ratast valida raske (väga pikk kiri naisterahvalt)

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
tsikk!!
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 02. 06. 2004. 09:27

ratast valida raske (väga pikk kiri naisterahvalt)

Postitus Postitas tsikk!! » 02. 06. 2004. 10:18

tere kõigile :oops:
sain aasta tagasi oma vana ratta maha müüdud ja siiani pole veel uut ostnud, küllap lihtsalt laiskusest, aga kuna sel nädalavahetusel pidid väga soojad ilmad tulema, siis mõtlesin, et võtan asja kätte ja lähengi ostan kohe ära.
vaatasin natuke netis ringi ja tegin eeluurimist. nüüd saate kõik soovitada ja nõuandeid jagada (kui muidugi viitsite... :roll: )
rattaga tahaksin hakata suvel päris tihti sõitma, ülepäeviti kohe kindlasti, peamiselt maantee peal, kuid vahel arvatavasti ka muu maastiku peale põrgates. niisiis proovisin vaadata hübriidrattaid.
raha on mul ratta jaoks 5000.-
variandid on sellised:

1. TREK 3700
http://www.rademar.ee/index.php?lang=es ... 13,214,220
meeldib välimus, kuid käisin ka poes vaatamas ja siis tundus kuidagi jube massivse raamiga. keegi rääkis mulle, et pedaalid ja esivahetaja pidid jamad olema... :shock:

2. TREK 4100
http://www.rademar.ee/index.php?lang=es ... 13,214,221

3. TREK 7100 FX
http://www.rademar.ee/index.php?lang=es ... 13,232,236

4. MERIDA Cross 5800 SX
http://www.merida.ee/index.php?main_id= ... &maavalik=
näeb ka selline kenake välja, aga Merida firmana - on hea? kuidagi tundub vähem usaldusväärne kui Scott või Trek... vb on see lihtsalt naiselik eelarvamus 8) ja esiamort - see on vist hea asi?

5. MERIDA Crossway 8500
http://www.merida.ee/index.php?main_id= ... &maavalik=
see nüüd natsa minu hinnaklassist väljas, aga ehk saaksin veel koguda... tundub ju ka hea.

6. Author Integra sx
http://www.author.ee/integrasx.htm
jutt on juures hea, aga naisteraam :(

7. Author Classic sx
http://www.author.ee/classicsx.htm

8. Author Stratos
http://www.author.ee/stratos.htm

Vaatasin Hawaii Expressi ka, aga seal olid nii suured hinnad, et ehmatasin ära.
ja siis on mul veel palju küsimusi:

1. mitmetolline raam mulle läheb, kui olen 170 cm pikk?
2. alumiiniumraami on iseloomustatud: kerge, tõhus, jäik. kas see jäik on halb näitaja?
3. seda ka veel, et olen naisterahvas, kuid eelistan siiski meesteraami. lihtsalt harjunud sellega elu jooksul :D ei tea, kas nad poes vahetavad meestesadula naiste oma vastu hinna sees, või läheb see mingi eritasu alla?
4. ühegi pildi peal ei paistnud pakiraami, porilaudu ega tulesid, need tuleb siis vist soovi korral lisaks juurde osta? mis hinnad võivad olla?

suur suur tänu kui keegi oskab ja leiab aega mind aidata:))))))
blond püüab pilku:P

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 02. 06. 2004. 10:25

Kõigepealt pane sind huvitavad märksõnad foorumi otsingusse ja vaata mis tuleb. Paljusid asju, sh rattaid on juba korduvalt käsitletud. Väga ammendavaid vastuseid ära siin looda. Rataste osas on nii, et mine ja proovi, see on kõige parem "soovitus".
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3808
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: ratast valida raske (väga pikk kiri naisterahvalt)

Postitus Postitas mart » 02. 06. 2004. 11:13

Siin on üks põhjalik naine & ratas materjal >
Buying a bike that fits a woman
http://www.myra-simon.com/bike/womens-fit.html
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 02. 06. 2004. 13:57

Lihtsalt linnas/kruusateel kruiisimiseks vaata just suurte st. 28''/700 ratastega isendit, seega jäta 3700 ja 4100 trek mängust välja. Jäik raam = hea raam. Raami suurused erinevad firmade vahel päris oluliselt, seega ei saa öelda, kas 16 või 17''. Merida on samaväärne Scoti ja Authoriga, Trekil on tegijam taust.

Esiamort, maitse asi, aga sellise hinna juures midagi head ei saa ja nii mõnigi vilets amort on märgatavalt halvem kui jäik kahvel.

Tänapäeval rattapoodide uputuse juures on klient kuningas. Kui tahad vahetada, vahetavad misiganes jubina välja. Lisavarustust on ka võimalik juurde kaubelda, tee aga kindla ostja nägu pähe ja hakka tingima. Ja vaatam, et nad sulle tankiroomikuid rattale alla ei pane, nendega pole sul midagi teha, ikka korralikus siledad tänavasõidu kummid on vajalikud.

Kuna sõitma hakkad selle veloga siiski sina, siis ei ole siin foorumis küll ühtegi sensitiivi, kes arvaks ära, millise firma milline mudel sulle konkreetselt sobib. Seega mine ja tee KORRALIKULT proovisõitu ja olles kõiki proovinud, saad juba mingi pildi ja ... mine uuele proovisõidu ringile, kuni leiadki selle, mis kõikse käe/tagumikupärasem tundub.

Edu.

Kasutaja avatar
jahkah
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 14. 10. 2003. 21:23

Postitus Postitas jahkah » 02. 06. 2004. 16:18

Ja kindlasti ära unusta kiivrit ja kindaid osta!!! Kindad olgu geliga, et kätele ei hakkaks!

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 02. 06. 2004. 16:43

jahkah kirjutas:Ja kindlasti ära unusta kiivrit ja kindaid osta!!! Kindad olgu geliga, et kätele ei hakkaks!
geel pole tingimata vajalik, mulle näiteks geel ei meeldi peopesas, seepärast kasutan suhteliselt õhukesi kindaid.

Bimmer
Rattur
Postitusi: 190
Liitunud: 03. 11. 2003. 16:44

Postitus Postitas Bimmer » 02. 06. 2004. 16:48

Gunnar kirjutas: Merida on samaväärne Scoti ja Authoriga, Trekil on tegijam taust.
Veic offtopic, aga mille poolest see Trek siis tegijam on.

tsikk!!
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 02. 06. 2004. 09:27

Postitus Postitas tsikk!! » 02. 06. 2004. 17:16

aga ma pole kindaid kunagi kasutanud... on need tõesti vajalikud? kas peopessa võivad ilma villid tekkida :?:
blond püüab pilku:P

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 02. 06. 2004. 17:27

tsikk!! kirjutas:aga ma pole kindaid kunagi kasutanud... on need tõesti vajalikud? kas peopessa võivad ilma villid tekkida :?:
Kellele on vajalikud, kellele mitte :roll: Kui head käepidemed(gripid) saab ka ilma läbi tavaolukorras.
Variant on ka kasutatud ratast otsida-uurida.
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 02. 06. 2004. 17:48

Bimmer kirjutas:
Gunnar kirjutas: Merida on samaväärne Scoti ja Authoriga, Trekil on tegijam taust.
Veic offtopic, aga mille poolest see Trek siis tegijam on.
Trekki tuntakse nii siin kui sealpool suurt vett, teised levivad peamiselt (ida)euroopas.

Aga kindad, ka õhukesed, teevad sõidu üldiselt mõnusamaks. Olles viimased 3 aastat pea kõik kilomeetid sõitnud ainult kinnastega on ilma sõita väga väga imelik, lausa ebamugav, kuigi mu kindad otseselt põrutuste vasta väga ei aita. Villid on võimalik saada ka kinnastega sõites :)

tsikk!!
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 02. 06. 2004. 09:27

Postitus Postitas tsikk!! » 02. 06. 2004. 18:30

Villid on võimalik saada ka kinnastega sõites :)
vist siis ikka pole neid mul vaja :)
blond püüab pilku:P

Kasutaja avatar
madiz
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 25. 05. 2003. 10:32

Postitus Postitas madiz » 02. 06. 2004. 18:57

kui MERIDA Crossway 8500 kasuks otsustad, siis peaks saama hinda alla kaubelda (ma võin ka eksida)

tsikk!!
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 02. 06. 2004. 09:27

Postitus Postitas tsikk!! » 02. 06. 2004. 19:01

kust tead, et alla kaubelda saab? :roll:
blond püüab pilku:P

Kasutaja avatar
gigabit
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 26. 06. 2003. 01:18

Postitus Postitas gigabit » 02. 06. 2004. 19:01

Ma keskenduksin villide asemel sellel nüansile:
Gunnar kirjutas: Aga kindad, ka õhukesed, teevad sõidu üldiselt mõnusamaks.
Kinnastega on mugavam,kindlam ning käed ei libise sarvedel jms.
Ei mäleta et sõitmisest mul ville tekkinud oleks.
..:: on the road again ::..

Kasutaja avatar
madiz
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 25. 05. 2003. 10:32

Postitus Postitas madiz » 02. 06. 2004. 20:11

varem siin teemades on mainitud kauplemist ja rattapoes kus mina käin (rix ratas ) saab

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 03. 06. 2004. 07:23

tsikk!! kirjutas:kust tead, et alla kaubelda saab? :roll:
Asi selles, et näiteks tallinnas on suuri rattapoode juba liiga palju ja kõik tahavad oma velodest ikka sügiseks lahti saada. Eelmine aasta hakkasid allahindlused enne jaanipäeva, see aasta juba mai keskel ehk u 1 kuu varem, seega on konkurents veelgi tugevnenud.

Seega teevad nad kõik, et sa nende poest siiski rattaga väljud. Hinda on raskem alla kaubelda (mingi 5-10% ikka saab) kui lisavarustust juurde kaubelda. Sest ka nendest pakikatest-porikatest tahavad nad see aasta lahti saada neile on sootsam anda kaasa lisavarustust, kui lihtsalt hinda alla.

Olud on sellised, et kui sa ostad ratta letihinnaga, oled kõvasti petta saanud..

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 03. 06. 2004. 07:47

tsikk!! kirjutas:
Villid on võimalik saada ka kinnastega sõites :)
vist siis ikka pole neid mul vaja :)
OMG
Käid nt. asfaldil üle kaela ja arva ära kas käed sirutuvad kukkudes instinktiivselt ette või mitte, ning mis jääb peopesanahast järgi peale asfaldile lendamist ?
Ma ei lase ühelgi tuttaval (kes soovib minu abi ratta ostul) ratast osta, kui pole täidetud kolmikreegel :P -> kiiver, kindad, prillid.
Basic safety equipment, you know :wink:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 03. 06. 2004. 08:10

Andrus K kirjutas:OMG
Käid nt. asfaldil üle kaela ja arva ära kas käed sirutuvad kukkudes instinktiivselt ette või mitte, ning mis jääb peopesanahast järgi peale asfaldile lendamist ?
Ma ei lase ühelgi tuttaval (kes soovib minu abi ratta ostul) ratast osta, kui pole täidetud kolmikreegel :P -> kiiver, kindad, prillid.
Basic safety equipment, you know :wink:
OMG, rattasõit nüüd nii ekstreemne ka ei ole. Mul Saaremaal vanaema (ja omal ajal vanavanaema) sõitsid küll ilma kiivri ja kinnasteta. Prillid on küll, aga need on nö tavalised prillid. Ei ole kuulnud, et minu eluea jooksul seal (Kihelkonna ümbruses siis) keegi sealkandis elavatest vanematest inimestest oleks rattaga matsu pannud. Loomulikult järgivad nad eeskirju ka s.t ei sõida keset sõiduteed kõrvuti koos. Ise kannan kiivrit, kindaid ja prille, aga leian, et mul konkreetselt vanaema eelistaks 2800 kiivri, Oakley prillide ja hüpersupergeelkinnaste asemel lapselapsi rohkem näha :wink:
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 03. 06. 2004. 08:19

LauriA kirjutas:
Andrus K kirjutas:OMG
Käid nt. asfaldil üle kaela ja arva ära kas käed sirutuvad kukkudes instinktiivselt ette või mitte, ning mis jääb peopesanahast järgi peale asfaldile lendamist ?
Ma ei lase ühelgi tuttaval (kes soovib minu abi ratta ostul) ratast osta, kui pole täidetud kolmikreegel :P -> kiiver, kindad, prillid.
Basic safety equipment, you know :wink:
OMG, rattasõit nüüd nii ekstreemne ka ei ole. Mul Saaremaal vanaema (ja omal ajal vanavanaema) sõitsid küll ilma kiivri ja kinnasteta. Prillid on küll, aga need on nö tavalised prillid. Ei ole kuulnud, et minu eluea jooksul seal (Kihelkonna ümbruses siis) keegi sealkandis elavatest vanematest inimestest oleks rattaga matsu pannud. Loomulikult järgivad nad eeskirju ka s.t ei sõida keset sõiduteed kõrvuti koos. Ise kannan kiivrit, kindaid ja prille, aga leian, et mul konkreetselt vanaema eelistaks 2800 kiivri, Oakley prillide ja hüpersupergeelkinnaste asemel lapselapsi rohkem näha :wink:
ja millist ratast Teie soovitate?

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 03. 06. 2004. 09:03

Rom kirjutas:ja millist ratast Teie soovitate?
kuigi teemaalgataja pole oma rattaostu eesmärke eriti avanud, siis ilmselt tasub ikkagi vaadata hübriidi. Meridat, kui nime ei maksaks karta.

To LauriA: teemaalgataja on eeldatavalt nooremapoolne naisterahvas kes kibeleb rattasõidu (loe: kiiruste) järele ja võib olla millalgi ka mõnel võistlusel osalemise järele. Seega eesootavad riskid on mitmeid kordi suuremad kui sinu vanaema iial kogenud on.
Nimetatud kolm eset saab kätte alla 700 kr. eest kokku.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

tsikk!!
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 02. 06. 2004. 09:27

Postitus Postitas tsikk!! » 03. 06. 2004. 09:19

Andrus K kirjutas:
Rom kirjutas:ja millist ratast Teie soovitate?
kuigi teemaalgataja pole oma rattaostu eesmärke eriti avanud, siis ilmselt tasub ikkagi vaadata hübriidi. Meridat, kui nime ei maksaks karta.

To LauriA: teemaalgataja on eeldatavalt nooremapoolne naisterahvas kes kibeleb rattasõidu (loe: kiiruste) järele ja võib olla millalgi ka mõnel võistlusel osalemise järele. Seega eesootavad riskid on mitmeid kordi suuremad kui sinu vanaema iial kogenud on.
Nimetatud kolm eset saab kätte alla 700 kr. eest kokku.
eesmärk on sõita enamus ajast maanteel ja vahel natuke liivasel või kruusasel teel. mis ma siin ikka kibelen :D kihutajaks ei kavatse hakata, sest rulluiskudega juba elus niigi kukkunud ja arme saanud (kuigi kaitsmed olid...) kavatsen korralik olla, trenn ja tervisesport :idea:

ja ega ma nüüd ratta seljas nii kaitsetu ja algaja ka pole, ikka lasteaias alustasin juba 3rattalisega (siiamaani mäletan esimesi sõite :wink: ) ja pole ühelgi aastal sadula selga istumata jäänud. kui endal polnud, sai sõprade ratastega sõidetud.
blond püüab pilku:P

tsikk!!
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 02. 06. 2004. 09:27

Postitus Postitas tsikk!! » 03. 06. 2004. 09:26

Andrus K kirjutas:
tsikk!! kirjutas:
Villid on võimalik saada ka kinnastega sõites :)
vist siis ikka pole neid mul vaja :)
OMG
Käid nt. asfaldil üle kaela ja arva ära kas käed sirutuvad kukkudes instinktiivselt ette või mitte, ning mis jääb peopesanahast järgi peale asfaldile lendamist ?
Ma ei lase ühelgi tuttaval (kes soovib minu abi ratta ostul) ratast osta, kui pole täidetud kolmikreegel :P -> kiiver, kindad, prillid.
Basic safety equipment, you know :wink:
:D
nüüd tuli meelde jah, et nii on päris valus kukkuda. mõtlen ikka kinnaste peale siis.
ma siin eile tegin väikest sorteerimist juba ja jätsin mõlemad TREKid välja. süda kisub ikka sinna MERIDA Crossway 8500 poole, vähemalt välimust vaadates :P

Gunnar, kas tõesti peaksin poodi minema, proovima ratast ja ütlema, et "näed, on ideaalne küll, aga enne ära ei osta, kui annate lisad kaasa"? oleks vist mingit karmi meest kaasa vaja....
blond püüab pilku:P

Kasutaja avatar
madiz
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 25. 05. 2003. 10:32

Postitus Postitas madiz » 03. 06. 2004. 10:33

aga mitu poodi müüvad tallinnas seda ratast
ütled poes kui siit ei saa saan mujalt ja midagi ikka lisaks pakuvad

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3992
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 03. 06. 2004. 10:36

Ma soovitaks Auhtor Stratost.
Esiteks on authori universaalid erinevalt mtb ratastest end alati heast küljest näidanud, teiseks üks tuttav tavainimene just ostis ja on rahul.
Ainult amordi järele igatseb - seega soovitan Stratos SX-i.
See amort on seal küll ainult 40mm, aga on töökindel ja ei ole üle mõistuse raske.
See 500 krooni ikka kuskilt leiad või kaupled alla. :)

Ja 18" raamisuurust soovitaks.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 03. 06. 2004. 16:23

..., kas tõesti peaksin poodi minema, proovima ratast ja ütlema, et "näed, on ideaalne küll, aga enne ära ei osta, kui annate lisad kaasa"? oleks vist mingit karmi meest kaasa vaja....[/quote]

tsikk, võta endale nädal, proovi vähemalt 3-e ratast a 30min, vali välja 2, siis küsi uuesti abi, kui kahtled sise-(tagumiku) tundes.
ja kui RATAS välja valitud, saad kindad- prillid- kiivrid- püksid vahest kaupan päällee...

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 04. 06. 2004. 07:47

tsikk kirjutas: Gunnar, kas tõesti peaksin poodi minema, proovima ratast ja ütlema, et "näed, on ideaalne küll, aga enne ära ei osta, kui annate lisad kaasa"? oleks vist mingit karmi meest kaasa vaja....
Alati ei pea kurjaga, võid ju ka oma naiselikele võludele rõhuda :D Aga ostes jah, ütled mida sul vaja (ratas, porikad, pakikas, kindad...), siis nad teevad sulle hinna. Sa kas lepid sellega, või kaupled veel nati alla või midagi juurde.

tsikk!!
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 02. 06. 2004. 09:27

Postitus Postitas tsikk!! » 04. 06. 2004. 08:38

selge!
homem alustan poodide kammimist 8)
blond püüab pilku:P

Vasta

Mine “Jalgrattad”