Triatlon/ironman

Mõtted ja arutlused treeningust väljaspool rattahooaega ja üldkehalinest ettevalmistusest
Foorumi reeglid
ÜKE ühitsreeningute jaoks on oma foorum viewforum.php?f=192
Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2714
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Triatlon/ironman

Postitus Postitas dr Holden » 15. 03. 2008. 00:19

Tore on, kui leidub mees ja leidub toetajaid!!! Aga nagu Mart ütles, et ta saab varsti 40 ja on vaja ära teha, siis mul on sama eesmärk ja mul on veel veidi aega!!!! :D Olen nimelt juba 40 ja eesmärk on teha Ironman aastal 2010 ja ajaga alla 14h. Siinkohal on igasugune ajavõrdlus mõttetus, sest selle asja läbi teinu ükskõik mis ajaga on raudne mees ja seda kõige otsesemas mõttes.
Siinkohal, kes on asjast veel huvitatud, olen valmis moodustama huvigrupi tugigrupi iroman 2010 toetuseks ja olema ise esimene liige 8)

Ükskord me teeme selle ära niiehknaa....

Kross
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 13. 03. 2008. 16:48

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Kross » 15. 03. 2008. 09:38

Endal ka suur soov see läbi teha, kuid tea kas nüüd 2010 just see aasta minu jaoks.
Ühesõnaga hakkan treeningut nüüd planeerima ümber, pikemale perioodile ja kõvemalt, kui vormi saab õigeks ajaks ja sponsoritelt toetusi ja asju siis ongi minek :D

strix
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 10. 11. 2003. 13:37

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas strix » 15. 03. 2008. 21:09

Endal kah mitmeid aastaid juba peamine sportlik eesmärk seatud ironman-i peale. Peaesinemine on seni küll oluliselt kaugemale sihitud, nimelt M65 klassis või umbes nii :D (praegu on veel 40-st päris tükk maad puudu). Seniks aga tuleb lapsed kenasti üles kasvatada, hoida tervist, vormi ja toonust, targalt trenni teha ning muidu huvitavat ja mõnusat elu elada. Siis on see vast võimalik.

Ehk on siis veel (või juba) variant teistel omasugustel ironman-ile kokku tulnud vanahärradel ilusasti särk püksi kah panna :D

-strix
Multispordiklubi "Black Pole"

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas LauriA » 16. 03. 2008. 13:51

Kas kõik, kes üldjuhul kasutavad terminit Ironman (a la "mul on kavas sellel aastal Ironman ära teha"), peavad seda üritust silmas? http://en.wikipedia.org/wiki/Ironman_Triathlon Seega siis Hawaii'l toimuvat.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2714
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas dr Holden » 16. 03. 2008. 14:37

LauriA kirjutas:Kas kõik, kes üldjuhul kasutavad terminit Ironman (a la "mul on kavas sellel aastal Ironman ära teha"), peavad seda üritust silmas? http://en.wikipedia.org/wiki/Ironman_Triathlon Seega siis Hawaii'l toimuvat.
Kui sa tahad oma postituse ja viitega öelda, et Ironman on ainult Hawaiil toimuv võistlus, siis võitle ühtlasi ka järgmiste üldlevinud asjadega:
1. Estoloppet (tuletatud Vasaloppeti nimest)
2. Adidase botased ????????
3. Pampersid kui pabermähkme võrdkuju (on ju ka Moomin's, Huggies jamiskõikveel)

Seetõttu vist nimetataksegi täispikka triatloni (3,8 + 180 + 42,195) üldjuhul ironman'iks. Ja jäädaksegi nimetama, sest paremat selgitust ju selle asja läbinute kohta pole, kui raudmees. 8)

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Villem T » 17. 03. 2008. 09:06

holden kirjutas:
LauriA kirjutas:Kas kõik, kes üldjuhul kasutavad terminit Ironman (a la "mul on kavas sellel aastal Ironman ära teha"), peavad seda üritust silmas? http://en.wikipedia.org/wiki/Ironman_Triathlon Seega siis Hawaii'l toimuvat.
Kui sa tahad oma postituse ja viitega öelda, et Ironman on ainult Hawaiil toimuv võistlus, siis võitle ühtlasi ka järgmiste üldlevinud asjadega:
1. Estoloppet (tuletatud Vasaloppeti nimest)
2. Adidase botased ????????
3. Pampersid kui pabermähkme võrdkuju (on ju ka Moomin's, Huggies jamiskõikveel)

Seetõttu vist nimetataksegi täispikka triatloni (3,8 + 180 + 42,195) üldjuhul ironman'iks. Ja jäädaksegi nimetama, sest paremat selgitust ju selle asja läbinute kohta pole, kui raudmees. 8)
Nagu ka su enda postitusest (hea tahtmise korral) välja loeb - Ironman on Ironman ja ironman on misiganes täispikk triatlon. Nimed suure ja nimetused pisema algustähega.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1193
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas SK » 17. 03. 2008. 17:47

Vaatamata Ironmani ehk siis raudmehe nimetuse üldistumisele, ei ole ka väga ametlikult lähenedes ainuke Ironman Hawaiil, seda nime kannab ka Euroopa üks tuntuimaid täispikki triatloneid Frankfurtis http://www.ironman.de/
Eks seal mingi litsentside ja kaubamärkide teema on selle ümber, aga üldiselt pole vahet, kus riigis või mis ilmaga selle distantsi läbid - raudmehe (või raudnaise?) tiitlit oled ikka vääriline kandma, pealegi saab Hawaiile peale ainult vastava reitinguga, otse tugitoolist ei saa ükski harastaja sinna peale.

Tean juba Eestist päris mitmeid, kes seda pingutust plaanivad, enamus neist plaanivat Rothi või Frankfurti triatloni. Saan veel natuke vanemaks ja....mine sa tea :wink:

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2047
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas UrmasL » 17. 03. 2008. 22:56

Ma arvan, et isegi liituks Holdeni tugigrupiga. 40'ni veel aega on aga ehk võib varem ka.:) Olen viimasel 3-4 aastal mõningad triatlonid teinud. Enamasti sprindidistants. 2005 tegin olümpiadistantsi (1,5+40+10,2). Aeg oli 2:39. Kõige rohkem pelgan jooksu. Olen kolmel viimasel aastal jooksnud Tartu jooksumaratoni. Trenni eriti ei teinud. Vbl 4-5 korda enna 5km kaupa. Aeg tuli kõik korrad napilt 2h alla. Arvan, et kui nüüd jooks kergelt käsile võtta siis 2010 pole ironmani läbimine ja 14h alistamine probleem. Praegu arvan, et ujumise teeks ära 2-2:15h ja ratta 6-6:30h. Ülejäänu jätaks jooksule/käimisele :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Mati » 17. 03. 2008. 23:03

Ajate hammast verele krt :twisted: .

Mul kõikse suurem kõhklus just ujumise suhtes, 3,8 on ikka 3,8. Kui iga km järel saaks jalad korraks põhja panna siis oleks ok :) Maratoni olen paar korda jooksnud, ei karda, kuigi peale ujumist ja ratast on see arvatavasti midagi muud. Ratas on kõikse enam käpas. Eeldused on seega olemas, vaja kõrvade vahelise lihase trenni teha arvatavasti.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2714
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas dr Holden » 18. 03. 2008. 12:26

UrmasL kirjutas:Praegu arvan, et ujumise teeks ära 2-2:15h ja ratta 6-6:30h. Ülejäänu jätaks jooksule/käimisele :)
Ise olen planeerinud oma ajad selliselt: 1. Ujumine 3,8km - kui oleks ainult ujumine kavas, siis saaks ca 1:05-1:10 hakkama, kuna aga on veel mõned alad peale ujumist, siis ca 1:25-1:30 oleks see reaalne aeg
2. Ratas 180km - arvatavasti oleks 30km/h hoidmine 6 tunni vältel liiast, aga selline 6:30-7:00 oleks OK
3. Maraton 42,195km - eeldatav aeg ca 5h (8,45 km/h ehk 7:06 min/km (üleeile läbisin jooks-kõnd 1+1 km põhimõttel 18km kiirusega 6:58 min/km) )

Kokku siis 13:30 + vahetusajaks kuluv ca 0:30 teebki koguajaks 14 tundi.
Kõik alad on tegelikult võetud suure varuga, kindlasti saab asja käigus kõiki alasi tehtud kiiremini. 8)

Aga kui huvitatuid oleks rohkem, võiks tugigrupi loomisega algust teha.
Saaks üheskoos uurida-puurida erinevate vajalike teemade üle ja kohta.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Mati » 18. 03. 2008. 13:27

holden kirjutas:Ise olen planeerinud oma ajad selliselt: 1. Ujumine 3,8km - kui oleks ainult ujumine kavas, siis saaks ca 1:05-1:10 hakkama, kuna aga on veel mõned alad peale ujumist, siis ca 1:25-1:30 oleks see reaalne aeg...
Kus sul see mikromootor muidu käib?
holden kirjutas:...Kõik alad on tegelikult võetud suure varuga, kindlasti saab asja käigus kõiki alasi tehtud kiiremini. 8)...
Krt seda teab, äkki läheb kauem üldse. Ma ikka mõtlen selle jooksu peale. Siin on kaks asja - 1. jooks peale eemisi alasid võhma ja jaksu kontekstis, 2. jooks peale eelmisi alasid liigeste ja lihaste kontektsis. Ehk kui võhma on, aga nt liigesed või lihased hakkavad streikima, siis ei jaluta ka. Suure lihasega ratturitel on vist krambioht jooksu ajal ka suurem.

Soovitan omalt poolt maraton ideaalis paar korda enne läbida. Mul on mõlema senise korra osas erinevad (loe: üks-teist täiendavad) emotsioonid. Kui ainult jooksudistantsile lähed veel mütsiga lööma, siis ironmanil on valus igasmõttes jooksuga ikalduda.

Igatahes peab tihedamini ujumas käima hakkama :).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2714
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas dr Holden » 18. 03. 2008. 14:42

Mati kirjutas:
holden kirjutas:Ise olen planeerinud oma ajad selliselt: 1. Ujumine 3,8km - kui oleks ainult ujumine kavas, siis saaks ca 1:05-1:10 hakkama, kuna aga on veel mõned alad peale ujumist, siis ca 1:25-1:30 oleks see reaalne aeg...
Kus sul see mikromootor muidu käib?
Mootoriks ehk edasiviivaks jõuks on õige ja ratsionaalne tehnika. Basseinis läbin 3km ca 130 pulsiga mõni minut alla tunni, eks sama tempoga ka põhimaal ujudes ja arvestades veidi aega ka veekogus ekslemisele (et siis mitte alati sirgjoones liikumine) võibki see 1:30 reaalne olla ja ongi selline hea lõdvestav soojendus rattasõidule.
Mati kirjutas:
holden kirjutas:...Kõik alad on tegelikult võetud suure varuga, kindlasti saab asja käigus kõiki alasi tehtud kiiremini. 8)...
Krt seda teab, äkki läheb kauem üldse. Ma ikka mõtlen selle jooksu peale. Siin on kaks asja - 1. jooks peale eemisi alasid võhma ja jaksu kontekstis, 2. jooks peale eelmisi alasid liigeste ja lihaste kontektsis. Ehk kui võhma on, aga nt liigesed või lihased hakkavad streikima, siis ei jaluta ka. Suure lihasega ratturitel on vist krambioht jooksu ajal ka suurem.

Soovitan omalt poolt maraton ideaalis paar korda enne läbida. Mul on mõlema senise korra osas erinevad (loe: üks-teist täiendavad) emotsioonid. Kui ainult jooksudistantsile lähed veel mütsiga lööma, siis ironmanil on valus igasmõttes jooksuga ikalduda.
Pigem võtakski neid kahte esimest ala väääga rahulikult, mitte pulss punases. Kõik ülejääva energia võib vallandada jooksuosa viimastel kilomeetritel. Aga jah, vähemalt 2-3 maratoni on enne ironman'i kavas.
Mati kirjutas:Igatahes peab tihedamini ujumas käima hakkama :).
Pigem annaks sulle mõninga kasuliku õppetunni tehnika osas, võhm on sul niigi olemas.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Mati » 18. 03. 2008. 15:16

holden kirjutas:
Mati kirjutas:Igatahes peab tihedamini ujumas käima hakkama :).
Pigem annaks sulle mõninga kasuliku õppetunni tehnika osas, võhm on sul niigi olemas.
Anna aga. Oma trumpi kärbid :)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
TrentEST
Rattur
Postitusi: 78
Liitunud: 22. 02. 2008. 09:57

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas TrentEST » 18. 03. 2008. 15:22

Tere, mehed!
tahaks ka osaleda =) Mul ka see sama eesmärk (ironman'i läbida) Ujumine meeldib, aga pole veel triatlonis osalenud ((
Ainult duathlon'is (jooks+mnt+jooks) natuke valus oli aga meeldis =) :D
www.skibikemarathon.com Jalgratta ja suuskade hooldus. BH Ultralight bikes, ja Haibike jalgratad

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2714
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas dr Holden » 18. 03. 2008. 18:42

Nüüd on see teema siis niikaugele jõudnud, et erikr peaks sekkuma ja tõstma selle teema (kui minu arust täiesti kõlbuliku rattafoorumisse) näiteks ÜKE alla, kuna osa triatlonitreeningust ei toimu sadulas.

Mul on hea meel, et siin foorumis on mitmeid ironman'i kandidaate ning seetõttu loodan, et see teema saaks ka jätkuda - pool maad ju läbitakse ratta seljas. :wink:

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1193
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas SK » 18. 03. 2008. 20:36

Et teemat algsega siduda, siis Wenna venna kohta õelda, et 90% tõenäosusega see asi tal ka õnnestub, sest ujumise taust on juba kooliajast ja ratast, nagu näha, on ka vändatud nii madalamal kui kõrgemal askeetlikes tingimustes ka ilma ketasratta- ja keraamiliste laagriteta :)

Ujumine ongi üldjuhul eestalste puhul see kirstunael (mul ka), mis kõhklema paneb, sest seda ainult toore jõuga ei tee.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2714
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas dr Holden » 18. 03. 2008. 20:55

SK kirjutas:Ujumine ongi üldjuhul eestlaste puhul see kirstunael (mul ka), mis kõhklema paneb, sest seda ainult toore jõuga ei tee.
Nojah, õnneks olen ma poluvernik või siis vähemasti õnnega koos, et sai noorest peast ikka kõvasti basseini nühitud. (y)
Suurest huvist käisin täna Nõmme vannis proovimas. Kui senised ujumistrennid on olnud 2-3 kildised, ujutud 500m lõikude kaupa ja seal vahepeal prillide pühkimine jne, siis täna proovisin selle 3,8km ära - ja järjest.
Aega kulus (nagu eelnevalt ca arvasingi) 1:10.04 (esimene 1,9km 34:30-ga ja teine pool 35:34-ga) 8)
Stiilist niipalju, et kui rattasõidus on väikseks puhkuseks mäest allasõit, siis ujumises on selleks rinnulistiil. Kilomeetri kohta tuli 700 krooli ja 300 konna. Tempo oli selline mõnusalt keskmine - pulss võis olla kusagil 135-140 vahel (ei viitsi bassus rihma peale panna).

Esimene ala - tehtud! 8)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7992
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas KaupoR » 18. 03. 2008. 21:30

holden kirjutas:Suurest huvist käisin täna Nõmme vannis proovimas. Kui senised ujumistrennid on olnud 2-3 kildised, ujutud 500m lõikude kaupa ja seal vahepeal prillide pühkimine jne, siis täna proovisin selle 3,8km ära - ja järjest.
Aega kulus (nagu eelnevalt ca arvasingi) 1:10.04 (esimene 1,9km 34:30-ga ja teine pool 35:34-ga) 8)
Krt sa oled kiire. Ma käin ka ujumas ja teen 2 km korraga (ujun täiesti hobi ja ÜKE korras, ei ole kunagi sellega spetsiaalselt tegelenud). Viimati tegin 1+1 km ja sain 2km ajaks 47 minutit (23:15 + 23:45). Aga kas sa seda ka arvestad, et väikeses basseinis sa saad iga 100 meetri kohta 4 korda jalgadega seinast hoogu lükata :P Järves sellist luksust ju pole. Samas annab järves väikese boonuse kui panna ujumise kalipso selga, see pidavat hoidma keha paremini vee peal ja saad rohkem jõudu rakendada edasi liikumisele, mitte vee peal püsimisele. Sedasi räägib mulle mees, kes ujus eelmisel aastal Võrtsust Tartusse (57km).

Tunnistan, et ka mina mõlgutan vaikselt ironmani mõtteid. Ja loogika on sama, et enne vaja jooksumaraton või paar läbida, ujumises piisavalt tasemele saada (võiks saada kildi aja 20 minuti peale :roll: ), rattasõidus on vaja taset hoida, see kindlasti pudelikaelaks ei tohiks olla.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
TrentEST
Rattur
Postitusi: 78
Liitunud: 22. 02. 2008. 09:57

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas TrentEST » 19. 03. 2008. 13:59

*Sedasi räägib mulle mees, kes ujus eelmisel aastal Võrtsust Tartusse (57km). *
Ogo! Kui kõva mees ta on... Mütsid maha..

Ise käin kord nädalas ujulasse (tean, et see on vähe ju) aga aega ei vaadanud, arvestan ainult distantse..
Nüüd hakkan juba teistmoodi.
www.skibikemarathon.com Jalgratta ja suuskade hooldus. BH Ultralight bikes, ja Haibike jalgratad

Viki
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 22. 03. 2008. 21:57

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Viki » 22. 03. 2008. 22:07

Ise ka olen plaaninud mõne aasta pärast täispikka triatloni läbi teha. Eelmisel aastal sai asjaga algust tehtud. Osalesin suve jooksul üle Eesti toimunud triatloni võistlustest. Distantsid olid põhiliselt 750 ujumist , 30 km rattast ja 5 km jooksu. Päris tore oli . Hakkas meeldima. Sellel aastal plaanis triatloni olümpia distants 1.5 ujumist , 40 km rattast ja 10 km jooksu.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2714
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas dr Holden » 22. 03. 2008. 22:32

Viki kirjutas:Sellel aastal plaanis triatloni olümpia distants 1.5 ujumist , 40 km rattast ja 10 km jooksu.
Mõtlesin ise ka nii, et kuna pea juba 10 aastat on läbitud Kubija triatloni (viimastel aastatel 1/10 ironman'i ehk 400+18+4,2), siis sel aastal peaks algust tegema pikemate otsadega.
Olen kunagi ammu (vbla 1988-1989) läbinud ühe olümpiatriatloni. See toimus Võrus ning ma väljusin ujumisest 5-ndana ja jooksule läksin 45-ndana, üldse osales ca 60 osalejat. Aeg oli vist midagi 2:25. Aga siis ma olin veel noor ja ilus!

Pmst sel aastal siis olümpia 1,5+40+10, järgmisel hooajal pool 1,9+90+20 ja ülejärgmisel siis see õige! 8)

ToomasL
Rattur
Postitusi: 201
Liitunud: 29. 05. 2006. 18:45

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas ToomasL » 23. 03. 2008. 10:12

Holden, mis sa jamad nii pika ettevalmistusega. Üks aasta üks võistlus ja siis teine aasta teine. Meil on ju täitsa olemas Eesti oma Ironman, mida Urmas Paejärv juba mitmendat aastat veab. Õhkkond sellel võislusel on lihtsalt fantastiline ja see hetk, kui sa üle finišijoone jõuad ei lähe iial meelest.
Asi on proovimist väärt ja asjahuvilistel on selleks suve jooksul piisavalt võimalusi, kiigake http://www.triatlon.ee/.
Isiklikult ütlen, et selline kestvusala tegemine on ka oluliselt minu rattasõidu keskmist kiirust kasvatanud.
Küll aga jahutan pisut sinu lootusi ujumises nii head aega näidata. Segavaid faktoreid lisaks väsimusele on palju: teised ujujad, kes ei uju sirgelt vaid sik-sakitades, lained, silma paistev päike jms. Suudan 3,8km basseinis 1h ujuda aga avaveekogus ca 1:20-1:30. Samas on ujumisega see, et ujumise ajal saab endast peaaegu kõik anda, kuna käsi sa hiljem väntamise ja jooksmise ajal ei koorma ja pulss ka ujumise ajal väga kõrgele ei lähe.
Ja veel üllatused ujumisel külmas vees, kus kalipso hõõrub sul kaela või kaenlaalused verele ning jooksmisel on tunne nagu keegi nühiks neid kohti liivapaberiga.
Loodan teid 17.08.2008 stardis näha :D

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2714
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas dr Holden » 23. 03. 2008. 10:41

Jah, oleks ma 20-aastane, siis ei kahtleks hetkegi ja oleks augustis stardijoonel. Aga kahjuks olen ma juba 2 korda vanem jne jne jne. Seetõttu võtangi asja tasa ja targu ennast pikema aja jooksul ettevalmistades, et ka peale seda lõpujoone emotsiooni oleks lihtsam edasi elada ja töiselt tegutseda.

Minu lootused ujumises hea aeg saada ei baseeru mitte eelmisel nädalal basseinis ujutud ajal, vaid teatud kogemusepagasil. Noores põlves sai nimelt ujumise kõrvalt tegeletud ka sellise alaga nagu järveujumine (EMV hõbe 1984) ning ma tean vägagi täpselt, mis on vahet basseini- ja avaveeujumisel.

Igasugu üllatuste (hõõrumised jne) vältimiseks ongi vaja eelnevalt ennast ja oma varustust proovida lühematel distantsidel, et siis põhieesmärgi täitmise ajal kõik asjad sujuks ning miski ei segaks lõpuni jõudmist.

TARK EI TORMA!

Kross
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 13. 03. 2008. 16:48

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Kross » 23. 03. 2008. 21:40

Ujumise staaži on juba 11a. olemas, praegu olen 17a. siin ujula kohe külje all ja sai ikka nühitud mööda basseini.
Jooksmist on ka tehtud siin omal jõul õhtuti 10km joostud jne.
Enda probleemiks võiksin pidada rattasõitu :D Kuigi seda saab veel harjutada kõvasti ja kõvasti, aga muu tuleb paremini välja.

Eks näis, kui mingi grupp pannakse koos treenima näiteks 2010 aasta Ironman'ks siis mina oleks käpp ;)

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2714
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas dr Holden » 23. 03. 2008. 22:25

Kross kirjutas:Eks näis, kui mingi grupp pannakse koos treenima näiteks 2010 aasta Ironman'ks siis mina oleks käpp ;)
Kuidas see peaks välja nägema? Üle kogu Eesti tulevad huvilised kokku ja teevad ühistrenni?

Pigem olen selle tugigrupiga mõelnud nö kogemuste vahetamist, ühistel ettevalmistavatel võistlustel käimist, konkurentide-taganttorkijate abiga moti hoidmist jne.

Isiklikult arvan, et kui sa praegu oled 17-aastane kõva ujuja ja pole eriti palju rattaga kokku puutunud, siis su oma huvides peaks sa oma esimese ironman'i lükkama veidi kaugemale kui 2010. Esiteks moodustab rattaetapp kogu ironman'ist ligi poole ja teiseks on ülipikad distantsid ikkagi veidi enama kogemusepagasiga tegelaste pärusmaa.

Ise lähen näiteks ühe ettevalmistava osana täispikaks triatloniks sel suvel Tahkosse läbima 180km pikkust karmi maastikurattasõitu. Infoks niipalju, et eelmisel kahel suvel olen läbinud seal 120km ca 8,5h kanti, ehk siis sel suvel vähemalt 13-14 tunnine katsumus ees ootamas. Eks see annab ka mingit aimu oma võimetest, kuna ka ironman on plaanis 2 suve pärast läbida ajaga alla 14h.

Aga kui noorel mehel huvi on, ......., siis miks mitte! :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Mati » 23. 03. 2008. 22:33

Too noor mees võiks lihtsamate vahenditega teostatavalt algatuseks kasvõi mõne 20-30km jooksuotsa teha. Maraton muuseas alles algab 30. km-st. Kestvusaladel luuakse baasi aastatega.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Gunnar » 24. 03. 2008. 16:33

Vaheldus puhtale rattasõiduvõistlusele on alati teretulnud, seegaga keskenduks korraks 1/3 triatlonist, ehk ujumisele.

Probleem, et kas kellelgi on lahendust, kuidas tavainimene ilma korralises ujumistrennis käimata Tallinnas oma ujumisoskust parandada saaks. Ujumisega olen tegelend vahelduva eduga nüüd mitu talve ~1x nädalas, kõige pikemalt ujund seni 1,5h jutti vanas Kalevi ujulas. Ujumise tehnika teinud selgeks vaatlemise ja interneti teel, st veepeal püsin, kestan ja edasi liigun, aga teised liiguvad kiiremini ja kergemalt.

Võtaks või viimases hädas individuaaltreeneri paariks korraks, aga kas kellelgi sellega kogemust ja oskab miskit soovitada? Natuke nüridaks muutub, et ujun mis ujun, enam suurt edasiminekut pole. Jooksmist ka juba harrastan ning kui ujumist järele aidata, siis võib (mini)triatlonil joonele võtta.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Mati » 24. 03. 2008. 16:38

Tuleb oodata kui suuremad jäätükid on ära sulanud (vist juba on) ja koguneda nt Pirta randa, kus Holden paadiga ees ootab. Siis kõik vudinal vette ja Haabneeme poole kühveldama. Küll Holden siis paadist ruuporiga suunab päid ja jäsemeid korrektselt sättima. Ega muud varianti suuremale massile vist kiirelt ei leia.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2714
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas dr Holden » 24. 03. 2008. 16:56

Gunnar kirjutas:Ujumise tehnika teinud selgeks vaatlemise ja interneti teel, st veepeal püsin, kestan ja edasi liigun, aga teised liiguvad kiiremini ja kergemalt.

Võtaks või viimases hädas individuaaltreeneri paariks korraks, aga kas kellelgi sellega kogemust ja oskab miskit soovitada? Natuke nüridaks muutub, et ujun mis ujun, enam suurt edasiminekut pole.
Öeldakse, et mida Juku ei õpi, seda Juhan ei oska! Eks ta vanast peast ole jah raske uut asja õppida, aga kuidagi peab ju saama. Vaatlemine ja internet pole kindlasti selleks parimad võimalused. Nii ei oska ka mina sind foorumi kaudu juhendada, enne peab ju nägema, mis on valesti.
Mine mõnikord lõuna paiku kasvõi Nõmme ujulasse, seal treenerid ju lapsi treenimas. Küsi nõu ja kui antakse, siis proovi seda nõu kohe rakendada. Mõnikord on probleem ka selles, et nõu küsitakse, kuid ollakse omas vanas tehnikas nii kinni, et asjalik nõuanne osutub kasutuks.
Kui sulle ikka tundub, et kohe üldse edasi ei liigu, siis tuleb nö nullist alustada.
Libisemine-käte töö-jalgade töö-hingamine-kahele-poole hingamine-suuna hoidmine.

Mati ettepaneku peale ütlen, et sellist jama pole mõtet kommenteeridagi! :D

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Mati » 24. 03. 2008. 17:29

holden kirjutas:...Mati ettepaneku peale ütlen, et sellist jama pole mõtet kommenteeridagi! :D
Õige :!:

Aga kui asjast, siis ... üks lihtne asi, mida kõrvalt vaadates tihti valesti tehakse on hingamine. Kahele poole hingamine selleks, aga olulisem on hingamist kui sellist õigesti teha. Nimelt peaks välja hingama näoga vee all olles, et pinnale õhujärele tulles ei raisataks aega välja ja siis veel sissehingamiseks. Selle süsteemi selgeks saamise järel muutub ujumine oluliselt sujuvamaks ja võimalus suurendada tõmmete arvu hingamiste vahel. Või kuda Holden?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2714
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas dr Holden » 24. 03. 2008. 17:37

Mati kirjutas:Nimelt peaks välja hingama näoga vee all olles, et pinnale õhujärele tulles ei raisataks aega välja ja siis veel sissehingamiseks. Selle süsteemi selgeks saamise järel muutub ujumine oluliselt sujuvamaks ja võimalus suurendada tõmmete arvu hingamiste vahel. Või kuda Holden?
See on ju elementaarne, väljahingamine peab toimuma kahe sissehingamise vahepeal. Teine tähtis nüanss on suu hingamiseks veest välja tõstmise kõrgus, mida kõrgemale keha telje suhtes suud üles keerata, seda rohkem läeb sujuv tehnika käest.
Aga seda on tõesti parem ette näidata, kui klahvka kaudu seletada. :wink:

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Gunnar » 24. 03. 2008. 18:04

See tundub juba kõrgem keemia, Krooli ma pole kunagi osanud, ma ikka rahuliku Konnastiili harrastaja :) ja vaatamata sellele keskkoolis klassi parim pikamaaujuja :D
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kross
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 13. 03. 2008. 16:48

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Kross » 24. 03. 2008. 20:25

Olgu valetasin, et ratta selga sain alles nüüd.
Rattaga sõidetud ikka juba vägaväga palju noores eas ja vastupidavust selleks jätkub.
Kui ma 2 aastat kõvasti trenni teen siis peaks ikka minginegi tulemus sellel olema ? :D


Ujumise koha pealt ütlen abivajajale, et kõige lihtsam, las keegi filmib korraliku kaameraga sinu ujumist, saada mulle ja ma võin sulle ette lugeda mida valesti teed :D

Kõige olulisem vees on läbe vee "libiseda" ehk siis teha ennast nii sirgeks ja siledaks kui veelgi võimalik: pea kuklasse, käed ette pikalt ja varbad sirgu.
Käega tõmbed peavad olema pikad, käsi on sirge kui tood tagant ette, ning vette minnes käsi kõverdub natukene rinna alla tõmmates (tõesti natukene, mitte mingi 90 kraadist painutust) ja tõmme tuleb tõmmata lõpuni, ehk siis jalast mööda veel, mitte hakata kätt varem veest välja tõmbama, olen suht kindel, et nii sa praegu ka teed.
Proovi algul niisama, lükata ennast libisema vees, ligule ja harjuta jalgade tööd, siis jällegi käte tööd jne.
Olen niimoodi oma treeneri käe all treeninud pikalt pikalt. :)

Kui midagi jäi arusaamatuks siis küsi julgelt jagan seda mida ise õppinud olen lahkelt ;) !!

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas LauriA » 24. 03. 2008. 21:11

Gunnar kirjutas:See tundub juba kõrgem keemia, Krooli ma pole kunagi osanud, ma ikka rahuliku Konnastiili harrastaja :) ja vaatamata sellele keskkoolis klassi parim pikamaaujuja :D
Minu meelest krooli on just lihtsam võrreldes konnaga :shock: . A la 100 otsa 25 meetrises basseinis ... 1h 15min. Täpselt nii, nagu Holden kirjutas - et hingan vette ja pea on enamasti ikka vee all. Samas konna on võimatu isegi 10 meetrit ujuda - selline tunne, et upun kohe ära. Vahemeres on muidugi lihtsam :). Või on see konna stiil kehakaalust kinni - ka minu klassivend, kes minust ... 20 kilo kergem, ütles, et konna on kergem ujuda.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Mati » 24. 03. 2008. 21:36

rinnuli ei vehi su käed nii palju ringi võib-olla sellepärast on ka kergem näiliselt. ja eks rinnuli peaks ka pea vee all ära käima tehniliselt õige liigutuse korral. kui pead veepeal hoida pidevalt, siis väsitab ära küll. kui pulsist rääkida, siis mul on see kõrgeim selili ujudes, siis käib korralik tuuleveski ka :).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Albert
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 19. 12. 2003. 17:13

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Albert » 25. 03. 2008. 10:52

Kuulge spetsialistid :) tehke uus teema ujumistehnika õppimiseks rattafoorumi raames! :D

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Mati » 25. 03. 2008. 11:07

Albert kirjutas:Kuulge spetsialistid :) tehke uus teema ujumistehnika õppimiseks rattafoorumi raames! :D
Kas mitte triatlonis polnud üks ala ujumine? :roll:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
TrentEST
Rattur
Postitusi: 78
Liitunud: 22. 02. 2008. 09:57

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas TrentEST » 25. 03. 2008. 13:00

Kross kirjutas:Olgu valetasin, et ratta selga sain alles nüüd.
Rattaga sõidetud ikka juba vägaväga palju noores eas ja vastupidavust selleks jätkub.
Kui ma 2 aastat kõvasti trenni teen siis peaks ikka minginegi tulemus sellel olema ? :D


Ujumise koha pealt ütlen abivajajale, et kõige lihtsam, las keegi filmib korraliku kaameraga sinu ujumist, saada mulle ja ma võin sulle ette lugeda mida valesti teed :D

Kõige olulisem vees on läbe vee "libiseda" ehk siis teha ennast nii sirgeks ja siledaks kui veelgi võimalik: pea kuklasse, käed ette pikalt ja varbad sirgu.
Käega tõmbed peavad olema pikad, käsi on sirge kui tood tagant ette, ning vette minnes käsi kõverdub natukene rinna alla tõmmates (tõesti natukene, mitte mingi 90 kraadist painutust) ja tõmme tuleb tõmmata lõpuni, ehk siis jalast mööda veel, mitte hakata kätt varem veest välja tõmbama, olen suht kindel, et nii sa praegu ka teed.
Proovi algul niisama, lükata ennast libisema vees, ligule ja harjuta jalgade tööd, siis jällegi käte tööd jne.
Olen niimoodi oma treeneri käe all treeninud pikalt pikalt. :)

Kui midagi jäi arusaamatuks siis küsi julgelt jagan seda mida ise õppinud olen lahkelt ;) !!
Vot see om vä huvitav info! Panen endale kirja. Et kahjuks mul tehnikat pole ((( Ujun ikka ,aga... Kui keegil mingi link on, siis andke palun mulle ka. (kuidas õeti ujuda)
www.skibikemarathon.com Jalgratta ja suuskade hooldus. BH Ultralight bikes, ja Haibike jalgratad

Kross
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 13. 03. 2008. 16:48

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Kross » 25. 03. 2008. 23:17

TrentEST kirjutas:
Kross kirjutas:Olgu valetasin, et ratta selga sain alles nüüd.
Rattaga sõidetud ikka juba vägaväga palju noores eas ja vastupidavust selleks jätkub.
Kui ma 2 aastat kõvasti trenni teen siis peaks ikka minginegi tulemus sellel olema ? :D


Ujumise koha pealt ütlen abivajajale, et kõige lihtsam, las keegi filmib korraliku kaameraga sinu ujumist, saada mulle ja ma võin sulle ette lugeda mida valesti teed :D

Kõige olulisem vees on läbe vee "libiseda" ehk siis teha ennast nii sirgeks ja siledaks kui veelgi võimalik: pea kuklasse, käed ette pikalt ja varbad sirgu.
Käega tõmbed peavad olema pikad, käsi on sirge kui tood tagant ette, ning vette minnes käsi kõverdub natukene rinna alla tõmmates (tõesti natukene, mitte mingi 90 kraadist painutust) ja tõmme tuleb tõmmata lõpuni, ehk siis jalast mööda veel, mitte hakata kätt varem veest välja tõmbama, olen suht kindel, et nii sa praegu ka teed.
Proovi algul niisama, lükata ennast libisema vees, ligule ja harjuta jalgade tööd, siis jällegi käte tööd jne.
Olen niimoodi oma treeneri käe all treeninud pikalt pikalt. :)

Kui midagi jäi arusaamatuks siis küsi julgelt jagan seda mida ise õppinud olen lahkelt ;) !!
Vot see om vä huvitav info! Panen endale kirja. Et kahjuks mul tehnikat pole ((( Ujun ikka ,aga... Kui keegil mingi link on, siis andke palun mulle ka. (kuidas õeti ujuda)
Näed, olin küll terve vaheaja nädala Tallinnas, oleks võinud vabalt mingisse ujulasse minna ja tiba näidata ja seletada sõnadega juurde....
Netis vb isegi on kuskil mingeid pilte jne. kuid praegu küll pole teadlik nendest, pean uurima.
Ehk õnnestub isegi mingi treeningvideo teha ;)

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Villem T » 26. 03. 2008. 09:14

Ujumisvideod: dr Haljand soovitab - http://www.swim.ee

Teema pealkiri on juba VÄÄGA petlikuks muutunud - kõvasid vendi siin hulga rohkem kui üks ja osad blogivad niisama mitte videosse..

mahagon
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 27. 06. 2005. 13:20

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas mahagon » 26. 03. 2008. 09:32

Villem T kirjutas:Ujumisvideod: dr Haljand soovitab - http://www.swim.ee
Olen sebinud nii video kui erinevat kirjandust aga tulemus on ikkagi see, et otsin treeneri kes kõrvalt vaatab ja "puust ja punaseks" teeb. Mingeid nippe muidugi leiab interaktiivselt ka.
Üks hea point videos oli, et õiged liiguused õpitakse kuival. Ja korratakse seni kuni kinnistuvad lihasmälusse (kunagi nooruses ujumistrennist mäletan kuidas sellel hetkel idiootselt tunduvaid harjutusi kuival tegime). Ja siis kohe vette sama asja proovima. Lihasmälu pidi inimesel kestma ca 10 min.
Nii et varsti näeb ujlates situatsiooni kus üks läppariga vend ujumispükstes basseini kõrval mingeid imelikke harjutusi teeb :)

Kasutaja avatar
TrentEST
Rattur
Postitusi: 78
Liitunud: 22. 02. 2008. 09:57

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas TrentEST » 26. 03. 2008. 11:28

Villem T kirjutas:Ujumisvideod: dr Haljand soovitab - http://www.swim.ee

Teema pealkiri on juba VÄÄGA petlikuks muutunud - kõvasid vendi siin hulga rohkem kui üks ja osad blogivad niisama mitte videosse..
THX! Huvitav link. Väga kasulik =) :D
www.skibikemarathon.com Jalgratta ja suuskade hooldus. BH Ultralight bikes, ja Haibike jalgratad

Kross
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 13. 03. 2008. 16:48

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Kross » 26. 03. 2008. 14:10

mahagon kirjutas:
Villem T kirjutas:Ujumisvideod: dr Haljand soovitab - http://www.swim.ee
Olen sebinud nii video kui erinevat kirjandust aga tulemus on ikkagi see, et otsin treeneri kes kõrvalt vaatab ja "puust ja punaseks" teeb. Mingeid nippe muidugi leiab interaktiivselt ka.
Üks hea point videos oli, et õiged liiguused õpitakse kuival. Ja korratakse seni kuni kinnistuvad lihasmälusse (kunagi nooruses ujumistrennist mäletan kuidas sellel hetkel idiootselt tunduvaid harjutusi kuival tegime). Ja siis kohe vette sama asja proovima. Lihasmälu pidi inimesel kestma ca 10 min.
Nii et varsti näeb ujlates situatsiooni kus üks läppariga vend ujumispükstes basseini kõrval mingeid imelikke harjutusi teeb :)
Täpselt nii ta ongi, ennem trenni treener näitas kuival ette ja tegime järgi kõik liigutused, pärast vette harjutama ja trenner siis parandas ikka kõva häälega kui valesti tegid midagi :D

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Villem T » 26. 03. 2008. 17:04

Kross kirjutas:
mahagon kirjutas:
Villem T kirjutas:Ujumisvideod: dr Haljand soovitab - http://www.swim.ee
Olen sebinud nii video kui erinevat kirjandust aga tulemus on ikkagi see, et otsin treeneri kes kõrvalt vaatab ja "puust ja punaseks" teeb. Mingeid nippe muidugi leiab interaktiivselt ka.
Üks hea point videos oli, et õiged liiguused õpitakse kuival. Ja korratakse seni kuni kinnistuvad lihasmälusse (kunagi nooruses ujumistrennist mäletan kuidas sellel hetkel idiootselt tunduvaid harjutusi kuival tegime). Ja siis kohe vette sama asja proovima. Lihasmälu pidi inimesel kestma ca 10 min.
Nii et varsti näeb ujlates situatsiooni kus üks läppariga vend ujumispükstes basseini kõrval mingeid imelikke harjutusi teeb :)
Täpselt nii ta ongi, ennem trenni treener näitas kuival ette ja tegime järgi kõik liigutused, pärast vette harjutama ja trenner siis parandas ikka kõva häälega kui valesti tegid midagi :D
tegelt ka vä

Kross
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 13. 03. 2008. 16:48

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Kross » 27. 03. 2008. 23:53

Villem T kirjutas:tegelt ka vä
Irooniat kuhjaga :D

Jaaguar
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 02. 05. 2006. 13:19

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Jaaguar » 30. 03. 2008. 12:38

Mati kirjutas:Ajate hammast verele krt :twisted: .

Mul kõikse suurem kõhklus just ujumise suhtes, 3,8 on ikka 3,8. Kui iga km järel saaks jalad korraks põhja panna siis oleks ok :)
Keegi ei keela seda. Lihtsalt edasi kõndida ei tohi! Poide küljes võib ka puhata, kui jax otsa saamas! Reegel ütleb, et rajalt lahkudes, pead samast punktist jätkama :!:
Stardis on alati tunne, et täna teen kõigile pähe, aga läheb nagu tavaliselt

Jaaguar
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 02. 05. 2006. 13:19

Re: videoblog ühest kõvast vennast :)

Postitus Postitas Jaaguar » 30. 03. 2008. 12:53

Gunnar kirjutas:
Probleem, et kas kellelgi on lahendust, kuidas tavainimene ilma korralises ujumistrennis käimata Tallinnas oma ujumisoskust parandada saaks. ... veepeal püsin, kestan ja edasi liigun, aga teised liiguvad kiiremini ja kergemalt.

Võtaks või viimases hädas individuaaltreeneri paariks korraks, aga kas kellelgi sellega kogemust ja oskab miskit soovitada?
Meie klubisse võib ikka tulla! Treener on olnud kõva ujuja ja oskab inimesi individuaalselt võtta ning meestele selgeid juhiseid ja korraldusi jagada. Mina alustasin 1,5 a tagasi sügisel ja olen rahul. Raha ei kulu ka palju ning 2x ndl s saab korralikku trenni!!!
http://www.21cc.ee/pages/kontakt.html
Eelmise aasta video ka nüüd torus näha. See on jõuga lihtsalt lühemaks lõigatud, aga midagi ikka :idea:
http://toru.ee/profile/Jaaguar
Stardis on alati tunne, et täna teen kõigile pähe, aga läheb nagu tavaliselt

Jaaguar
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 02. 05. 2006. 13:19

Re: Triatlon/ironman

Postitus Postitas Jaaguar » 03. 06. 2008. 14:55

Nüüd on 10 osalejat kirjas! Julgen lubada, et kõik ei ole argipäevaselt treenivad tegelased! Mitmete tase on viimase paari aastaga oluliselt tõusnud. August, kes paar a tagasi ujus üle 2h, on sel aastal lühemal etapil päris teravat hoogu näidanud, mis tähendab, et selle ajaga on võimalik ennast väga heasse vormi viia.
Kõigile kahtlejatele motivatsiooni tõstmiseks on Hr Mart Haruoja, kelle sünniaasta jääb kaugele eelmisesse sajandisse:
http://www.triatlon.ee/etl.php?tabID=3& ... ventID=158
Olge julged, pange obused joonele! Egash muidu teada ei saa, kui kaugele jaksab seda asja teha!
Julgen seda ka pakkuda, et vähemalt pooled selle foorumi kirjutajatest, suudavad selle võistluse vähemalt läbi teha, olgugi, et mõnel kulub selleks vbl kogu piiraeg:)
Finišis näeme!!!
Stardis on alati tunne, et täna teen kõigile pähe, aga läheb nagu tavaliselt

LOOK
Rattur
Postitusi: 502
Liitunud: 22. 07. 2003. 07:59

Re: Triatlon/ironman

Postitus Postitas LOOK » 20. 01. 2009. 14:03

Hei triatloni huvilised!
Kas te seda blogi loete?
http://luhats.blogspot.com/

Jaaguar
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 02. 05. 2006. 13:19

Re: Triatlon/ironman

Postitus Postitas Jaaguar » 20. 01. 2009. 15:39

Sry Härrased, see koht juba ununenud vahepeal. Nüüd on kogu info koondunud meie klubi lehele:
http://www.21cc.ee/pt/pikk/EST.html
Seal on uudised, ülevaated, tulemused, video!!!
Stardis on alati tunne, et täna teen kõigile pähe, aga läheb nagu tavaliselt

Vasta

Mine “ÜKE”