Start Sošše linnaratas.

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
J.J.
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 21. 05. 2012. 00:09

Re: Start Sošše linnaratas.

Postitus Postitas J.J. » 21. 05. 2012. 00:36

Pilt Vot sellega ma praegu sqidan

klaasid.eu
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 30. 05. 2012. 10:55

Re: Start Sošše linnaratas.

Postitus Postitas klaasid.eu » 30. 05. 2012. 12:01

Vaatan, et Start Sošše teema on viimasel ajal üsna populaarseks saanud. Kahjuks pole siin ühtegi ratast mis on originaaliks taastatud :( . Mul on omal neid lausa 2tk. Üks oranzi värvi ja teine punane. Oranzist (1976.a. väljalase) tegin ka kahjuks mixi vene ja tänapäevastest juppidest. Panin tänapäevase sadula, päkad, veljed ja sisekummidega rehvid. Ülejäänud on originaal. Kõik toimib ja sõidab kergelt. Käisin üks päev sõitmas ja tegin väikse ringi Tallinn-Saue-Tallinn. Sellel sõidul sain palju sõpru ja kiitvaid kommentaare. Alustasin sõitu üksi ja paarist maastikurattast suutsin isegi mööda vändata kuni seljatagant hakkas ähvardavalt paistma üks viiene seltskond, kõigil kõverad lenksud käes. Väntasin, mis ma väntasin aga lõpuks mind kinni püüti. Tükk aega sõitsin neil tuules aga tänapäevaste rataste vastu Sossiga ikka ei saa... Või oli asi hoopis mu suures õllekõhus mis ootamatult üle talve tekkis? :lol:
Kui aega saan teen sellest rattast ka pildid ja panen üles.

Mu teine Start Sošše (1979.a.ratas) projekt on punane ratas mis peaks tulema 100% originaal. Kõige raskem selle asja juures on originaal juppide leidmine kuigi minu ratas on komplektne.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Selleks, et ratta hästi liikuma saab oleks vaja tagaratta "kassetti". Kas on kellelgi kusagil mingeid juppe veel vedelemas? Tagatirril on kerge kõrin sees ja paar hammakate vahelist seibi on loovutanud mõned tükid oma algsest kujust. Tänu sellele pöörlevad paar väiksemat hammakat pisut kõveralt. Nii, et mul oleks hädasti vaja Sossi juppe kui kellelgi on.
Muidugi kui kellegi on huvi ise seda projekti jätkata, siis hea raha eest võin selle punase iluduse maha müüa. Pakkuge julgelt hinda.

martk
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 21. 12. 2004. 18:21

Re: Start Sošše linnaratas.

Postitus Postitas martk » 30. 05. 2012. 17:30

Meeldiv, et teema soiku ei jää ja rattaid siia üha enam koguneb. :D

Ei laida su mõtet hoida ratas originaalina. Kunagi üritasin sama rida ajada, siis aga sain aru, et ebamugav raamipealne käiguvahetus ja kergelt purunevad tubularid ei kanna välja.

Mul vist isegi peaks olema hammakate vahelisi seibe. Esijooks on ka. Kumm ka veel peal, aga selle õhupidamises pole kindel. Kui huvi ja soovi on anna teada. Tagajooksu keevitasin naljapärast fixiks, nii et see on kasutu :mrgreen:

Tegelikult on ka minu järgmine Start Sossee linnaratas vahepeal valmis saanud. Peatselt ilmub siia ka pilti ja juttu :D

martk
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 21. 12. 2004. 18:21

Re: Start Sošše linnaratas.

Postitus Postitas martk » 30. 05. 2012. 21:58

Meisterdasin tükk aega seina peal rippunud Sossi raamist uue linnaka.

Selle ratta visioon oli ammu peas mõlkunud.

Nagu ikka liivapritsiga vana värv maha ja siis pulbervärv ja lakk selga. Keskjooksu valisin seekord prooviks vene nelikantvõlli ja vändakomplekti 46 hambaga. Siiani tundub olevat vastupidav.
Kett on Shimano Nexus.
Tagarumm on 16 kodaraauguga ja jalgpiduriga Histop.
Tagumine hammasratas 19 hambaga. Tallinna poodides ei leidu 16 hambaga isendeid. Tuleb välismaalt tellida ilmselt.
Sadul on Harkovi rattatehase sadul, mida olen väheke tuuninud.
Stem on ümber keevitatud parema nurga saavutamiseks.
Jooksud on Shimano 16 kodaraga maanteejooksud. Esimese saatsin koos kodarate ja rummuga pulbervärvimisse. Tagumisel puurisin uued kodaraaugud, kuna pidi kasutama tavaliseid kodaraid.
Esikahvli ajasin kuumaks ja painutasin sirgeks.

Pilt

Pilt

Kasutaja avatar
Brigadir
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 26. 05. 2010. 15:34

Re: Start Sošše linnaratas.

Postitus Postitas Brigadir » 30. 05. 2012. 23:41

Minu tänini peamine sõiduvahend - Sosse 48/18 ülekandega, 28mm väliskummid annavad linnas liikumiseks väga mõnna vahendi. Pildil olev setup on pisut vana (uuema leiab siit pildilt), lisasin pudelihoidja ja halfclip korvid ja nüüd upgradesin clipless pedaalide peale.

Raamil jätsin igaks petteks käiguvahetuse/piduritrossi jubinad alles, sest mõtlesin varuplaanina fixed gearis pettudes (see on/oli minu esimene fixie) mnt pilli sellest endale tekitada.

Pilt

androt
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 13. 05. 2012. 20:23

Re: Start Sošše linnaratas.

Postitus Postitas androt » 31. 05. 2012. 17:15

Palju toredaid rattaid. Küsin igaksjuhuks siin ka: kas jooksude peale kulutate kõik 100 ja enam eurot? Paganama raske on taastatavat ratast budgetina hoida kui selline väljaminek tuleb teha :D

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Start Sošše linnaratas.

Postitus Postitas Monty » 31. 05. 2012. 17:30

androt kirjutas:Palju toredaid rattaid. Küsin igaksjuhuks siin ka: kas jooksude peale kulutate kõik 100 ja enam eurot? Paganama raske on taastatavat ratast budgetina hoida kui selline väljaminek tuleb teha :D
Minul veereb kaks ratast šosse originaaljooksudega. Nad on üpris kerged ja veerevad hästi. Kangutad mõne 700x22 tubulari peale, siis veerevad veel eriti hästi. Ise sõidan Montellodega. Tõsi, vastupidavusega šosse jooksud ei hiilga, aga uued kodarad ei maksa palju.

mrmrmr
Rattur
Postitusi: 120
Liitunud: 20. 07. 2008. 01:18

Re: Start Sošše linnaratas.

Postitus Postitas mrmrmr » 31. 05. 2012. 19:31

tere


Sai tehtud sõbrale sossi baasil fixie.
Pilt
Sõidab on rahul ja varsti natuke uuendame mõne asjaga.
Alla ajasin jooksud Halolt kokku kujunes maksumuseks koos rehvidega (torkekindlad), õhukummidega 189.- Sellisel juhul kasutasi ees HALO MERCURY RACE (650g) piduri jaoks ja taga HALO AEROTRACK (956g). Pidurina kasutasin Dia-Compe BRS 101 värvilist pidurit. Ette uuenduse käigus vahetab tavalise lingi välja varsti Dia-Compe Gran Compe Shot Lever.
Pilt
http://www.upload.ee/image/2390394/bldc-shot-cols.jpg
Nüüd proovin teha väga kerget fixied, tubularidega. Sellest hiljem;)
Green Oil because i care and we need clean environment!
Meile Meeldib Stiilselt Erineda!

androt
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 13. 05. 2012. 20:23

Re: Start Sošše linnaratas.

Postitus Postitas androt » 31. 05. 2012. 19:35

Kuna ma ratastest nii võõras ja vanasti ainult oma maastikuratta õhukummi paikanud jms asju teinud, siis kuidas tubular erineb tavalisest kummist? On teda oluliselt raskem peale panna, tasub ta linnarattal ära? Kas veljed ka sõltuvat kummist erinevad?

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2047
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Start Sošše linnaratas.

Postitus Postitas UrmasL » 31. 05. 2012. 20:37

Tundub, et soss->ss/fixi rattaid hakkab siin mingi kriitiline mass tekkima. Tallinna rahvaga võiks mingi väikese linnasõidu korraldada? Natuke "tech-talki" enne ja pärast. Jagaks kogemusi ning eputaks niisama. Mis aravte? Võibolla annaks "Tallinn bicycle week" raames midagi teha?

martk
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 21. 12. 2004. 18:21

Re: Start Sošše linnaratas.

Postitus Postitas martk » 31. 05. 2012. 21:23

Isegi olen mõelnud mingi Sossi klubi teemale.

Mina olen igaljuhul homme (st. 01. juuni) kell 22 Vabaduse platsil. Samas võiks ju sossivendade kokkutuleku natuke varem teha. Kell 20.30 pakun esimese hooga välja.

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Start Sošše linnaratas.

Postitus Postitas Monty » 01. 06. 2012. 06:40

androt kirjutas:Kuna ma ratastest nii võõras ja vanasti ainult oma maastikuratta õhukummi paikanud jms asju teinud, siis kuidas tubular erineb tavalisest kummist? On teda oluliselt raskem peale panna, tasub ta linnarattal ära? Kas veljed ka sõltuvat kummist erinevad?
Tubular ehk liimitav kumm. Tubularidel on väliskumm ja õhukumm ühes tükis ning need liimitakse pöia külge. Kui sa linnas sõidad pidevalt äärekividest, siis ei maksa šosse originaaljookse kasutada. Kui sõidad autoteel, siis miks mitte sõita tubulariga. Tubulari peale panemine võib osutuda raskemaks kui tavalise kummi peale panemine.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Start Sošše linnaratas.

Postitus Postitas andresle » 01. 06. 2012. 20:11

martk kirjutas:Isegi olen mõelnud mingi Sossi klubi teemale.

Mina olen igaljuhul homme (st. 01. juuni) kell 22 Vabaduse platsil. Samas võiks ju sossivendade kokkutuleku natuke varem teha. Kell 20.30 pakun esimese hooga välja.
Ei-ei, hammast ei tahaks püha ürituse kallal küll teritada. Aga isiklikult arvan, et valdav osa fiksimehi ei käi selles klubis, ega kuula igapäevaselt Raadio Elmarit. Juhul kui fiksimehed hoopis Fix-i mehed pole. Või Silvi Vrait.

haaarold
Rattur
Postitusi: 92
Liitunud: 22. 01. 2013. 09:12

Re: Start Sošše linnaratas.

Postitus Postitas haaarold » 19. 04. 2013. 09:50

edit: Sain küsimusele vastuse.

martk
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 21. 12. 2004. 18:21

Re: Start Sošše linnaratas.

Postitus Postitas martk » 18. 06. 2013. 17:04

Selle teema esimesest rattast on saanud eksportkaup ja ilutseb Helsinki kaupluse Shoffa aknal.

Ennem oli ta selline:
Pilt

Nüüd aga selline:
Pilt

Vasta

Mine “Jalgrattad”