ratta varastamine

Siia kõik teated ja info varastatud ratastest
Vasta
tumbuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 12. 05. 2004. 14:37

ratta varastamine

Postitus Postitas tumbuser » 25. 05. 2004. 03:41

saatusekaaslastele.

Mult varastati eri aegadel kaks ratast luku läbilõikamise teel. Trosslukk lõigati läbi tangidega ja U-kujuline peksti millegagi puruks. Selline jama viskab totaalselt yle. Sestap leidsin pärast uue voki muretsemist, et ei osta enam lukku, et vältida kiusatust ratas lukku panna. Aga mind hakkas huvitama, kuidas need rattavargad tegutsevad ning lootuses mõni neist tabada, asusin omal käel suuremaid rattahoidmise kohtasid jälgima. Kuu aja jooksul õnnestus mul pealt näha kolme rattavarguse katset ja yhel korral ka kurjam sõbralike kaaskodanike abiga ära lintshida enne politseile yleandmist.

lühikene kirjeldus ühest teisest vargusekatsest, kus tegelased ära joosta jõudsid:


TÜ füüsikahoone juures, peauksest umbes 70 m kaugusel istusid murul kolm noorukit, kes tulid sinna igaüks eri suunast. Alguses paistis, et tegemist on tudengitega kuid kahtlust tekitas, et vaid yhel neist oli seljakott ja see et nad püüdsid liigselt välja näidata ükskõiksust ümbruses toimuva suhtes. Kui nad olid seal passinud umbes pool tundi, jäi rahvast ukse ees vähemaks (läksid loengusse nähtavasti), tõusis üks püsti ja jalutas korra rataste eest läbi ning tagasi. Siis tõusis püsti teine ja jalutas samas suunas ning umbes kymme meetrit teisele poole rattaid (jälgis nähtavasti sealt suunast tulijaid) ning jäi linna poole vahtima. Mõne hetke pärast tõusid kaks tegelast püsti ja jalutasid ukse poole ning järsku haaras üks teise seljakotist (see oli lahti) tangid ning küürutas ratta kohale, teine jäi tema ette varjuks. Sel hetkel ma juba lidusin. Kuna tulin nende jaoks ootamatust suunast jõudsin üsna lähedale kuid mitte piisavalt. Üks püüdis mind tangidega äsada kuid lõi mööda ja siis sööstsid kurjamid igaüks eri suunda laiali. Mulle jäi pihku vaid seljakott, mille tegelase seljast ära rebisin. Asusin aga teist kiiresti jälitama, sest ähmiga oli see valesti jooksnud - miskit füüsikahoone terassile, kust kahest küljest piirnes see majaga ja teises küljes oli hea neli - viis meetrit vaba langemist. Rõõmustasin juba endamisi, et nyyd oled käes...aga tegelane võttis ette sellise meeleheiteakti, mida ei oodanud, hyppas sealt alla.
Ise ma sellest üritusest loobusin ja jooksin ringi talle järele kuid tegelane sai neetult hea edumaa ja sinna paika see jäigi. Aga vähemalt kellegi ratas jäi alles :D

Mõnikord ratast ei varastata. Tehakse teistsuguseid sigadusi. Jätsin ratta ahvatluseks tunniks poe ette koos kompuutri ja tulega ning turvamehele sai üle antud mingi naga, kes pyydis ära vinnata esituld.
Oh jah. Siiski on kõikse ahastamapanevam pilt omanikule, kes loodab oma rattale järele tuleb minu meelest selline, mida nägin Saksamaal (õnneks polnud minu ratas): pöiad olid kõveraks väänatud, leistang katki surutud ja raam ymber liiklusmärgi posti keeratud. Selline elu. :twisted: :?

Külaline

Re: ratta varastamine

Postitus Postitas Külaline » 25. 05. 2004. 07:11

tumbuser kirjutas:Sestap leidsin pärast uue voki muretsemist, et ei osta enam lukku, et vältida kiusatust ratas lukku panna. Aga mind hakkas huvitama, kuidas need rattavargad tegutsevad ning lootuses mõni neist tabada, asusin omal käel suuremaid rattahoidmise kohtasid jälgima. Kuu aja jooksul õnnestus mul pealt näha kolme rattavarguse katset ja yhel korral ka kurjam sõbralike kaaskodanike abiga ära lintshida enne politseile yleandmist.
vot see juba läheb :twisted: . Rahva Omakaitse üksuste formeerimine algab kuna ja kus :?: :P
well done.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 03. 06. 2004. 00:27

Newsis pakutakse praegu sobivaid tange müüa - tuleb tahtmine need igaks juhuks ise ära osta (et ei satuks valedesse kätesse), aga kahjuks on hind (1500kr) natuke kallis :-( Loodetavasti ei satu mõne lodevates riietes vilavsilm-osavnäpp-välejalg profi kätte...

Kasutaja avatar
Alan B'Stard
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 12. 08. 2003. 00:55

Re: ratta varastamine

Postitus Postitas Alan B'Stard » 07. 06. 2004. 12:43

tumbuser kirjutas:saatusekaaslastele.

Mult varastati eri aegadel kaks ratast luku läbilõikamise teel. Trosslukk lõigati läbi tangidega ja U-kujuline peksti millegagi puruks.
Kui jäme tross ja kas U-lukk oli korralik, st kas puruks saab peksta iga U-lukku ?

Peaks vahest threadi tegema, mis lukke ja turvavahendeid ära on lõhutud, st millele loota ei saa, vahest millelegi ikkagi saab ?

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: ratta varastamine

Postitus Postitas Gunnar » 07. 06. 2004. 13:15

Alan B'Stard kirjutas:
tumbuser kirjutas:saatusekaaslastele.

Mult varastati eri aegadel kaks ratast luku läbilõikamise teel. Trosslukk lõigati läbi tangidega ja U-kujuline peksti millegagi puruks.
Kui jäme tross ja kas U-lukk oli korralik, st kas puruks saab peksta iga U-lukku ?

Peaks vahest threadi tegema, mis lukke ja turvavahendeid ära on lõhutud, st millele loota ei saa, vahest millelegi ikkagi saab ?
Polditangid on vist max 18mm, seega jämedama U-luku kaart läbi lõigata ei saa. Pole kuulnud, et Eestis U-lukke läbi lõigatakse, kuigi see on täiesti võimalik, U-lukule minnakse vasaraga kallale.

Igat U-lukku lõhkuda ei anna, näiteks see high-end kolakas, mis minu velol peal, peaks küll iga Eesti kaagi rünnakule vähemalt 5 minutit vasta, isegi keevituse ja vedela lämmastikuga ei tee lühikese ajaga midagi.

Tavalised noname või low-end U-lukud jah, langevad väga kiirelt ja kergelt vasaraga varustatud varaste saagiks.

Kasutaja avatar
Alan B'Stard
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 12. 08. 2003. 00:55

Re: ratta varastamine

Postitus Postitas Alan B'Stard » 07. 06. 2004. 14:29

Gunnar kirjutas:Polditangid on vist max 18mm, seega jämedama U-luku kaart läbi lõigata ei saa. Pole kuulnud, et Eestis U-lukke läbi lõigatakse, kuigi see on täiesti võimalik, U-lukule minnakse vasaraga kallale.

Igat U-lukku lõhkuda ei anna, näiteks see high-end kolakas, mis minu velol peal, peaks küll iga Eesti kaagi rünnakule vähemalt 5 minutit vasta, isegi keevituse ja vedela lämmastikuga ei tee lühikese ajaga midagi.

Tavalised noname või low-end U-lukud jah, langevad väga kiirelt ja kergelt vasaraga varustatud varaste saagiks.
Nimetagem ikka nimesid või vasarakindlust andvaid omadusi ka :)

Poodides on silma hakanud U-lukud kirjadega Pasta või Basta, Trelock, Kryptonite jne, mis seal high või low end on, või käib high-endi alla ainult Abus ?

Lisaks tundub paljulubavana SPECIALIZED Big Rapper (d. 3 cm):
http://www.veloplus.ee/index.php?show=t ... =49&id=122

SPECIALIZED Fat Rapper Slim (1,5 cm) on vist liiga peenike ? See-eest mõnus pikk, hea igale poole kinnitada:
http://www.veloplus.ee/index.php?show=t ... =49&id=554

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 07. 06. 2004. 15:04

Eks vaata mu pilte profiilis.

Trelock 610 on selle firma tippmudel ratastele ja soovitab ka motikatele seda, kõrgelt hinnatud, spezi FRSlim on ka ära märgitud lukk ja peaks ka Eestis täitsa piisama, kui just päevadeks kuskile ratast ei unusta, oma oma andsin vennale kasutamaks sellisesse kriminaalsesse kohta nagu Viljandi.

Aga need 3 teevad kõik häid lukke, aint eestis vist saada ei ole. Vaata nende kodukatelt, seal näed ära, milline nende sortiment on ja mõistad, mis on low- mis mid- ja mis high klassi toode.
Eelmine aasta olevat keegi näinud Kryptonite NY lukku Eestis, hinnaks 1800eeku, et võtaq või jäta. Abus on päris laia valikuga siin ja olen näind ka üle keskmise lukke talt, aga päris tippe siiski mitte.

Väga heal rattalukul on keskmise mootorratta luku kaal ja tugevus :) Saad ikka aru, kas on rattal, või mitte.

Link kah tuntud tegijatele:
http://www.soldsecure.com/Leisure.htm
http://www.vds.de/fachservice/anerkannte/en/db_pmst.php lingid lehe all otsas

Kasutaja avatar
Alan B'Stard
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 12. 08. 2003. 00:55

Re: ratta varastamine

Postitus Postitas Alan B'Stard » 07. 06. 2004. 22:39

tumbuser kirjutas:Aga mind hakkas huvitama, kuidas need rattavargad tegutsevad ning lootuses mõni neist tabada, asusin omal käel suuremaid rattahoidmise kohtasid jälgima. Kuu aja jooksul õnnestus mul pealt näha kolme rattavarguse katset ja yhel korral ka kurjam sõbralike kaaskodanike abiga ära lintshida enne politseile yleandmist.
Kui kaua luuramisele keskmiselt kulus ja kas kasutasid ka mingit sööta (nöörlukuga kallis ratas vms) ?

Kasutaja avatar
(S.i.C.)
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 22. 04. 2005. 18:49

Postitus Postitas (S.i.C.) » 26. 05. 2005. 18:47

Aasta tagasi käisime tüdrukuga Amsterdamis, ja seal oli neid rattaid, mis ümber puu/posti väänatud rõvedalt palju, miske ratas oli kettide ja trossiga ümber puu(kõrval lesis surnud U-lukk) ja sealt oli kõik võimalik ära krutitud nö skelett oli puuküljes...

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3035
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 27. 05. 2005. 08:34

Meenutusi eelmise aasta rattasõidust Helsingis. vol.1 ja vol.2

mmz
Rattur
Postitusi: 223
Liitunud: 15. 03. 2004. 19:34

Re: ratta varastamine

Postitus Postitas mmz » 16. 06. 2005. 11:25

tumbuser kirjutas:Jätsin ratta ahvatluseks tunniks poe ette koos kompuutri ja tulega ning turvamehele sai üle antud mingi naga, kes pyydis ära vinnata esituld.
Sellist asja võiks isegi mõnikord proovida. Jätaks aga vaid ratta. Tulede ja spidokatega ei tahaks riskida, aga ketaspidurid peaksid ka päris heaks ahvatluseks olema :wink:. Tegelikult võiks mõni ajakiri või leht mingi testi teha kus erinevatesse kohtadesse jäetakse rattad lukustatult ja lukustamata maha ning siis aega võtta ja eemalt vaadata kui kiiresti keskmiselt lukustatud/lukustamata ratast ära varastada püütakse

Kasutaja avatar
tont2
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 16. 03. 2005. 15:22

Postitus Postitas tont2 » 16. 06. 2005. 13:50

Võsa Petsile peaks kirja saatma, las teeb oma saates sellise katse.

Kasutaja avatar
trall
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 26. 07. 2005. 01:41

Postitus Postitas trall » 14. 09. 2005. 17:18

krt...oleks ma seda varem lugenud, ma poleks oma biket sinna jätnudki seisma (kasutasin spiraal trosslukku)....mult endalt tõmmati ära GT Lossi 3-e tagant (filosoofia teaduskond)... :cry:

tumbuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 12. 05. 2004. 14:37

Postitus Postitas tumbuser » 15. 09. 2005. 08:11

trall kirjutas:krt...oleks ma seda varem lugenud, ma poleks oma biket sinna jätnudki seisma (kasutasin spiraal trosslukku)....mult endalt tõmmati ära GT Lossi 3-e tagant (filosoofia teaduskond)... :cry:
Ple nina kaua siia foorumisse pistnud, ja kommenteerin harva. :oops:

Leia mõni tuttav norm rattaga, ostke samasugune trosslukk ja pange lukku. Ja kui selle rattaga ei näkka, siis võib ka minu omaga proovida täna ja umbes sel päevaajal kuna sinu ratas pihta pandi.... mmm...aga et, krt et te jooksete kiiresti kui ratas jalutama tahab hakata ja actionks läheb muidu esitan arve!! :D (Armastus heade toitude ja õlle vastu on väga kahjulikult mõjunud minu sportlikule vormile)

Pean Saaremaale rattamatka homseks edasi lükkama ja võin veidi meelde tuletada seda jälgimise kunsti. Oma kadunud scotti mälestuseks. :cry: Sina kui hädaline võid politseilt saada ka välja pressida kellaajad, kuna on viimasel nädalal ja kust rohkem rattaid läinud, ütleme neile et hakkame tähelepanelikeks linnakodanikeks (jälitustegevus on muidu keelatud, aga tähelepanelikke linnakodanikke nad ehk ikka aitavad)

Niiet, tõmba traati ja kui keegi veel tahab, siis võib ka. tlf on mul 53460145. Paluks aga enne lõunat teada anda, pärast lõunat võibolla pole enam aega (planeerin end äkki õppima/tööle).

kfl
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 30. 05. 2006. 13:04

Postitus Postitas kfl » 30. 05. 2006. 13:08

trelock muugiti mul lahti nii, et lukk jäi terveks ...
ratas aga läks ...

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3808
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 30. 05. 2006. 14:48

kfl kirjutas:trelock muugiti mul lahti nii, et lukk jäi terveks ...
ratas aga läks ...
Trelock-i lukud on erineva vargakindlusega:

Selline lukk peab ratta kinni, et tuul teda ära ei viiks
Pilt

Selline nõuab vargalt oskust, aega ja varustust
Pilt

Millisest konkreetsest mudelist räägid sina?
http://www.trelock.de/trelock/x2produkte/index_en.php
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Varastatud rattad”