Võõrsõnade leksikon

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Võõrsõnade leksikon

Postitus Postitas surfar » 11. 08. 2003. 10:03

Otsisin foorumi teemade hulgast, kas keegi on algatanud juba varem midagi sõnaseletuste kohta, kuid ei leidnud miskit. Ühesõnaga võiks siia kirja panna mõned sõnade seletused, mida algajad rattasõitjad just tihti ei kuule (N: passatka, haljaava, tirri laskma jne.) Ratta jubinate ingliskeelseid väljendeid pole vast mõtet tõlkima hakata, aga kui keegi peab vajalikuks, siis miks mitte.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1251
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 11. 08. 2003. 10:12

Raudselt on see teema olemas, aga asi nii kirjuks läinud, et ma ei üritagi üles otsida.
Meelde jäi, kuna Priidiku sõnaseletused olid lihtsalt ülivõrre! Otsi tema sõnumite hulgast nt.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 11. 08. 2003. 10:17

Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
tiiger
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 23. 07. 2003. 10:55

Postitus Postitas tiiger » 11. 08. 2003. 10:19

Minugi poolest :!: Need "mõisted" jätavad ikka mõnikord nõutuks küll ja minu meelest pole see ka ainult päris võhikute probleem. Ja näiteks tirri laskmise puhul olen mina siin foorumis näinud küll kahte täiesti erinevat tõlgendamist: üks on siis vist kella laskmine ja teine näiteks vabakäigul sõitmine. Või mis?
Mida varem ma maha jään, seda rohkem aega on mul järele jõuda :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11886
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 11. 08. 2003. 10:49

tiiger kirjutas:Minugi poolest :!: Need "mõisted" jätavad ikka mõnikord nõutuks küll ja minu meelest pole see ka ainult päris võhikute probleem. Ja näiteks tirri laskmise puhul olen mina siin foorumis näinud küll kahte täiesti erinevat tõlgendamist: üks on siis vist kella laskmine ja teine näiteks vabakäigul sõitmine. Või mis?
palun mitte võtta ülbamisena kuid neil "tirrilaskjatel" mu meelset rattavarustusest kell küll puudub.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11886
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Võõrsõnade leksikon

Postitus Postitas erikr » 11. 08. 2003. 10:52

surfar kirjutas:Otsisin foorumi teemade hulgast, kas keegi on algatanud juba varem midagi sõnaseletuste kohta, kuid ei leidnud miskit. Ühesõnaga võiks siia kirja panna mõned sõnade seletused, mida algajad rattasõitjad just tihti ei kuule (N: passatka, haljaava, tirri laskma jne.) Ratta jubinate ingliskeelseid väljendeid pole vast mõtet tõlkima hakata, aga kui keegi peab vajalikuks, siis miks mitte.
tasub kasutada foorumi otsingufunktsiooni. passatka annab raudselt tulemuse.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Üldfoorum”