Millist jalgratast soovitate?

Komplektsed jalgrattad. MTB, Road, Trekk, CC, BMX. ...
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
reix
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 11. 03. 2007. 14:30

Millist jalgratast soovitate?

Postitus Postitas reix » 11. 03. 2007. 14:43

Millist jalgratast soovitate?...(kuu läbisõit on umbes 200-400 kilomeetrit, sellest umbes 20 kilomeetrit metsateedel,60 kilomeetrit kruusal ja ülejäänud asfaldil)..jalgratta hinnaklass võiks olla alla 4000 krooni...endale jäi silma Hawaii Expressi kodulehelt:
Legend 1.6

Suurus 26'' (M; L; XL)
Käike 21
Tagavahetaja Shimano TX-30
Esivahetaja Shimano C-051
Raam MTB alu 6061 2,2kg
Amort Zoom 60mm
Lenks MTB Comfort
Kvaliteedistandard ISO-9001
Gripshift Microshift 3 / 7
Ülekanne ees 28/38/48H terasvänt

Ülekanne taga 14-28H tirr
Kett Z-51
Pidurid V-pidur, alu sport
Veljed alu
Kummid 26 x 2.0 universaalmuster
Sadul Classic MTB Sport
100% Al ja
Rummud Alu, tirrile
Kiirsulgurid esi- ja tagarattal
Turvalisus Helkurid ees, taga, kodarates, pedaalidel
Lisavarustus Ketikaitse raamil
Ketikarp Ketikaitse
Garantii 3 aastat raamile
3 690.-

ja:
Legend 1.5


Käike 24
Tagavahetaja Shimano TX-30
Esivahetaja Shimano TX-30
Raam Classic MTB Men 2,0kg
Amort Ballistic LE-121 AS, 60mm
3 690.-

Või on need(legend 1.5 ja legend 1.6) väga viletsad jalgrattad?
Ja kui suur tähtsus on üldse käikudel(21 või 24)?
Ja kas nende rataste armordid on väga viletsad(kui on siis mis mõttes?)?


Ette tänades..:)

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 360
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 11. 03. 2007. 18:06

Sinu seatud hinnaklassis on mõistlik valida tagumikutunde ja visuaalse meeldivuse järgi. Olulist vahet ei ole, kuigi eelistada võiks 24 käiguga mudelit - sõit on tõenäoliselt siiski sujuvam ning asfaldil saad ka kiiremini edasi. Amordid peaks neil mõlemil olema tavalised vedrupulgad, nende kohta leiad infot siitsamast foorumist otsides.
Samas on minu arvates üsna suur risk, et valitud mudelid ei pea sinu plaanitud kilometraazhile vastu. Jupid lagunevad lihtsalt ära. Selle hinnaklassi rattad peaks rohkem nagu pühapäeval kruisimiseks mõeldud olema.

Aga kaeva siin foorumis, "soovitage ratast" või "millist valida" teemasid on ikka rohkem kui küll :)

reix
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 11. 03. 2007. 14:30

Postitus Postitas reix » 11. 03. 2007. 18:39

erko kirjutas:Sinu seatud hinnaklassis on mõistlik valida tagumikutunde ja visuaalse meeldivuse järgi. Olulist vahet ei ole, kuigi eelistada võiks 24 käiguga mudelit - sõit on tõenäoliselt siiski sujuvam ning asfaldil saad ka kiiremini edasi. Amordid peaks neil mõlemil olema tavalised vedrupulgad, nende kohta leiad infot siitsamast foorumist otsides.
Samas on minu arvates üsna suur risk, et valitud mudelid ei pea sinu plaanitud kilometraazhile vastu. Jupid lagunevad lihtsalt ära. Selle hinnaklassi rattad peaks rohkem nagu pühapäeval kruisimiseks mõeldud olema.

Aga kaeva siin foorumis, "soovitage ratast" või "millist valida" teemasid on ikka rohkem kui küll :)




tänan nõuande eest:)
kuigi samas..ega mul siiamaani on ka olnud 2900 kroonine optima ratas...on neli-viis aastat vastu pidanud...kuigi a`la iga 100-150 kildi tagant on viimasel ajal probleeme olnud(siis jälle mutrivõtmed kätte ja... :D )..nüüd kipub täitsa ära lagunema...

..alles täna avastasin selle foorumi ja siin on nii palju uut ja kasulikku inffi et kipun siin ``ära uppuma``....muidu olen juba päris hoolega neid arutlusi ratta ostu kohta lugenud...olen ka targemaks saanud aga otsustasin kindluse mõttes siiski ka uue teema teha...et ka oma andmed(kilometraas ja hinnaklass) kirja panna...:)..arvatavasti on kõik juba taolistest teemadest``soovitage ratast`` vms..juba ära tüdinenud aga noh....tore oleks kui keegi ikka viitsiks aidata :)

Vasta

Mine “Jalgrattad”