Sisekäikudega rummu hooldamine.

Remont ja hooldus
Vasta
Kasutaja avatar
Viin
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 14. 01. 2011. 16:45

Sisekäikudega rummu hooldamine.

Postitus Postitas Viin » 17. 09. 2011. 16:52

Tere!

Ratta käigusüsteem on laitmatult vastu pidanud juba kaua, nagu teada kõik, mis liigub see ka kulub. Ilmselt on aja jooksul ka määrdeaine omadused halvenenud. Siit küsimus, mis määret ja kuidas kasutada sellises sisekäikude süsteemis?
Pilt

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: Sisekäikudega rummu hooldamine.

Postitus Postitas eerik.mikroob » 17. 09. 2011. 17:16

See on igati hea ja vastupidav rumm... ;)
Lammutamise - kokkupaneku suhtes on parim leht:
http://www.scheunenfun.de/f+s_h5111.htm
(kui saksa keel võõras, siis google translate abiks - tuleb tõlkida saksa-inglise, siis on sisu ka enam vähem arusaadav..)
Teise alternatiivina võid SRAM kodulehelt võtta SRAM P5 manuaali
http://www.sram.com/service/sram/259,261,404
Sisuliselt on tegemist sama rummuga - erinevused marginaalsed.

Aga üldiselt ei nõua SACHS (SRAM) mingit imemäärde kasutamist (nagu Shimano).
Laagritele olen mina pannud mingit võimalikult veekindlat määret, planetaarmehhanism ja "konnad" tuleb õliga määrida (paksu määrdega ei taha hästi vahetada, ja "konnad" kleepuvad kinni). Õlina olen kasutanud ATF (automaatkasti õli)
Kui on rummupidur ("coaster"), siis sinna on vaja mingit kõrgema sulamistemperatuuriga määret ( kannataks miski 250-270 kraadi - muidu kaob määre ruttu sealt vahelt ja hakkab hirmus krigin...)

Alternatiivina võid kasutada vana Sturmey-Archery meetodit - panedki ainult õli (sinu juhul tilgutad õli õõnsast võlliotsast sisse). Üleliigne tilgub tasapisi välja ja rumm on kenasti õlitatud (miinusena muidugi kergelt õline kogu aeg).
Aga viimane soovitus sobib ainult siis kui sul on täpselt sama rumm mis pildil - ehk vabajooksuga Pentasport või P5. Jalgpidur tahab ikka spets määret saada - muu on maitseasi, mida raatsid panna.

Kasutaja avatar
Viin
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 14. 01. 2011. 16:45

Re: Sisekäikudega rummu hooldamine.

Postitus Postitas Viin » 17. 09. 2011. 17:39

Jalgpiduriga on ikka. Ei osanud kohe pildi otsingul sellele tähelepanu pöörata.

Vasta

Mine “Hooldus”