Rattateed seoses äärekividega

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
V6nnu
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 09. 03. 2004. 13:34

Rattateed seoses äärekividega

Postitus Postitas V6nnu » 27. 05. 2004. 15:45

Taas on juttu lisanduvatest rattateedest .
Tekkis aga selline küsimus, et need autotee arvelt tehtud/tehtavad rattarajad on aga väga kitsad ja enamasti jääb sinna kõrvale kõrge äärekivi (Näiteks Luise tn, Pärnu mnt mõned kohad).
Ei tea kas on tegu minu foobiaga aga ma kardan sellistes kohtades, et vajutan pedaali äärekivi peale :? .
Olen sunnitud sõitma seetõttu autoteepoolses ääres, mis aga jälle võib endaga kaasa tuua "riivamisi".
Tekib tunne, et rattaradade märkimisel lähtutakse vaid ratta kummi laiusest. Öelge: kuidas sellisel rajal kaks ratturit üksteisest mööduvad, jäädes seejuures lubatud sõiduraja piiridesse!

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 27. 05. 2004. 15:55

Ex ta ole, iseenesest ei häiri, kuigi teoreetiliselt on ohtlikud need küll. Möödumine toimub ikka autoee kaudu, vehid nati käega kui vaja ja lähedki mööda. Kõrge kivi segabki just siis, kui mingi masin (tavaliselt roheline TAK) vägisi selga ronib ja minna pole kuhugi. Valgusfoori ees kõrge äärekivi on täitsa abiks, saab väga mugavalt jalga puhata ilma rattalt maha ronimata.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 21. 06. 2004. 20:59

Huvitav, kas need rajad tulevad m?lema suuna äärtesse v?i peavad ratturid m?lemat pidi liiklemiseks ühte meetrilaiust riba kasutama?

Vasta

Mine “Üldfoorum”