Aeg treenimiseks.

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
japs
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 26. 10. 2004. 15:09

Aeg treenimiseks.

Postitus Postitas japs » 20. 01. 2008. 03:03

tervist,

meile kõigile, kes me oleme ''pisut''rattafanaatikud,on treenimiseks aastaringselt peale hea tervise ka teisi
põhjusi miks olla motiveeritud,näiteks võistlused.
Igalüks meist, harrastajatest proffideni seab endale eesmärgi;kes tahab kilosi maha võtta , kes tahab tugevamaks ning kiiremaks saada, kes tahab kõike korraga.kõik kes me pühendame enda kiiret aega treenimiseks selleks et vormi jõuda kevadeks või suveks,varastame me seda oma lähedaste aja arvelt vähem või rohkem.
Minu puhul on nii, et kui ma soovin tulla ELION cup'i etapil tulla viiekümne(lõpu) sisse pean ma tegema aastaringselt 50h. kuus
trenni,loomulikult sellest enamus ratta seljas istudes, aga kas se tasub ka siis ära kõik se vaev ajaga võidu joosta selleks,et võistlustel konkurentsis püsida.Minule rattasport väga olulisel kohal elus seleks et olla ka muudes eluvaldkondades olla edukam,ning loomulikult ka selleks kunagi surra tervena ja ärksana.Mis on teie motivatsioon ning millist rolli mängib teie elus aktiivne rattasport ning aeg?See on nagu ''laupäevaõhtune palavik'',ainult et kestab järgmise laupäevani jne... .
Kuidas kujutlete elu ilma jalgrattata? :)

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2047
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Aeg treenimiseks.

Postitus Postitas UrmasL » 21. 01. 2008. 00:49

Üldistusi sul ilmselt teha ei õnnestu sest igaüks on liiga erinev. Mina alustasin esimese võistlusega 2000 aastal olles 25a vana. Rattapisik "nakkus" päris kõvasti. Paaril-kolmel järgneval aastal üritasin asja võtta väga sportlikult. Selgus, et loodus pole siiski saavutussportlasele vajalkku algmaterajali andnud ja jõudsin umbes sarnasele järeldusele nagu sina (a'la EEC 50 koht = kogu vaba aeg treenides). Tänaseks treenin rohkem "mõnuga" ja midagi vägisi ei tee. Tean milline on minu tase olenevalt sellest kui palju treeninud olen. Võistlustulemusest enam motiveerib mind aastatega tekkinud nn. "harrastus-ratturite" mõnus seltskond. Saad võistlustel-ühistrennis kokku. Räägid "rattajuttu" ja lõõbid niisama. Täielik nauding nii seltskonna kui miljöö pärast on mulle olnud näiteks Rõuge tuur, Rakke 24h, võistlusreisid Soome (Kangasala 24h, Tahko), Tartu RM ja RR üritused, jne jne. Pigem otsingi selliseid huvitavaid võistlusi-üritusi mis pakkuvad midagi enamat kui pea lenksu all stardist finshini punnimist. Veel motiveerib alaga tegelema väikestviisi tehnikahuvi. Hoiad ennast rattatehnikaga kursis, uurid mis maailmas tehakse, võimalusel ehitad endale ise midagi põnevat kokku. Valid juppe, arutad-vaidled teistega. Hobi ühesõnaga. Tervislik pealekauba :)

Elu ilma jalgratta-hobita? Ma arvan, et täiseti võimalik. Ilmselt tegeleks millegi muuga mis pakuks lahedat seltskonda ja mingile teemale põnevat pühendumist.

Vasta

Mine “Üldfoorum”