Cyclo Cross National Championships took place at Sutton Park near Birmingham on the 7th & 8th of January.
?Jody Crawforth certainly used his mountain bike skills to his advantage in the tight twisty sections and also at the planks where he effortlessly jumped them to gain an advantage! "they weren't too hard for me to jump and I was quite confident of doing it.

http://www.evanscycles.com/news.jsp?item_id=387
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 25. 01. 2006. 21:48

mehel on skill

Kasutaja avatar
volpriit
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 25. 01. 2006. 15:23

Postitus Postitas volpriit » 16. 02. 2006. 00:23

hmmm...võttis muigama küll, ja ei olnud mitte väike "äärekivi", kust igaüks meist üle võib hüpata.

siimsiim6
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 24. 07. 2005. 14:55

Postitus Postitas siimsiim6 » 17. 02. 2006. 01:19

Klippidega on see liigagi kerge. Nendega võib igaüks hüpata. Seal videos nad hüppasid VÄGA värdjalt. :P Olen sellise kõrguse ka tavaliste pedaalidega ära hüpanud, kuid väheke tühjade kummidega(ni iseda tehaksegi). Mu ratas kaalub 14kg.

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Postitus Postitas urmo » 17. 02. 2006. 17:37

Aga tõsta sadul lenksust 5 cm kõrgemale ja proovi uuesti :D
Zero the Hero

uuggu
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 13. 03. 2006. 11:33

Postitus Postitas uuggu » 14. 03. 2006. 13:41

mina hakkasin bunnyhoppi treenima yle tyhja ja korgita 2 liitrise küljeli asetatud kokapudeli. otsahypates jääb ratas ja sõitja alles. äärekiviga proovides võib ebaõnnestumine tähendada mõningast rahalist väljaminekut ja ka haiglaravi halvemal juhul.

nyyd hyppan rahus 25-30 cm äärtest yles ja ka paralleelselt kõnniteele (sidehop). ja kui kiirus on piisav, siis ei pea tõstma ennem esiratast, vaid saab hypata nö mõlemad rattad yheaegselt.

ka päästis see hyppeoskus yhel korral vaata et mu elukesegi. tee kust ma alati sõidan oli torutööde raames risti läbi kaevatud ja ma märkasin videvikus kergelt alla mäge umbes 35 km/h hoo pealt märke ja aukku alles mõne meetri kauguselt kuna vaatasin läheneva ristmiku liiklusolukorda. aga salakavalalt olid töömehed kaevanud enne ristmiku kraavi ja ainuke asi oli hype, pidurdades oleksin 1,5 m sygavuses ja sama laias lõhes olnud.

ainuke mure hyppamise juures on see, et minu odavama ratta suntour amort ei pidanud vastu asjale ja lõpetas normaalse vedrutamise.

Kasutaja avatar
tont2
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 16. 03. 2005. 15:22

Postitus Postitas tont2 » 14. 03. 2006. 20:35

...
Viimati muutis tont2, 24. 06. 2007. 21:47, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
cereal_killer
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 28. 12. 2003. 19:14

Postitus Postitas cereal_killer » 16. 03. 2006. 17:09

mart kirjutas:
Intzz kirjutas:asja nimi on bunnyhop ...on lihtsaim viis saada üle objekti või mingi objekti peale.
CC rattaga bunnyhopi sooritamine > videoklipp loo lõpuosas.

The 2006 UK Cyclo Cross National Championships took place at Sutton Park near Birmingham on the 7th & 8th of January.
?Jody Crawforth certainly used his mountain bike skills to his advantage in the tight twisty sections and also at the planks where he effortlessly jumped them to gain an advantage! "they weren't too hard for me to jump and I was quite confident of doing it.

http://www.evanscycles.com/news.jsp?item_id=387
aga tyyp maandus ka mingi sajaga esihargi peale- pold vedrustust mida lõhkuda. ise ka proovin hypata, et esiratas õhku, tõmban yles, keharaskus ette aga täitsa kaks ratast koos ma maanduda eriti ei suuda, räääkimata tagarattal maandumisest.
vaimsel tasandil ma ei saa sellest yle, et jube hirm on ratast lõhkuda. pole mu ratas ju tglt mingiks freerideiks v millekski vaid XCks mõeldud. All on Marzocchi MZ Comp, mis manuaali järgi aint smaller bumpsideks mõeldud, mis kuskil metsaradadel esinevad. olen vahest nats dirt- jumpi ka teind aga eriti ei taha ikka retsida teda.
eks tuleb veel harjutada, vbolla saan piisavalt osavaks et enam mittte amorti "lõhkuda".
kõvema amordi jaoks veel raha pole.
ustega ei pauguta ja autos ei pudista

Juhan
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 02. 12. 2004. 17:47

Postitus Postitas Juhan » 26. 10. 2006. 15:06

bunnyhop ei lõhu ratast, kui sa seda harjutada viitsid. ja siis seda ka, et kaks ratast korraga hüpata on väga väga väga ülimalt vale, ilusat bunnyhoppi saab teha ükskõik mis pedaalidega(ka klippidega, iseasi kui hea nendega harjutada on).

point on lihtsalt selles, et gravitatsioonile tuleb tünga teha, võimalikult effektiivselt. kui sa hüppad kaks ratast korraga(kas klippidega või tavaliste pedaalidega) siis hüppad sa väga ebaratsionaalselt - su keha on ratta kohal ja selleks, et mõlemad rattad maas lahti saada pead just kätega palju vaeva nägema, et ratast õhku saada - kõigepealt viska keha ülesse ja seejärel veel 10 kilone ratas järele kaa, noh, niimodi saab kuskil 20-30 cm maksimaalselt kõrgust hüpata ja kui lähened äärekivile või muule takistusele risti siis edu hammaste otsimisel juhuks kui esiratas madalamale kui tagaratas jääb.

ühesõnaga õige bunnyhop teeb gravitatsioonile palju effektiivsemalt tünga - sa viid oma keharaskuse tavalisest sõiduasendist kõigepealt tahapoole tõmmates esiotsa maast ~40cm kõrgusele, seejärel asud hetkeks rattal püsti, see liigutus jätab tagumise ratta maha, keha püsti ja esiratta ülesse - keha(st sõitja ja ratta mõlema) raskuskese on tänu püsti olemisele ja tõstetud esirattale ligi pool meetrit või rohkemgi kõrgemal, nüüd on vaja ainult käte ja jalgadega 10 kilone ratas enda raskuskeskmele järele tõmmata nii kiiresti, et keha ei jõua tänu inertsile alla hakata kukkuma, kui gravitatsioon aru saab mis juhtunud on lööb ta keha ülesse viiva inertsi minema ja tõmbab hüppaja uuesti alla, aga hetkeks on rattur viinud oma ratta 50cm kõrgusele - lihtne ja arusaadav. bunnyhopi tehnikaid on sitaks, aga võibolla aitab teil kõige paremini sellest tõesti aru saada see, et kui hüppad kahest rattast, siis liigutad oma raskuskeset ~20cm kõrgemale ja rohkem sa ei saa, see ei ole füüsiliselt võimalik, aga bunnyhopi puhulö liigutad oma raskuskeskme maast 50cm kõrgemale juba siis kui tagaratas veel maas on, vaja on ainult tagaratas hetkeks ülesse tõmmata ennem kui kogu kupatus jälle alla tagasi tuleb.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 27. 10. 2006. 10:05

seletage mulle ka lihtsalt, kuidas tavaliste pedaalidega maastikuratta tagumise ratta maast lahti saab (siis, kui esimene juba õhus on, et millesti üle hüpata)? Kas see on nii, et ainult kergendad tagumist otsa või hüppad üles toetudes tagumisele rattale ja siis keerad lenksust kogu ratta maaga paralleelseks (krdi tugevad näpud peavad olema)? või kuidas see tagumine ots ikka kerkib? klippidega saab ratast üles tõmmata, aga lahtised jalad kerkivad ju ilma rattata?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 27. 10. 2006. 10:13

velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Caarel
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 31. 03. 2003. 03:19

Postitus Postitas Caarel » 27. 10. 2006. 10:44

marion kirjutas:seletage mulle ka lihtsalt, kuidas tavaliste pedaalidega maastikuratta tagumise ratta maast lahti saab (siis, kui esimene juba õhus on, et millesti üle hüpata)? Kas see on nii, et ainult kergendad tagumist otsa või hüppad üles toetudes tagumisele rattale ja siis keerad lenksust kogu ratta maaga paralleelseks (krdi tugevad näpud peavad olema)? või kuidas see tagumine ots ikka kerkib? klippidega saab ratast üles tõmmata, aga lahtised jalad kerkivad ju ilma rattata?
Jalgade töö.
Sõida esialgu niisama vaikse hooga mõlemad rattad maas. Püüa kergitada taguota selliselt et keerad tagumises asendis oleva jalalaba ca 45 kraadiselt (varbad allapoole) ning siis tõstad sellega tagumist otsa. Kui jalg on keeratud siis surud seda veits taha(avaldad pedaalile survet) ja tõstad. Surudes ei tule jalg pedaalilt ära. Loomulikult võiks pedaalil olla mõned teravused mis haakuksid jalanõu tallaga st. et ei oleks laussile pedaalipind. Kui see on käes siis võib edasi harjutada selliselt et jalga keerad vaid kergitamise hetkeks.
Kui see on käes siis võid edasi proovida koos esiotsa kergitamisega. Esiots õhku ja siis raskuskese natuke ette kallutada ja samal ajal jalgadega töö. Neid variante on palju ning olenevalt hetkesituatsioonist ka erinevalt vaja toimida aga kõik tuleb harjutades. Hans Rey õpetus

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 27. 10. 2006. 10:57

Aitäh seletuse eest, nii võib asi tõesti toimida, peab proovima

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 27. 10. 2006. 14:13

Minu kõige suuremaks irmuks on see, et tõmban esiratta üle. Ja see pole päris õhust võetud, sest olen end mitu korda sellili leidnud, lenks käes :D See pärisb ka bunnihopi harjutamist.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”