ratta trennid

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
antz
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 23. 05. 2003. 23:40

ratta trennid

Postitus Postitas antz » 12. 07. 2003. 23:55

kas keegi oskab soovitada mõnda head ratta trenni? ja kas on ültse võimalik kuuluda kuhugi trenni kui ise ei ela seal kus see trenn asub?( näiteks klubi asub tallinnas ja ma elan kuskil 100 km kaugusel tallinnast) ja kas klubid valivad ka keda nad oma liikmeks võtavad? olen lihtsalt tüdind kõike ise järele proovimast. ja sooviks juhendaja nõu annete järgi harjutada. on ju nii võimalik et treener koostab treening programmi ja ma harjutan selle järgi iseseisvalt. ja kahjuks mu kodukohas pole ühtegi ratta trenni ega klubi.
M: mnt ratas

Cyc
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 02. 06. 2003. 19:37

Postitus Postitas Cyc » 13. 07. 2003. 00:25

kohti mida saab trenniks nimetada on minu teada tallinnas vaid kaks: mäe ratturite klubi ja kalevi jalgrattakool, mõlemad asuvad pirital velodroomil, seal on oskajad juhendajad, transport ja tegijad vennad saavad klubisse sõitma
minu teada ülejäänud trennid on tartus ja pärnus, mõlemas peaks kalevi kool olema aga tartus on üx vähemalt veel, otepääl on audentese spordikooli ratturid, sellised poodide või ettevõtete nimesid kandvad klubid on kindla seltskonna jaoks ja sinna end sisse suruda on raske
see et nüüd sinu ja trenni vahe on 100km määrab ikka küll, trenni tehakse iga ilmaga 5-6 päeva nädalas ja trennid on hommikul 9-12 ja õhtul 17-...21 niiet arvan et see vahemaa hakkab lihtsalt ajaliselt ja energia kulu poolest liiga tegema... transpordile kuluv raha sinna otsa, aga alati on võimalus lasta mõnel treeneril teha treeningkava, see aitab väga palju kuid samas pead olema ise enda vastu aus ja siiski sõidunippe sa ei õpi... kuigi mäes käis asi nii et sügisel/talvel/kevadel oli vaid üx sõidupäev.. muudel päevadel olid jooksud või ujumised ja muud üldfüüsilised

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Re: ratta trennid

Postitus Postitas Ruve » 13. 07. 2003. 09:45

antz kirjutas:kas keegi oskab soovitada mõnda head ratta trenni? ja kas on ültse võimalik kuuluda kuhugi trenni kui ise ei ela seal kus see trenn asub?( näiteks klubi asub tallinnas ja ma elan kuskil 100 km kaugusel tallinnast) ja kas klubid valivad ka keda nad oma liikmeks võtavad? olen lihtsalt tüdind kõike ise järele proovimast. ja sooviks juhendaja nõu annete järgi harjutada. on ju nii võimalik et treener koostab treening programmi ja ma harjutan selle järgi iseseisvalt. ja kahjuks mu kodukohas pole ühtegi ratta trenni ega klubi.
kus metsas sa siis elad? vaata kodukandis ringi,võibolla keegi veel seal sõidab.Üksi muidugi jama trenni teha.Ma 3 aastat üksi treeninud :? maastikutrenni saab ka üksi hästi teha,aga mnt-l üks treenides ja siis grupis võisteldes on küll väga jama :(

antz
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 23. 05. 2003. 23:40

Re: ratta trennid

Postitus Postitas antz » 13. 07. 2003. 10:06

.[/quote]kus metsas sa siis elad? vaata kodukandis ringi,võibolla keegi veel seal sõidab.Üksi muidugi jama trenni teha.Ma 3 aastat üksi treeninud :? maastikutrenni saab ka üksi hästi teha,aga mnt-l üks treenides ja siis grupis võisteldes on küll väga jama :([/quote]

asi pole selles et ma viitsi üksi sõita või et teisi sõitjaid pole. lihtsalt et lambist treenides kah kaugele ei jõua, et võib üle pingutada või liiga vähe teha. pigem et oleks tuge kuskilt poolt. ja ilma klubita vict ei saa litsentsi ka ja maantee võistlustel on ikka parem kui kuskil võistkonnas oled.
M: mnt ratas

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 13. 07. 2003. 10:37

kui sa mõtled UCI litsentsi sii seda saab ka klubiväliselt aga sellisel juhul maxab see 400.-.Klubis sõites aga 200. :idea: :!:
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2047
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 13. 07. 2003. 14:11

veloman32 kirjutas:kui sa mõtled UCI litsentsi sii seda saab ka klubiväliselt aga sellisel juhul maxab see 400.-.Klubis sõites aga 200. :idea: :!:
Vist ei saa nii ka enam. Aint klubi variant jäänud....

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 13. 07. 2003. 16:07

EJL põhivastus on et alati võib ju panna paar huvilist kokku ja teha oma klubi. Iseenesest tõesti lihtne ja miks ka mitte. Vbla saab siiski takistuseks aastamaks. Mina selle suurust ei tea. Kas keegi teab?

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 13. 07. 2003. 17:21

Alati saab ju kellegi naabri/tuttava kaasa sõitma võtta. Ennem peaks teadma tema tervislikku seisukorda, nagu ma oleks pidanud :?
No Pain No Gain

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 13. 07. 2003. 19:46

Ma olen tegelikult Rakverest pärit. Elan praegugi ligidal. Ega seltskonnast ära ei ütleks. Üksi sõites grupisõitjaks ikka ei saa, ise tean. Usun,et oskan harjutamise kohta natuke nõu ikka anda. Võta ühendust, kui huvitab.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 13. 07. 2003. 21:43

Grupisõidu oskus tuleb põhiliselt võisteldes. Eriti tuuridel - iga päev võtad ABC kõik jälle läbi.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3035
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 14. 07. 2003. 08:55

priidik kirjutas:EJL põhivastus on et alati võib ju panna paar huvilist kokku ja teha oma klubi. Iseenesest tõesti lihtne ja miks ka mitte. Vbla saab siiski takistuseks aastamaks. Mina selle suurust ei tea. Kas keegi teab?
sel aastal oli veel 1000.-, aga kuulujutud räägivad, et see tõuseb oluliselt.

Kasutaja avatar
matrix
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 08. 07. 2003. 14:51

Postitus Postitas matrix » 14. 07. 2003. 09:53

A kus tartus se klubi asub

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 15. 07. 2003. 17:03

Nüüd sõidan KJK :) Krt meeste jalgu vaadates ei näinud ma ühtegi karvast jalga :shock: Peab ka vist shavema minema, sest kes teab......
No Pain No Gain

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 15. 07. 2003. 18:23

Corrosion kirjutas:Nüüd sõidan KJK :) Krt meeste jalgu vaadates ei näinud ma ühtegi karvast jalga :shock: Peab ka vist shavema minema, sest kes teab......
pean sulle ütlema et kui sa kiiremas korras midagi oma jalgadega ette ei võta saad sa seal typpide käest korraliku sõimu kaela ja peapesu kaa.Tean omast kogemustest.Seal on paar sellist väga ylbet tyypi kes arvavad et on kõigist kõige paremad :wink:
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 15. 07. 2003. 18:25

No täna nöögiti ühe venna kallal, et kui ta homme tuleb siis võtku oma GT Palomari pealt jalg ja pakikas vist ka ära.
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3035
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 16. 07. 2003. 08:12

Corrosion kirjutas:Nüüd sõidan KJK :) Krt meeste jalgu vaadates ei näinud ma ühtegi karvast jalga :shock: Peab ka vist shavema minema, sest kes teab......
Laagri maksimarketis hetkel Veet tootesari soodushinnaga :!: kasuta võimalust... :lol:

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3035
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 16. 07. 2003. 09:31

Corrosion kirjutas:Nüüd sõidan KJK :) Krt meeste jalgu vaadates ei näinud ma ühtegi karvast jalga :shock: Peab ka vist shavema minema, sest kes teab......
Mis siis KJK-s toimub? Käite asfaldil kimamas või teete metsa all ka? Tihti trennid on ja kui pikad? Ja kes juhendab?

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 16. 07. 2003. 13:32

Täna oli päris kõva trenn aga pold häda. Trenn iga päev 2 ja pool h umbes , vahemaad mõõta ei saand kuna spidoka loendur jäi juurika taha ja siis jäi amordi külge rippuma .Oli nii et asfalt rohkasse sealt metsa :twisted: Nii jõhker rada oli et enamud teed läbisime ratas käe kõrval. Ilma Xt shifteriteta oleks päris jama old. Siis mõnus kerge asfalt.
Suures grupis sõitmine ajab ikka närvi püsti. Treener oli vist Jernits kui ma ei eksi. Sain matsu ka pandud st üle pea mingisse väga sügavasse auku, mida ma märkasin liiga hilja. Põlv katki ja üleni porine. :?
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 07. 2003. 13:44

Corrosion kirjutas:Täna oli päris kõva trenn aga pold häda. Trenn iga päev 2 ja pool h umbes , vahemaad mõõta ei saand kuna spidoka loendur jäi juurika taha ja siis jäi amordi külge rippuma .Oli nii et asfalt rohkasse sealt metsa :twisted: Nii jõhker rada oli et enamud teed läbisime ratas käe kõrval. Ilma Xt shifteriteta oleks päris jama old. Siis mõnus kerge asfalt.
Suures grupis sõitmine ajab ikka närvi püsti. Treener oli vist Jernits kui ma ei eksi. Sain matsu ka pandud st üle pea mingisse väga sügavasse auku, mida ma märkasin liiga hilja. Põlv katki ja üleni porine. :?
Raske õppustel, kerge lahingus :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 16. 07. 2003. 13:51

Corrosion kirjutas:Täna oli päris kõva trenn aga pold häda. Trenn iga päev 2 ja pool h umbes , vahemaad mõõta ei saand kuna spidoka loendur jäi juurika taha ja siis jäi amordi külge rippuma .Oli nii et asfalt rohkasse sealt metsa :twisted: Nii jõhker rada oli et enamud teed läbisime ratas käe kõrval. Ilma Xt shifteriteta oleks päris jama old. Siis mõnus kerge asfalt.
Suures grupis sõitmine ajab ikka närvi püsti. Treener oli vist Jernits kui ma ei eksi. Sain matsu ka pandud st üle pea mingisse väga sügavasse auku, mida ma märkasin liiga hilja. Põlv katki ja üleni porine. :?
käisin täna pirtal trenni tegemas ja hyppasin korra velotrekilt ka läbi.Nägin jah et KJK vennad tulid just mecast. :wink:
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 16. 07. 2003. 13:54

Ma nägin sind vist :) Keegi oli oma Corraga ja vist Scotti püksid olid? Minu meelest me just olime minemas, mitte tulemas :roll:
No Pain No Gain

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 16. 07. 2003. 15:02

Corrosion kirjutas:Ma nägin sind vist :) Keegi oli oma Corraga ja vist Scotti püksid olid? Minu meelest me just olime minemas, mitte tulemas :roll:
põmst olin ma mnt'rattaga.Scoti pyxid olid kyll jalas ja nooh trenn hakkas teil miskine kell 11 ja ma olin seal kella 13 paiku.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
indrek
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:20

Postitus Postitas indrek » 16. 07. 2003. 15:12

Corrosion kirjutas:... Trenn iga päev 2 ja pool h umbes...
iga päev ja veel 2japool tundi, see teeb siis 17japool tundi nädalas :shock: eriti karmid vennad...pole midagi öelda.

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 16. 07. 2003. 15:53

veloman32 kirjutas:
Corrosion kirjutas:Ma nägin sind vist :) Keegi oli oma Corraga ja vist Scotti püksid olid? Minu meelest me just olime minemas, mitte tulemas :roll:
põmst olin ma mnt'rattaga.Scoti pyxid olid kyll jalas ja nooh trenn hakkas teil miskine kell 11 ja ma olin seal kella 13 paiku.
Ma võin vanduda et ma nägin kedagi Corraga Scotti pükstes11 paiku. Ju siis ma nägin vaimu :)

Ma arvan et tähendab loodan et laup/pühap on vabad siis saab ise niisama pingevabalt asfalti nühkida.
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 16. 07. 2003. 15:55

tarmo kirjutas: Mis siis KJK-s toimub? Käite asfaldil kimamas või teete metsa all ka? Tihti trennid on ja kui pikad? Ja kes juhendab?
Corrosioni jutte lugedes ei saagi nüüd aru mitu korda nädalas trenni teete ja mitu neist on metsa ja mitu asfalt?

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 16. 07. 2003. 15:58

Ei olegi nii kindlalt et nii palju asfalti ja nii palju metsa st MTBl.
Muidugi on enamusel ka MNT rattad , nädalas on ka mõned päevad asfalti. Mina pean siis muidugi MTB-ga arvatavasi järel nühkima :roll:

Ju siis olen :roll: AGa eks näeb nagu lambist MNT osta on ka päris kulukas :? Eks ma lihtsalt sõidan ja sõidan ja asjad lähevad nagu nad lähevad.
Viimati muutis Corrosion, 16. 07. 2003. 16:06, muudetud 1 kord.
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 16. 07. 2003. 16:02

Corrosion kirjutas:Ei olegi nii kindlalt et nii palju asfalti ja nii palju metsa st MTBl.
Muidugi on enamusel ka MNT ratatd , nädalas on ka mõned päevad asfalti.
No comments!
Kas sa oled n.ö. MTB kallakuga rühmas. :roll: Kas KJK kõvemad tegelased (Korts, Prous, Aduson jt.) ka nii palju metsa teevad?

Kasutaja avatar
matrix
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 08. 07. 2003. 14:51

Postitus Postitas matrix » 16. 07. 2003. 17:21

Kas võiksite üttelda kus asub tartus jalgratturite klubi või kui teate ütelge klubi koduka , et jargi uurida.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 16. 07. 2003. 18:58

matrix kirjutas:Kas võiksite üttelda kus asub tartus jalgratturite klubi või kui teate ütelge klubi koduka , et jargi uurida.
Tähtveres on 2 klubi: Velo ja PRT. Jalgrattapoe juures. Kuskil on veel Tamme klubi.

Kasutaja avatar
matrix
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 08. 07. 2003. 14:51

Postitus Postitas matrix » 16. 07. 2003. 20:54

priidik kirjutas:
matrix kirjutas:Kas võiksite üttelda kus asub tartus jalgratturite klubi või kui teate ütelge klubi koduka , et jargi uurida.
Tähtveres on 2 klubi: Velo ja PRT. Jalgrattapoe juures. Kuskil on veel Tamme klubi.
Tänks

Vasta

Mine “Üldfoorum”