Varastarud 2003a KONA Nunu Lasnamäe Centrumi eest

Siia kõik teated ja info varastatud ratastest
Vasta
Mihkel(Kops)
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 03. 08. 2008. 00:08

Varastarud 2003a KONA Nunu Lasnamäe Centrumi eest

Postitus Postitas Mihkel(Kops) » 21. 06. 2009. 22:35

Tere.

Kahjuks olen ka mina sunnitud siia teema tegema. Ratas viidi minema Lasnamäe Centrumi (Rimi) eest täna 21.06.2009 kell ~21:15 Poes läks aega maksimaalselt 10 min. Ratas oli üpris korraliku trossilukuga kinni. Ei tea, kas see lukk hammustati mingite tangidega puruks või muugiti lahti. Rahvast liikus poe ümbruses üsna palju.
Ratas on nagu pealkirjas mainitud 2003a KONA Nunu. Ostetud 10.05.2005 Tallinna Ski & Surf house'st. Tol ajal oli ta veel Kalevi ujulas Aia 18 aadressil. Ratast olen hoidnud origilaal konditsioonis, st. kõik komponendid on samad, mis tehas külge pani v.a. rehvid ja pedaalid, mis on tavalised ilma korvidetta. Lisatud on plastist mustad porilauad. Ees on amordi külge kinnituv, tagumine on madala kaarega nö. klassikalise välimusega. Esi amordi vasakul poolel on küljes selline Sigma juhtmeta andur ja lenksul kompuutri ja esitule hoidja. Sadulaposti küljes on rattaluku ja tule hoidja. Ühtegi helkurit küljes ei olnud.

Tunnusmärgid:
raami mõõt 19"
seeria number F21142180
Käepidemed on üsna kulunud.
Raami ülemisel pulgal on värvi tükk väljas. Sealt paistab sinine alusvärv.
Raami tagumisel pulgal on samuti mõningaid täkkeid.
Keti juurest on ka raami värvkate kahjustada saanud ning samuti paistab sinist alusvärvi.
Tagumise keraspiduri kinnituskruvide juurest on samuti väikesed värvi tükid koorunud ja paistab sinist alusvärvi.
Esimene ja tagumine rehv on erineva mustriga. Tagumine rehv on alles hiljuti (01.06.2009) vahetatud. Mõlema rehvi muster on pigem asfaldi sõiduks mõeldud väiksema veeretakistusega.
Rohkem nagu eritunnuseid ei olegi.

Politseid teavitasin kohe peale vargust. Teavitasin ka Centrumi turvaülemat. Tema sõnul oli see juba VIIES või KUUES vargus viimase NÄDALA JOOKSUL. Turvakaamera salvestust mulle ei näidatud, kuid turvamees ütles, et varasematele videosalvestustele on jäänud jalgratturi välimusega noormees, kes kannab ka kiivrit. Ratast varastades teeb näo nugu see olekski tema oma.
Paar pilti konkreetsest rattast:
Pilt 1
Pilt 2
Erinevus piltidel ja viimase reaalse konditsiooni vahel on helkurite, mille asemel on luku ja tule kinnitus ja joogipudelihoidja puudumine, teised rehvid ja kompuuter, mille kinnitused on tesele poole üle viidud nii lenksul kui ka amordil. Kõik muu on sama.
Kas keegi oskab pakkuda, kui palju seda mudeli Eestis üldse müüdi? Isiklikult pole ma mitte ühtegi sellist ratast rohkem kusagil näinud.

NB! Kui keegi foorumlastest elab Lasnamäel või aeg-ajalt seal sõidab, siis palun mulle märku anda ja privaatsõnum saata. Ja kui muidu keegi miskit näeb või kuuleb, siis saab minuga ühendust kas tel. teel 53 405 725 või e-mail kopz@hot.ee

Kasutaja avatar
mmetalh
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 30. 07. 2008. 10:06

Re: Varastarud 2003a KONA Nunu Lasnamäe Centrumi eest

Postitus Postitas mmetalh » 22. 06. 2009. 01:05

Mu jutt küll tiba offtopic, aga siinsamas varguste teemas just eelmine postitus on ka sellesama poe ees varastatud ratta kohta. Elan ise ka Lasnamäel ja mu naabril varastati suht korraliku trosslukuga kinnitatud ratas Lasnamäe Prisma eest eelmisel nädalal (asub Lasnamäe Centrumist kohe üle Laagna tee). Et ei tea, ehk peaks kuskile üleskutse kirjutama, et ei jäetaks rattaid nende poodide ette, kui järjest trosslukke läbi lõigatakse. Tundub siis selline organiseeritum asi olevat.

Ja videolintidest niipalju, et poe turvamehed niisama pärimise peale linti ei näitagi, ainult politseile. Et kui teed politseisse avalduse (nagu rattavarguse puhul tegema alati peakski), siis eks politsei siis uurib ja eks aja jooksul selgub, kas need rattad tulevad välja kuskilt. Ise ka ei taha küll enam rattaga poodi minna sedasi, kui käidavast kohast turvakaamera nina alt päisel päeval lukus rattaid ära virutatakse. Aga jah, et tuleb siis silmad-kõrvad lahti hoida.

Mihkel(Kops)
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 03. 08. 2008. 00:08

Re: Varastarud 2003a KONA Nunu Lasnamäe Centrumi eest

Postitus Postitas Mihkel(Kops) » 23. 06. 2009. 12:35

Eile käisin politseis ka kirjalikku avaldust tegemas. Pärast käisin uuesti Rimis turvajuhiga rääkimas. Ütles, et vatas salvestuse üle ja päti tegevus oli järgmine. Kui ma poodi läksin, siis tuli ta mulle korraks poodi järgi, vaatas, et ma ikka kindlalt toiduosakonda lähen, läks uuesti väja ratta juurde, pani seljakoti maha, hammustas luku katki, istus sadulasse ja pühkis minema. Et siis sain vastuse ka enda varasemale küsimusele - lukk hammustati puruks. Varga tunnusmärkides on seljakott, kus ta oma tange hoiab ja peas oli nokamüts. Politsei pidavat alles peale jaanipäeva salvestust vaatama. Pühad ikkagi (y)

Tunnel
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 25. 04. 2009. 20:44

Re: Varastarud 2003a KONA Nunu Lasnamäe Centrumi eest

Postitus Postitas Tunnel » 24. 06. 2009. 16:13

Tekkis selline mõte, et kas ratturid, kes seal kandis elavad, ise ei taha seda jobu kinni võtta, seate lõksu ülesse! Nt. üks läheb rattaga poe juurde, paneb lukku ja läheb nö. sisseoste tegema ja paar tükki jäävad siis valvesse kuhugi lähedale!

maril
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 04. 08. 2007. 07:30

Re: Varastarud 2003a KONA Nunu Lasnamäe Centrumi eest

Postitus Postitas maril » 26. 06. 2009. 14:32

Minul juhtus jah samal kella ajal paar päeva varem samasugune asi. Politseil oli väga nõme suhtumine.. aga loodan, et nad võtavad siiski midagi ette.

Mihkel(Kops)
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 03. 08. 2008. 00:08

Re: Varastarud 2003a KONA Nunu Lasnamäe Centrumi eest

Postitus Postitas Mihkel(Kops) » 26. 06. 2009. 21:45

Maril, mis ratas sul oli?

Edit: liedsin juba sinu teema üles.
OT: vaatan, et sul on üldse rataste ja varastega kehvad lood.

maril
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 04. 08. 2007. 07:30

Re: Varastarud 2003a KONA Nunu Lasnamäe Centrumi eest

Postitus Postitas maril » 01. 07. 2009. 19:55

Eksole!
Ja mõlemal korral on politsei suhtumine äärmiselt tobe olnud! Ma loodan, et seekord vähemalt vaevutakse linte läbi vaatama :) Seda et uurimine lõpetati või et mis seis on, pole ma ka eelmise rattaga kuulnud. Aga lootus pole kadunud kummagagi :)

Vasta

Mine “Varastatud rattad”