Joogipudelihoidja FS-rattale

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1193
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Joogipudelihoidja FS-rattale

Postitus Postitas SK » 27. 05. 2007. 16:27

Kahe amordiga on väga mõnus kruisida, aga raami kujul on ka mõned probleemsed pooled: nimelt on standardseid joogipudeli kinnitusi vaid üks ja seegi asub raami all, seal, kuhu esimese ratta alt muda lendab :evil: Joogipudeli haaramise järel seisab ees kõigepealt muda eemaldamine, raami alla sukeldumine on ka omaette tegevus...
Raam iseenesest on selline:
http://www.gtbicycles.com/mountain/cata ... brand=moun

Olen kasutanud 2 pudelitaskuga joogivööd ja 0,5 pudelite särgitaskutesse pistmist, aga tahaks ühe pudeli siiski ka ratta külge panna. Olen mõelnud ka triatloni stiilis hoidja paigaldamist sadulatoru külge, aga sel juhul peaks see jääma võimalikult sadula varju, et vajadusel saaks tagumiku tasakaalu hoidmiseks üle sadula viia ilma klistiiri tegemata :lol:

Mis lahendusi veel on?

PS: Camelbak mulle väga ei meeldi, juua on mugav, aga seljas vedamine ahistab.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11886
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 27. 05. 2007. 17:11

sadulaposti külge aretada. nii, nagu oli kõrbehuntidel.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3992
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Joogipudelihoidja FS-rattale

Postitus Postitas Kirsa » 27. 05. 2007. 19:06

SK kirjutas: PS: Camelbak mulle väga ei meeldi, juua on mugav, aga seljas vedamine ahistab.
Osta mitteahistav camelbak :).

Näiteks see http://www.chainreactioncycles.com//Mod ... delID=4774

Esiteks on see väga pisike, maht 1.5l, et suure mehe selja peale kaob äragi.
Teiseks on ta viidud 4 padja abil seljast kõvasti eemale, niiet selg higistama ei hakka ja sellist seljakoti tunnet ei tekigi.
Pilt

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 27. 05. 2007. 20:10

See küll kõige kallim variant - Specialized Epic raamiga FS !
Sinna saad lausa 3 pudelit panna, kui huvi. 2 ikka seal, kus kõigil ja kolmas kinnituskoht seal, kus sinu rattal (ehk siis raami toru all) :wink:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3808
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 27. 05. 2007. 20:22

erikr kirjutas:sadulaposti külge aretada.
Pildid abiks:

Pilt

Pilt
Pilt
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1193
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Postitus Postitas SK » 27. 05. 2007. 21:08

Rivo kirjutas:See küll kõige kallim variant - Specialized Epic raamiga FS !
Sinna saad lausa 3 pudelit panna, kui huvi. 2 ikka seal, kus kõigil ja kolmas kinnituskoht seal, kus sinu rattal (ehk siis raami toru all) :wink:
eeeeee.....seda soovitust ma ei tahtnud kuulda :lol: Niimoodi läheb "laps koos pesuveega" üle aia, pudeliprobleem on ainuke, mida GT carbon I-drivele ette oskan heita.

Camelbaki teema jätaksin viimaseks väljapääsuks, kas oskab keegi ka mõne konkreetse (eestimaise?)kaupluse öelda, kus sadulaposti lahendus valmis kujul müügil, ma natuke surfasin ja bike-components.de oli seni ainus, kus seda märkasin?

keegimuu
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 02. 12. 2006. 23:24

Postitus Postitas keegimuu » 28. 05. 2007. 11:34

SK kirjutas:kas oskab keegi ka mõne konkreetse (eestimaise?)kaupluse öelda, kus sadulaposti lahendus valmis kujul müügil, ma natuke surfasin ja bike-components.de oli seni ainus, kus seda märkasin?
Kõige kiirem ja kindlam viis on ilmselt poed järjest läbi helistada. :)

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 04. 06. 2007. 18:03

SK kirjutas: Camelbaki teema jätaksin viimaseks väljapääsuks
Miks? Mine vaata võistlusel laskumiste all maas olevaid pudelihunnikuid! Pluss on "lutist" joomine kordades hõlpsam, sest sa kunagi ei tea, kunas sul tuleb jälle kiirelt lenksust haarata ja siis on variant kas pudelit hammastega kinni hoida või pudel ära vistata. Ainuke miinus seljakoti kasutamisel on geelipudeliga majandamine, sest seljapealsed taskud on rihmade all kinni.

Ja niisama kruisides on seljakotis vesi, võileivad, kilekas, võtmed, mobiil jne jne palju kenamini koos kui pluusitaskust turritamas.

(OT ja miks sind, teemaalgatajat, Kõrves ei olnud? ;) )

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3992
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 04. 06. 2007. 19:37

m6mm kirjutas:
SK kirjutas: Camelbaki teema jätaksin viimaseks väljapääsuks
Ainuke miinus seljakoti kasutamisel on geelipudeliga majandamine, sest seljapealsed taskud on rihmade all kinni.
1.5l koti puhul pole seda miinust. Ta on nii väike ja asub palju kõrgemal kui taskud.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 04. 06. 2007. 21:16

Kirsa kirjutas: 1.5l koti puhul pole seda miinust. Ta on nii väike ja asub palju kõrgemal kui taskud.
1.5 l kotte on erinevaid, särke/taskuid on erinevaid ja ka selgasid on erinevaid. Mul on 2 L põiega RaceFace kott mis ulatab 1.90 pikkuse omanikuga seljal vabalt taskuteni - samas ei ole sellepärast taskust iial midagi võtmata jäänud.
Veel on variant panna selga 2 särki ja alumise seljale taskusse nt 1 L põis.
Kui vaba toru on piisavalt, siis sadulaposti külge saad kinnitada voolikuklambrite või miks mitte monster juhtmevitsadega täiesti hariliku pudelihoidja. Kui julm tahtmine on pudeleid kleepida siis sama nippi saad pikema stemmi peal kasutada.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 04. 06. 2007. 22:06

Kirsa kirjutas:
m6mm kirjutas:
SK kirjutas: Camelbaki teema jätaksin viimaseks väljapääsuks
Ainuke miinus seljakoti kasutamisel on geelipudeliga majandamine, sest seljapealsed taskud on rihmade all kinni.
1.5l koti puhul pole seda miinust. Ta on nii väike ja asub palju kõrgemal kui taskud.
Camelbak Rogue 2,0L 182 pikkuse seljal ja kõik taskud on kättesaadavad.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1193
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Postitus Postitas SK » 06. 06. 2007. 15:55

m6mm kirjutas: Ja niisama kruisides on seljakotis vesi, võileivad, kilekas, võtmed, mobiil jne jne palju kenamini koos kui pluusitaskust turritamas.

(OT ja miks sind, teemaalgatajat, Kõrves ei olnud? ;) )
Eks "põiesõbrad" on mind siin juba peaaegu ka ümber veennud, et midagi ma endale ka selga rippuma hangin, mis brändi ja kui suure, pole veel otsustanud.

Kõrves sõitsin pea 20 km ja jätsin tehnilise viperuse tõttu rallitamise katki , kusjuures tegu ei olnud joogipudelite kadumise viperusega :wink: Küll aga tõdesin, et pudelist joomiskohti polnud sel rajal just väga lihtne leida, kord oli kiirus liiga suur ja grupp liiga tihe, kord liiga palju kurvitamist, tavaliselt jõigi kogu jõuk ühel ajal ja kiirus sel hetkel ka oluliselt langes.

Seega "põis" läheb ostulisti ja mingi krõnksu konstrueerin proovi mõttes ka sadulatoru külge (valmislahendust pole veel leidnud)

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3808
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 27. 06. 2007. 14:23

Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 27. 06. 2007. 16:55

Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Postitus Postitas vaikija » 28. 06. 2007. 22:38

Kui lähed matkale või roheliste retkele "Tunne Eestimaad",siis on seljakotis hea asju kaasas vedada. Elioni sõitudel ei ole vaja seljakotti,telki,madratsit,priimust ega kummikuid kaasa võtta-need võid enne starti autosse jätta. Ehk jook pane pudelisse ja pudel kuhuiganes.Kõik variandid on paremad kui kaamelbäkk. :shock:

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Postitus Postitas Aare » 29. 06. 2007. 07:29

vaikija kirjutas:Kui lähed matkale või roheliste retkele "Tunne Eestimaad",siis on seljakotis hea asju kaasas vedada. Elioni sõitudel ei ole vaja seljakotti,telki,madratsit,priimust ega kummikuid kaasa võtta-need võid enne starti autosse jätta. Ehk jook pane pudelisse ja pudel kuhuiganes.Kõik variandid on paremad kui kaamelbäkk. :shock:
Miks kõik variandid on paremad, kui Sinupoolt nimetatud "kaamelibäkk"??
Elioni 2:00-2:30 sutsakate juures pole teda vast tõesti vaja, kuid tõsistel sõitudel, kus sõiduaeg on 4-6 tundi, kisub pudelitega nutuseks.
Olen ise joogikotti kasutanud Elioni sarjas vaid Elva kruusakal, sest seal on juba paaril aastal temp. olnud 40C kandis ning olen olnud alati nn. võidumees, sest jooki on jagunud sõidu lõpuni!
Tänapäevased võistlusteks mõeldud joogikotid pole ebamugavad ja rasked ning kasutamismugavus on hea!
Kaamelibäkk ei võrdu seljakotiga :!:

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3634
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 29. 06. 2007. 08:09

Aare kirjutas: kuid tõsistel sõitudel, kus sõiduaeg on 4-6 tundi, kisub pudelitega nutuseks
pigem on pikkadel sõitudel pudelitega lõbusam:)
Poolas (noh ja ka H100 jne.) näiteks andsin näiteks toidupunktis pudelid abivalmis veejagajate kätte täitmiseks sellal kui ise seal matsutasin.
A kuidas kamelpäkki täita lastakse? Peab seljast võtma või üleliigne täitmine lurtsab krea vahele? Einoh ma tõsiselt küsin, pole kunagi jälginud.
Lisaks on pudelitega alati ülevaade ressursist ja joogi lõppemine ei taba üllatusena.
Mitte väheoluline pole ka see, et pudelit on hea janusele paarilisele/kaaslasele anda. Voolikuga tankimine pisut ebamugav või mis?

Teemasse tagasi:
soovitatud triatlon-tüüpi sadulatagustesse hoidjatesse suhtun ettevaatlikult, täis pudel on raske ja raputaval maastikul kipub pudelihoidja konsooli (e. kinnitust) väga murdma. Vähemalt ühte BBB äramurtud könti olen oma silmaga näinud.
FS rataste jaoks, kus raamil pudelile ruumi napib, toodetakse ka nn. "side cage" pudelihoidjaid kus pudel topitakse küljelt sisse. Oma kogemustest võin väita et täielik jura, usaldatavus 0. (Täis) pudel paneb sealt jeehat esimesel võimalusel.

pukujuku
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 23. 05. 2007. 13:27

Postitus Postitas pukujuku » 28. 08. 2007. 17:16

Põhimõtteliselt saaks ju sadula juurde raami ülemise toru külge panna, ülespoole. Seda muidugi juhul kui sadul piisavalt kõrgel on, et segama ei hakka.

Siis on olemas veel vanamoodne varjant aretada pudel lenksu külge :D

Vasta

Mine “Jupid”