Üks kardetutest rattaostu soovidest

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
AshrakTheWhite
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 01. 04. 2009. 15:02

Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas AshrakTheWhite » 01. 04. 2009. 15:14

Tervist,

alustan sellega, et viimane kord sõitsin rattaga ~6a tagasi, tollal oli päris fun aga siis läks asi käest ära ja jäi unarusse, meeldis sõita metsavahel / kruusateel cruisida kui ka vahest krossi sõita (st puujuured pehme pinnas jne nagu metsas ikka), kiirus oli päris hea :)

Vaatasin et nüüd jälle finants lubab suveks ratta soetada, kogu budget oleks umbes 10k maksimum, rattaga sõidan ainult suveajal siis kui soe on, ma arvan et kuskil 30 km nädalas tuleb kindlalt ära.

pikkust on 193 CM ja kaalu hästi hirmasd 140 KG tean et see võib ratta ellujäämisel tulla probleemiks, samas kaal peaks pidevalt langema kuna alustasin tihedama trenni ja toitumisreziimiga.


ise vaatasin sellise ratta poole

http://rademar.ee/index.php?lang=est&ma ... uct_id=140

22.5 raamiga siis.


oskate nõua anda, ise suht tohman hetkel veel sellel teemal.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas Villem T » 01. 04. 2009. 15:29

Ära raami suurusega üle pinguta, 21 peaks piisav olema (ütleb 190 cm 20" raamiga sõitja, küll mitte sama rattaga).

Kasutaja avatar
q
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 12. 09. 2007. 07:39

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas q » 01. 04. 2009. 16:30

Mitte et ma kuidagi tolle müüjaga seotud oleksin, aga sellise suurusega ratast võid ka siit müügi foorumist kiigata: viewtopic.php?f=45&t=23728
tasemelt on enam-vähem sama ning hinnaerinevus on täitsa märgatav.

AshrakTheWhite
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 01. 04. 2009. 15:02

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas AshrakTheWhite » 01. 04. 2009. 22:46

ei tea, kuidagi kahtlane tunne on kasutatud ratast osta, tahaks ikka mingi garantii kaasa saada poed ikka vast pakuvad mingiks ajaks garanti?

Kasutaja avatar
q
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 12. 09. 2007. 07:39

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas q » 01. 04. 2009. 23:19

Poest saad kindlasti garantii kaasa.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas marion » 02. 04. 2009. 08:35

q kirjutas:Poest saad kindlasti garantii kaasa.
mis aga ei kehti, kui sõitja on nii ja nii raske ja tarvitab ratast nii ja nii ja kõik muud konksud

Ando
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 20. 09. 2008. 08:21

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas Ando » 02. 04. 2009. 10:27

marion kirjutas:
q kirjutas:Poest saad kindlasti garantii kaasa.
mis aga ei kehti, kui sõitja on nii ja nii raske ja tarvitab ratast nii ja nii ja kõik muud konksud
Kas 140 kg on siis miski müstiline number.Kui sa just selle veloga kuskilt taevast alla ei saja,mida ma suuresti kahtlen sellise tugeva kehaehitusega tegelase kohta ( a´la downhill,freeride...). Need muud konksud on pigem mõne poekese ettiketis kinni.
tervisesport om umbõle hää

extrance
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 20. 08. 2006. 15:08

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas extrance » 02. 04. 2009. 10:49

Soovitan osta Surfhousest Kona Caldera 2008 20" mudeli http://www.konaworld.com/08_caldera_w.htm

Hind 9975 krooni. Oman ise 18" mudelit sellest ja ma ei kahetse. Komponendid on head ja vastupidavad, raam on üks parimaid mida hardtailil tahta. Küljes nii clipid kui ka eemaldatavad tavapedaalid. Niiet kui alguses ei taha kohe kingade peale raha välja käia võid ka tavalise tossuga sõita kui vaja. Muud nipet näpet asjad võid hiljem kah osta kui tahad, aga korraliku sõiduvalmis ratta saaksid alla 10 000 krooni küll. Ja see peaks väga kaua vastu pidama. Muideks ratas päriselus palju ilusam kui piltidelt. Väga head pidurid. Ainuke keskpärane komponent on esiamord, mille puudused tulevad siiski välja vaid ekstreemsetes oludes.
Viimati muutis extrance, 02. 04. 2009. 14:08, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas marion » 02. 04. 2009. 10:51

Ando kirjutas:
marion kirjutas:
q kirjutas:Poest saad kindlasti garantii kaasa.
mis aga ei kehti, kui sõitja on nii ja nii raske ja tarvitab ratast nii ja nii ja kõik muud konksud
Kas 140 kg on siis miski müstiline number.Kui sa just selle veloga kuskilt taevast alla ei saja,mida ma suuresti kahtlen sellise tugeva kehaehitusega tegelase kohta ( a´la downhill,freeride...). Need muud konksud on pigem mõne poekese ettiketis kinni.
140kg on kindlasti müstiline nr - see on 2,5 mind, aga see selleks, kaal on suures osas inimese oma vaba valik
olen lugenud päris jõhkraid garantiitingimusi, kus on enam-vähem nii kirjas (väikese liialdusega muidugi), et kui ratta poest välja lükkad, ongi garantii tingimused juba ületatud - st kui on valida poest garantiiga või inimese käest ilma garantiita, siis võiks poe tingimused ka enne läbi lugeda, äkki polegi vahet

AshrakTheWhite
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 01. 04. 2009. 15:02

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas AshrakTheWhite » 02. 04. 2009. 10:55

natuke kallis kahjuks, arvan et esialgu võib osta mingi odavama ikka, vajadusel kui tugevamaks harrastuseks läheb siis võib alati juppe välja vahetada jne.


ma arvan et kui kellegil midagi paremat soovitada ei ole siis võtan selle treki mis esialgselt välja ka tõin.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas Soobel » 02. 04. 2009. 18:27

Omast kogemusest: 140-lähedane kaal (mina+10kg seljakott+täis poekotid) vähemalt topeltpöidadele ja 2mm kodaratele küll midagi ei tee. Ühe tagavõlli olen ikka pooleks saanud ja 23mm võidukakummid kipuvad äärekividel ja kaevuservadel nii läbi hammustuma, et ei saa arugi (28mm kummiga probleeme ei ole)

Ainult keskjooksu võlle kipun vinti astuma...
mustal taustal helendab must vari

lepsik
Rattur
Postitusi: 60
Liitunud: 16. 04. 2004. 12:42

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas lepsik » 02. 04. 2009. 18:33

Marion, nii lolli juttu nüüd küll ei maksa ajada.
Tean mitmeid rattapoodnike, kuna ratas on kuluv asi ja ostetakse ca 2 aasta tagant uus, siis kaupmehe soov on, et klient oleks rahul. Tõesti, kukkumised ei lähe garantii alla, aga igasugu mõrad kahtlastes kohtades vahetatakse sul raam kindlasti välja. Või need kohad, kust Sina ostnud oled ei ole rattapoed.

rai66
Rattur
Postitusi: 859
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas rai66 » 02. 04. 2009. 18:46

[quote="AshrakTheWhite"]natuke kallis kahjuks, arvan et esialgu võib osta mingi odavama ikka, vajadusel kui tugevamaks harrastuseks läheb siis võib alati juppe välja vahetada jne.

Kui kavatsed järgmine aasta juppe välja vahetama hakata, siis soovitaksin kohe natuke kallima ratta osta. Kokkuvõttes tuleb odavam. Lisaks jääksid veel alles vanad jupid, mille oled ka kinni maksnud.

AshrakTheWhite
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 01. 04. 2009. 15:02

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas AshrakTheWhite » 02. 04. 2009. 21:02

hetkel otsest plaani järgmine aasta kindlalt juppe upgradeda ei ole, kui oleks siis tõesti ostaks kohe kallimapoolsema, praegu lihtsalt käimatõmbamise asi ja vaatamie kas asi läheb tõsiseks või sõidan niisama metsavahet nats mõnedel päevadel :)

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas Rivo » 02. 04. 2009. 23:08

marion kirjutas:olen lugenud päris jõhkraid garantiitingimusi, kus on enam-vähem nii kirjas (väikese liialdusega muidugi), et kui ratta poest välja lükkad, ongi garantii tingimused juba ületatud -
Kui need rattad pärit toidupoest (moodne nimi:supermarket), siis täitsa võimalik, et garantii tingimused enam-vähem sellised.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas marion » 03. 04. 2009. 08:35

Rivo kirjutas:
marion kirjutas:olen lugenud päris jõhkraid garantiitingimusi, kus on enam-vähem nii kirjas (väikese liialdusega muidugi), et kui ratta poest välja lükkad, ongi garantii tingimused juba ületatud -
Kui need rattad pärit toidupoest (moodne nimi:supermarket), siis täitsa võimalik, et garantii tingimused enam-vähem sellised.
vähemalt ühel suurel rattakauplusel on üldistes garantiitingimustes, et võistlemine katkestab garantii (loomulikult ei pea seda remonti viies mainima), aga kui sagedasti ostetakse alla 10kg full XTR rattaid poes piima järel käimiseks? mõned kindlasti, aga ma ei julgeks küll väita, et seda sagedasti juhtuks.
PS võistlemine ei ole küll seotud antud teemaga, aga minu point oli, et garantiitingimusi tasub igal juhul lugeda, võibolla need ei annagi midagi olulist juurde, eriti kui ainult garantii pärast loobutakse paremate komponentidega kasutatud rattast ja eelistatakse uut ja juppide poolest oluliselt nirumat

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas Villem T » 03. 04. 2009. 08:47

Võistlemine tühistab kõigil tootjatel garantii, samas niipalju kui mina olen kuulnud/kokku puutunud vaadatakse reaalsuses seda kuidas on sõidetud, mitte kas numbriga või ilma. Selleks peab ise erakordset anaalsust üles näitama, et keegi sulle finišiprotokolli, spordifoto.ee jäädvustuse ja garantiitingimused koos nina alla topiks.

jtt
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 16. 02. 2009. 15:58

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas jtt » 03. 04. 2009. 12:34

Olin ise sarnase murega, kaal veelgi hullem.
Sai käidud katsumas erinevaid asju, valikule jäi selline rattaseeria: NISHIKI BIGFOOT
Tundus selline tugevam kui tavakaup. LX-XT tase jäi ka napilt sinu soovitud hinnapiiri.

AshrakTheWhite
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 01. 04. 2009. 15:02

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas AshrakTheWhite » 04. 04. 2009. 15:38

kui valima peaks selle:

http://rademar.ee/index.php?lang=est&ma ... uct_id=141

ja selle vahel:

http://rademar.ee/index.php?lang=est&ma ... uct_id=107


kumb oleks mõistlikum, ise kaldun selle hinnaklassi vaadates selle juurde kellel ketaspidurid on kuna seal on juba 2k hinda all pmst?

alivo vs deore vahetaja samas on 500 eeku vahet.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas Gunnar » 04. 04. 2009. 15:44

Esmapilgul tundub, et ketaspidurid on ainuke asi, mis 4300d-l parem on kui 4500-l, samas ketta vajadus on suur küsimus. Kõik muud jupid, torud, jooksud on 4500-l paremad, seega võta 4300d ainult siis kui kardad V piduriga mäest alla sõita.
Ratas on minu hobi, mitte elu

AshrakTheWhite
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 01. 04. 2009. 15:02

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas AshrakTheWhite » 04. 04. 2009. 16:14

kas nad on 2k eegu eest paremad?

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas maanus » 04. 04. 2009. 21:24

Tead, nende kahe ratta kõige suurem vahe avaldub kaalus, muud ei midagi, pidurid on täpselt maitse küsimus ja ei ole siiani lõpliku tõde selgunud (mida võib ka selle foorumi arvukatest teemadest lugeda, kus ka v-piduri kasutajatest on omaette leer tekkinud).Selge on see, et sellisel hinnatasemel on (meh.)ketas rohkem nagu moosipurk kärbsepaberi kõrval .Ja selles on eelkõnelejatel õigus, et kui kukud upima siis ikka läheb üks pool otsa vähemalt hetke hinnale.
Aga , et su valik oleks keerulisem ja , et sa ei peaks kohe ostma ratast mille algustäht asub tähestikus kole taga, siis panen paar alternatiiv linki, esimene oleks selline optimaalne suht sama konfiga aga õlipiduritega Scott Aspect 45 (http://www.scottusa.com/gb_en/product/2 ... /aspect_45) ja praegu soodsushinnaga pakkutav mudel ,mis minu hinnagul oleks optimaalne ja upimis immuunsusega , kui pidada silmas teemaalgataja nõudmisi(http://www.hawaii.ee/index.php?id=6158&product=905).

AshrakTheWhite
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 01. 04. 2009. 15:02

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas AshrakTheWhite » 04. 04. 2009. 22:00

maanus kirjutas:Tead, nende kahe ratta kõige suurem vahe avaldub kaalus, muud ei midagi, pidurid on täpselt maitse küsimus ja ei ole siiani lõpliku tõde selgunud (mida võib ka selle foorumi arvukatest teemadest lugeda, kus ka v-piduri kasutajatest on omaette leer tekkinud).Selge on see, et sellisel hinnatasemel on (meh.)ketas rohkem nagu moosipurk kärbsepaberi kõrval .Ja selles on eelkõnelejatel õigus, et kui kukud upima siis ikka läheb üks pool otsa vähemalt hetke hinnale.
Aga , et su valik oleks keerulisem ja , et sa ei peaks kohe ostma ratast mille algustäht asub tähestikus kole taga, siis panen paar alternatiiv linki, esimene oleks selline optimaalne suht sama konfiga aga õlipiduritega Scott Aspect 45 (http://www.scottusa.com/gb_en/product/2 ... /aspect_45) ja praegu soodsushinnaga pakkutav mudel ,mis minu hinnagul oleks optimaalne ja upimis immuunsusega , kui pidada silmas teemaalgataja nõudmisi(http://www.hawaii.ee/index.php?id=6158&product=905).

mõlemad need rattad on täpselt nii kallid et kiivritki ei jaksa osta peale ratta soetamist :)

AshrakTheWhite
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 01. 04. 2009. 15:02

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas AshrakTheWhite » 06. 04. 2009. 13:11

Kuidas merida rataste kvaliteediga on? jäi silma selline elukas.

http://www.veloplus.ee/index.php?show=t ... ,9&id=1545

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas Gunnar » 06. 04. 2009. 21:41

Soe soovitus - tutvu foorumivanemate postitustega-
Kui sa just Hobi Hallist või prismast ratast ei osta, siis sama hinna eest saad sa igast poest samaväärse ratta. Võta see mis ilusam.
Ratas on minu hobi, mitte elu

AshrakTheWhite
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 01. 04. 2009. 15:02

Re: Üks kardetutest rattaostu soovidest

Postitus Postitas AshrakTheWhite » 08. 04. 2009. 14:45

Võtsin vastu otsuse, ja ostsin selle ratta + geari :)

http://www.veloplus.ee/index.php?show=t ... 92&id=1828

Vasta

Mine “Jalgrattad”