SPD klotsid: Teadmiseks kõigile

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

SPD klotsid: Teadmiseks kõigile

Postitus Postitas Cly/Suva » 05. 11. 2009. 23:14

Hei!

Tahtsin mainida ühte tarkust mille ma ise vaikselt ära unustasin ja seepärast orki lendasin. Sattusin ühte rattapoodi, nimesid nimetama ei hakka, aga ütleme, et tegemist oli Kristiine HE'iga. Küsisin shimano klotse ja abivalmis müüja need ka kohe lauale tõi. Oli valida kahe variandi vahel, hõbedased ja mustad. Mul oli kuskilt häguselt meeles, et kumbki nendest oli mõeldud mingitele algajatele ja tuli lihtsamini lahti. Müüja ütles, et ei-ei, need mõlemad samasugusused üks on paremast sulamist lihtsalt ja soovitas hõbedased võtta. Mõtlesingi, et äkki mäletasin valesti ja võtsin need hõbedased klotsid ära:

Pilt

Selgus, et mul oli ikkagi õigus olnud. See M nende peal tähendab Multirelease. Minu poolest aga võiks seal sama hästi olla ka R nagu Random Release, sest sõites on küll tunne, et kingad oleks nagu tatiga pedaali küljes. :D

Nii, et teadmiseks mulle, nimetatud poe töötajatele ja kõigile teistele kes teinekord SPD klotse ostma lähevad siis nad tahavad hoopistükkis selliseid:

Pilt

Kui kellelgi teisel on teistsugune arvamus neist klotsidest siis annan hea meelega need talle ära mõne Alexandri või suurema šokolaaditahvli vastu. Sõidetud üks kord.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3808
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: SPD klotsid: Teadmiseks kõigile

Postitus Postitas mart » 06. 11. 2009. 00:17

Cly/Suva kirjutas: See M nende peal tähendab Multirelease. Minu poolest aga võiks seal sama hästi olla ka R nagu Random Release, sest sõites on küll tunne, et kingad oleks nagu tatiga pedaali küljes. :D .
Vaidlen vastu. Ise ja mõned teised, kes minust tunduvalt rohkem "tegijad" kasutavad just neid multireliise. Annavad kannal tiba rohkem liikuda (ca 6kraadi vasakule ning paremale) ja kinni hoiavad korralikult. Keera omal pedaalil kinnituskruvi ca 3 täispööret sissepoole ja kirjelda siis, kas tatine olek püsib.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: SPD klotsid: Teadmiseks kõigile

Postitus Postitas Cly/Suva » 06. 11. 2009. 00:24

Yeah, seda nad lasevad küll, aga üks põhjus miks ma SPD'd eelistan on just see, et mu jalg korralikult kinni on. Nende klotsidega tundus kõik kuidagi väga ebastabiilne ja jalg plõksas korduvalt lahti.

Aga muidugi on nüüd hea päev, Mardil ja temast tunduvalt tegijamatel vendadel kellele ma puht muidu pakun väärt ja praktiiselt uusi klotse.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Kasutaja avatar
mmetalh
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 30. 07. 2008. 10:06

Re: SPD klotsid: Teadmiseks kõigile

Postitus Postitas mmetalh » 06. 11. 2009. 02:13

Hei Suva!

Rattapoodides orki lendamine on kas müüja või ostja süü ja siis on vaja hirmsasti kembelda, et kellel ikka oli õigus, kellel mitte. Kui asja suure kella külge panemine on sinu meelest õigustatud, siis olgu.

Kuna sul on poodi astudes mingeid teadmisi clipless-süsteemist, võiksid hõlpsasti visuaalse vaatluse põhjal järeldada, et esitletud hõbedased ja mustad klotsid on pisut erinevad. Mitte ainult selle poolest, et ühed on musta ja teised hõbedast värvi. Ilmselt polnud see Kristiine HE müüja klotsispetsialist, kui ütles, et erinevaid release'e pole olemas ja erinevus on ainult valmistamismaterjalis. Lihtne googeldamine annab näiteks Wiki lingi (http://en.wikipedia.org/wiki/Shimano_Pedaling_Dynamics), kus on kenasti kirjas, et üks on single-release ja teine on multi-release. Kui sa ise seda ei tea, müüja teadmistes ka kahtled ja ostuga marukiiret ei ole, uuri enne järgi, mida täpselt tahad ja siis alles šoppama. Kui sa aga ei tea, mida tahad, ei saa olla ka õiget või vale ostu. Kui hiljem selgub, et sinu valitud toode ei sobi justkui hästi, on teine teema. Erinevatest poodidest tagasiside on muidugi teretulnud, et teisedki teaks, mida silmas pidada, aga esmalt peaksid rääkima seda juttu tollele HE kutile. Kui küsisid Shimano klotse, tõi ta sulle letti Shimano klotsid.


Cly/Suva kirjutas: Nii, et teadmiseks mulle, nimetatud poe töötajatele ja kõigile teistele kes teinekord SPD klotse ostma lähevad siis nad tahavad hoopistükkis selliseid:
Ära lahmi, sest sina ei tea, mida teised tahavad. Ilmselt on sul mõni klotsi kruvi reguleeritud valesti või ei sobi multirelease sinu tähemärgi ja sünniaastaga. See ei tähenda, et mõni teine olenemata sellest, kas ta on algaja või tegija, ei võiks multirelease'i ükskõik millisel põhjusel eelistada.


P.S. Targutan niisama, endal clipless-kogemused puuduvad. Aga saan asjast aru, et klotsid erinevad ikkagi jala vabastamise võimaluse poolest, sellist asja, et poole pedaalimise pealt jalg lihtsalt lahti tuleb, ei tohiks küll olla. Cliplessi eesmärk on ju ikkagi, et jalg pedaali küljes kinni püsiks?

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: SPD klotsid: Teadmiseks kõigile

Postitus Postitas Cly/Suva » 06. 11. 2009. 07:32

mmetalh kirjutas:Rattapoodides orki lendamine on kas müüja või ostja süü ja siis on vaja hirmsasti kembelda, et kellel ikka oli õigus, kellel mitte.
Ma ei otsi süüdlasi, sellest pole mul kasu enivei, viga on tehtud ja juba parandatud. Lihtsalt selleks tegin selle teema, et teised sama viga ei teeks. Tagantjärgi tarkusest on ainult siis kasu kui sellest on midagi õppida. :P
mmetalh kirjutas: Kuna sul on poodi astudes mingeid teadmisi clipless-süsteemist, võiksid hõlpsasti visuaalse vaatluse põhjal järeldada, et esitletud hõbedased ja mustad klotsid on pisut erinevad. /.../ Kui hiljem selgub, et sinu valitud toode ei sobi justkui hästi, on teine teema.
No see on juba demagoogia. Paljugi mis. Mingi teatud usaldus on ka müüja vastu, kui ta kinnitab, et asjad on sedasi. Ilmselgelt peaks käituma "usalda, aga kontrolli" mudeli järgi. :)
mmetalh kirjutas:Ära lahmi, sest sina ei tea, mida teised tahavad. Ilmselt on sul mõni klotsi kruvi reguleeritud valesti või ei sobi multirelease sinu tähemärgi ja sünniaastaga. See ei tähenda, et mõni teine olenemata sellest, kas ta on algaja või tegija, ei võiks multirelease'i ükskõik millisel põhjusel eelistada.
Eelistamine on jällegi teine teema. Kui ma lähen poest Coca Colat ostma, siis ma tahan saada Coca Colat, mitte Coca Cola lighti. Kui näiteks suhkruhaigele antaks Coca-Cola Zero ja kinnitataks, et see on täpselt sama asi ainult paremini avatava korgiga... :P

Kui inimene tahab SPD Multirelease klotse, siis ta läheb ostab neid. Kui ta tahab lihtsalt SPD klotse, siis on tal neid musti vaja. Nende käitumine on ikkagi radikaalselt erinev ja nende omavahel sassi ajamine tekitab kindlasti emma-kumma süsteemi eelistajatele probleeme.
mmetalh kirjutas:Aga saan asjast aru, et klotsid erinevad ikkagi jala vabastamise võimaluse poolest, sellist asja, et poole pedaalimise pealt jalg lihtsalt lahti tuleb, ei tohiks küll olla. Cliplessi eesmärk on ju ikkagi, et jalg pedaali küljes kinni püsiks?
Põhilised asjad mis mind häirisid oli see, et jalg "ujus" pedaali peal (Mardi viidatud 6° kanna liikumine) ja asjad läksid lahti ka siis kui jalga küljele kallutada, mida ma olin harjunud, et pedaal üldse ei lase teha.

Kui pedaali vedrut kõvemaks keerata, eks siis peaks paremini kinni hoidma küll, aga samas ma kasutan enamasti teisi kingi, millel on tavalised klotsid. Nende jaoks läheks see liiga jäigaks. Pealegi ma ei näe põhjust, see tavaline SPD käitumine ongi see mille jaoks ma endale just selle süsteemi valisin.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

axxo
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 15. 02. 2008. 13:20

Re: SPD klotsid: Teadmiseks kõigile

Postitus Postitas axxo » 06. 11. 2009. 12:46

Ma ei otsi süüdlasi, sellest pole mul kasu enivei, viga on tehtud ja juba parandatud. Lihtsalt selleks tegin selle teema, et teised sama viga ei teeks. Tagantjärgi tarkusest on ainult siis kasu kui sellest on midagi õppida
Mitte ei saa aru, mis põhjustas sellise pillava koguse proosat( http://et.wikipedia.org/wiki/Proosa ) Kõik inimesed on ekslikud, eksid harva sinagi.
Oleksid võinud minna samasse poodi tagasi ja klotsid lihtsalt ümber vahetada.

Marcola
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 16. 04. 2009. 18:21

Re: SPD klotsid: Teadmiseks kõigile

Postitus Postitas Marcola » 06. 11. 2009. 13:38

axxo kirjutas:Oleksid võinud minna samasse poodi tagasi ja klotsid lihtsalt ümber vahetada.
Kui oled klotse ühe treeningu jooksul kasutanud, neid korduvalt uuesti pedaali lükanud ja ehk ka jala maha pannud, on nad juba oma kaubandusliku välimuse kaotanud. Seega, tagasivõtmisest võid vaid märga unenägu näha. Mis aga probleemi kui sellisesse puutub, siis igaühele oma. Teema algatajale see klots lihtsalt ei sobinud. Poodnikult oleks muidugi professionaalsemat selgitust oodanud.

rai66
Rattur
Postitusi: 859
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: SPD klotsid: Teadmiseks kõigile

Postitus Postitas rai66 » 06. 11. 2009. 14:04

Cly/Suva kirjutas:
Eelistamine on jällegi teine teema. Kui ma lähen poest Coca Colat ostma, siis ma tahan saada Coca Colat, mitte Coca Cola lighti. Kui näiteks suhkruhaigele antaks Coca-Cola Zero ja kinnitataks, et see on täpselt sama asi ainult paremini avatava korgiga... :P
Ma ostsin eile mingeid erilisi lambipirne ja küsisin, et vaja matte. Näidis oli ka kaasas. Autos hakkasin vaatama, et selged. Kõigepealt öeldi, et raha ei tagastata ja mattide vastu ei saa vahetada, kuna matte polnud.Müüja oli omaarust hea müügimees ja küsis veel, et kas need ei sobi. Lahendasin kohapeal siiski asja ära ja sain raha tagasi.
Kui ikka müüja valesti andis ja klotsid pole kahjustatud, siis mine ja vaheta ringi. Foorumis sa ei lahenda midagi. Kõik oleneb läbirääkimistest. Ja kui klotsid on ära kraabitud, küsi uutele klotsidele head hinda. Õpeta nagu väikest last.

Vasta

Mine “Jupid”