Milline Presta pumbapea valida?

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Milline Presta pumbapea valida?

Postitus Postitas PudruKuul » 14. 07. 2009. 22:00

Kuna olemas on pump manomeetriga, mis näitab niivõrd kuivõrd täpselt (vahetatav) soovin vahetada ainult pumba pea. Leidsin internetis erinevaid variante ja küsiks Teie nõuandeid, millise ostaksid, kui ostaksid. Äkki oled ka mõnda varianti Eestis näinud.

1. Planet Bike Pump Hose with Autovalve Presta/Schrader Head Link: https://www.ebikestop.com/planet_bike_p ... PU2506.php
Pilt

2. Topeak SmartHead Bicycle Floor Pump Upgrade Kit http://www.amazon.com/dp/B000FIE4JK/ref ... nkCode=asn
Pilt Pilt

3. Silca Brass Presta Valve Floor Pump Head http://www.amazon.com/Silca-Brass-Prest ... B001AYSFNY
Pilt

Ja selle kohta küsiks, ka keegi mõistab kuidas see töötab?

4. TwinHead Upgrade kit http://www.calhouncycle.com/productcart ... roduct=300
Pilt


Tänud,
Kristjan

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11886
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Milline Presta pumbapea valida?

Postitus Postitas erikr » 14. 07. 2009. 22:14

mul endal variant 1 Merida kirjadega pumbal küljes.
käib küll. aastatega muidugi on presta augu tihend suhteliselt ära kulunud tänu keermestatud ventiilikeredele ja seetõttu peab teatud ventiilide (ntx crossmax) puhul käega "õiges" asendis hoidma.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Milline Presta pumbapea valida?

Postitus Postitas Rivo » 14. 07. 2009. 22:27

Variant 1. saab ka minu hääle. Lihtne ja lollikindel.
PS. Olin samuti sunnitud uue otsiku ostma ja pea "kopi-pasta" variandile 1. oli kohe letis saadaval Tallinna Fixuse poes.
Hinda enam ei mäleta, aga oli kindlalt üle 100 ja alla 200, ning SKS toodang.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Milline Presta pumbapea valida?

Postitus Postitas PudruKuul » 14. 07. 2009. 22:30

erikr kirjutas:mul endal variant 1 Merida kirjadega pumbal küljes.
käib küll. aastatega muidugi on presta augu tihend suhteliselt ära kulunud tänu keermestatud ventiilikeredele ja seetõttu peab teatud ventiilide (ntx crossmax) puhul käega "õiges" asendis hoidma.
Mul on vist selle tihendi raviks rohtu. Vererõhu mõõtmis seadme voolikust saab uue tihendi lõigata kui läbimõõt sobib. Sellest saab sobilike tihendeid auto rehvi pumpamis otstele. Odvamatel kipuvad need ära kaduma.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1118
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Milline Presta pumbapea valida?

Postitus Postitas siim_s » 14. 07. 2009. 22:34

kas variant 1 puhul mitte pole nii, et kui kumm on täitsa tühi (uus õhukumm näiteks), siis ta ei oska õigest august õhku väljastada ja ei saa pumbata? minu sarnase otsikuga Beto kirjadega pumbal on igatahes nii. aitab muidugi see kui eelnevalt otse suuga veidi õhku sisse puhud...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11886
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Milline Presta pumbapea valida?

Postitus Postitas erikr » 14. 07. 2009. 22:53

siim_s kirjutas:kas variant 1 puhul mitte pole nii, et kui kumm on täitsa tühi (uus õhukumm näiteks), siis ta ei oska õigest august õhku väljastada ja ei saa pumbata? minu sarnase otsikuga Beto kirjadega pumbal on igatahes nii. aitab muidugi see kui eelnevalt otse suuga veidi õhku sisse puhud...
ole nüüd... seni olen vaid 1 korra alla andnud ja tubelessi pidamasaamiseks ballooni kasutanud. seda ka vähemalt 4 aastat tagasi. merida kirjadega beto on hea odav lollikindel lahendus, ainult et beto kirjadega beto on veel odavam
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
tsimpa
Rattur
Postitusi: 213
Liitunud: 14. 08. 2003. 10:32

Re: Milline Presta pumbapea valida?

Postitus Postitas tsimpa » 14. 07. 2009. 23:18

ostsin hiljuti Topeak SmartHead'i ja minumeelest on see üleüldse olnud üks parimaid oste mis ma olen elus teinud.
nii head tunnet kui sellega kummi pumbata, polnud tükk aega olnud. vist isegi parem kui seks.
oma osa on kindlasti selles, et varem oli mu pumbal miski "clever valve" vms otsik.. aga tolle probleem, et silinderjat plastikust sisu hoidis oma kohal metallist puks. ja see sõi silindri ära. see nihkus omalt kohalt ja hakkas tihendit küljelt välja pilduma...

see silca tundub veelgi lihtsam ja seega töökindlam. keermega ventiilide puhul ma usun et saab lihtsalt otsa lükata ja 8 atti sisse lüüa. aga kui ventiil on sile, siis ma kardan et peab käega kinni hoidma, muidu viskab ehk otsast ära.
mulle on eluaeg meisterdada meeldinud

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Milline Presta pumbapea valida?

Postitus Postitas PudruKuul » 14. 07. 2009. 23:21

tsimpa kirjutas:ostsin hiljuti Topeak SmartHead'i ja minumeelest on see üleüldse olnud üks parimaid oste mis ma olen elus teinud.
nii head tunnet kui sellega kummi pumbata, polnud tükk aega olnud. vist isegi parem kui seks.
oma osa on kindlasti selles, et varem oli mu pumbal miski "clever valve" vms otsik.. aga tolle probleem, et silinderjat plastikust sisu hoidis oma kohal metallist puks. ja see sõi silindri ära. see nihkus omalt kohalt ja hakkas tihendit küljelt välja pilduma...

see silca tundub veelgi lihtsam ja seega töökindlam. keermega ventiilide puhul ma usun et saab lihtsalt otsa lükata ja 8 atti sisse lüüa. aga kui ventiil on sile, siis ma kardan et peab käega kinni hoidma, muidu viskab ehk otsast ära.
Kas pumpad sellega ka auto ventiili?

lepsik
Rattur
Postitusi: 60
Liitunud: 16. 04. 2004. 12:42

Re: Milline Presta pumbapea valida?

Postitus Postitas lepsik » 14. 07. 2009. 23:41

siim_s kirjutas:kas variant 1 puhul mitte pole nii, et kui kumm on täitsa tühi (uus õhukumm näiteks), siis ta ei oska õigest august õhku väljastada ja ei saa pumbata? minu sarnase otsikuga Beto kirjadega pumbal on igatahes nii. aitab muidugi see kui eelnevalt otse suuga veidi õhku sisse puhud...
Ma vajutan näpuga pealtpoolt ventiilikohale, nagu kummi vastu ventiili, siis ta saab surve taha ja hakkab pumpama.
Mõnel pumbal on jah see jama, et ei taha pumpama hakata, kui väikest survetki taga ei ole. Otsiku teema vist, et väikse survega ei tea otsik kumba poolt sulgeda, kas auto ventiili oma või peenema ventiili auku.

Kasutaja avatar
tsimpa
Rattur
Postitusi: 213
Liitunud: 14. 08. 2003. 10:32

Re: Milline Presta pumbapea valida?

Postitus Postitas tsimpa » 15. 07. 2009. 00:31

PudruKuul kirjutas: Kas pumpad sellega ka auto ventiili?
ei, mul kolmel rattal kõigil prestad. ühel on siledad ventiilid, kahel keermega.
mulle on eluaeg meisterdada meeldinud

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Milline Presta pumbapea valida?

Postitus Postitas PudruKuul » 15. 07. 2009. 07:06

tsimpa kirjutas:
PudruKuul kirjutas: Kas pumpad sellega ka auto ventiili?
ei, mul kolmel rattal kõigil prestad. ühel on siledad ventiilid, kahel keermega.
Pidasin silmas, kas see on võimalik?

Kasutaja avatar
tsimpa
Rattur
Postitusi: 213
Liitunud: 14. 08. 2003. 10:32

Re: Milline Presta pumbapea valida?

Postitus Postitas tsimpa » 15. 07. 2009. 08:00

PudruKuul kirjutas:
tsimpa kirjutas:
PudruKuul kirjutas: Kas pumpad sellega ka auto ventiili?
ei, mul kolmel rattal kõigil prestad. ühel on siledad ventiilid, kahel keermega.
Pidasin silmas, kas see on võimalik?
kusjuures tundub et ongi
http://www.wiggle.co.uk/p/cycle/7/Topea ... 000000128/#
siin lubatakse et nii ratta(presta) kui ka autoventiil(schrader) on sobivad. aga ma pole proovinud.

seda ei näe kas ka dunlop (vanemat tüüpi kummiga ventiil) on sobiv.
mulle on eluaeg meisterdada meeldinud

AndresT
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 19. 03. 2009. 21:07

Re: Milline Presta pumbapea valida?

Postitus Postitas AndresT » 15. 07. 2009. 08:25

Kasutan ka Merida logoga pumpa, variant 4 tüüpi otsikuga (auto/presta), ainult ümberlüliti on natuke teise ("Twist & lock") süsteemiga. Töötab siiani väga hästi mõlema ventiilitüübiga, ja manomeetrile ei ole ka midagi ette heita. Olen sellega ka autorehvi pumbanud ja arvestades selle suurt mahtu lõi üllatavalt kiiresti rehvi täis. Veloplusis 420.- kr.
Pilt

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Milline Presta pumbapea valida?

Postitus Postitas PudruKuul » 15. 07. 2009. 11:07

Esimene variant on olemas Mustamäe Fixuses maksab 215 krooni. Esimesel võimalusel järgi :D .

Vasta

Mine “Jupid”