jalad erineva suurusega

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

jalad erineva suurusega

Postitus Postitas marion » 26. 08. 2008. 12:17

mul on vasaku jala laba ja varbad on paremast ca 1 cm pikem.
Esimesed kingad olid legendaarsed Specialized, mis olid nr 38 ja mõlemale jalale natuke suured, aga hästi ümber jala nööritavad - jalg ei loksunud ning varbaid sai mõnusalt liigutada.
Nüüd olen proovinud paljusid kingi, aga mure on jätkuvalt selline, et kui king istub väga hästi paremasse jalga, on vasakule kindlasti täpselt väike (tavaliselt nr 38) ja kui paremas jalad on king enam vähem ja natuke suurevõitu (nr 39), siis vasak on liiga suur ja jalg kipub liiga varbasse libisema ning ülemine rihm hakkab sääre/laba üleminekukohta soonima. Samuti on mul üsna madal ja kitsas jalg, mistõttu kingad jäävad tavaliselt kõrgeks ja seetõttu jalg kingavarbasse vajubki (va ühed Sidi Bulletid, mis on paremas jalas väga mõnusad, aga vasakul on varvas vastu kinganina ja pigistab kergelt küüne lahti).
Kuldset keskteed ehk nr 38,5 ei ole müügil isegi mu parimates unenägudes.
Ma arvan/loodan, et ma ei ole ainus oma hädas, kuidas teised selle lahendanud on?

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2047
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: jalad erineva suurusega

Postitus Postitas UrmasL » 26. 08. 2008. 12:24

Mul on ntx Specialized MTB Comp kingad suuruses 41,5. Naiste mudelitel tunduvad poolnumbrid enamusel olemas olevat.

http://www.specialized.com/bc/SBCEqSect ... ShoesWomen" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: jalad erineva suurusega

Postitus Postitas marion » 26. 08. 2008. 12:41

UrmasL kirjutas:Mul on ntx Specialized MTB Comp kingad suuruses 41,5. Naiste mudelitel tunduvad poolnumbrid enamusel olemas olevat.
http://www.specialized.com/bc/SBCEqSect ... ShoesWomen" onclick="window.open(this.href);return false;
ka Sidil on täiesti olemas, aga nende ostmiseks pean ma vist Sidi vabrikusse minema
ja proovimata enam viiendat paari kingi koju ei ostaks :(

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: jalad erineva suurusega

Postitus Postitas Villem T » 26. 08. 2008. 12:49

marion kirjutas:ja proovimata enam viiendat paari kingi koju ei ostaks :(
Imelda Marcoseni on tee veel pikk, aga suund on õige!

Shimanol (kindlasti on ka teistel tootjatel midagi) on mudel SH-M300, mis paremates poodides sulle täpselt jalga küpsetatakse. See käib umbes nii.

Topsik
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 18. 01. 2005. 15:27

Re: jalad erineva suurusega

Postitus Postitas Topsik » 26. 08. 2008. 13:14

marion kirjutas:
UrmasL kirjutas:Mul on ntx Specialized MTB Comp kingad suuruses 41,5. Naiste mudelitel tunduvad poolnumbrid enamusel olemas olevat.
http://www.specialized.com/bc/SBCEqSect ... ShoesWomen" onclick="window.open(this.href);return false;
ka Sidil on täiesti olemas, aga nende ostmiseks pean ma vist Sidi vabrikusse minema
ja proovimata enam viiendat paari kingi koju ei ostaks :(
Sidi't on olemas poolikute numbritena MNT kinga, MTB kingad on täisnumbrid.
SIDI liist on kitsas seetõttu osta ennem natuke suurem king, kui täiesti paras.
Mul on ca 3 aastat vanad Dominatorid ja mul on tunne, et iga pesemise-kuivamisega muutuvad nad natuke väiksemaks :roll:
Lapsele sai just seeaasta ostetud jalale 37 (st.Sidi mõistes 38) Dominator5 nr. 39.
Lapse jalg on madal ja kitsas, kuid neid annab täiesti talutavalt kinni "nöörida", et jalga vaevama ei jääks.

Optimistidele - pole nii lihtne Eestis poes kingi proovida. Väiksemaid numbreid lihtsalt pole. Kui on siis Eesti teises otsas jne.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: jalad erineva suurusega

Postitus Postitas marion » 26. 08. 2008. 13:26

Topsik kirjutas:
marion kirjutas:... kuid neid annab täiesti talutavalt kinni "nöörida", et jalga vaevama ei jääks.
olen proovinud meeste Bullet 2 nr 39 ja väiksemal ehk paremal jalal jäi varvastest ikka 1,5-2 cm kinganinani, aga paremas oli piisavalt ruumi, et varbaid liigutada, aga ei häirinud veel ja jala ümber püsisid ka päris hästi

Topsik
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 18. 01. 2005. 15:27

Re: jalad erineva suurusega

Postitus Postitas Topsik » 26. 08. 2008. 14:09

marion kirjutas:
Topsik kirjutas:
marion kirjutas:... kuid neid annab täiesti talutavalt kinni "nöörida", et jalga vaevama ei jääks.
olen proovinud meeste Bullet 2 nr 39 ja väiksemal ehk paremal jalal jäi varvastest ikka 1,5-2 cm kinganinani, aga paremas oli piisavalt ruumi, et varbaid liigutada, aga ei häirinud veel ja jala ümber püsisid ka päris hästi
Naiste kingad on meeste omadest erineva liistu/suurusega. Bullet2 on 3 takjakinnitusega, aga Dominator 5 Lady on "Buckle Ratschenverschluss-System" :oops: ei oskagi kohalikus keeles kohe öelda.
http://www.bikeimperium.de/product_info ... 1ec85caf17" onclick="window.open(this.href);return false;
See takja kinnituse süsteem on natuke ebamugav ja hakkab jalga vaevama, kui kõvasti kinni tõmmata. Dominatoril esineva" :D " kinnitusega seda probleemi polnud.

Sorry http://www.sidisport.com/" onclick="window.open(this.href);return false; järgi on tõesti ka MTB kingad poolte numbrite kaupa, aga kusagil e-poes ma neid leidnud pole.

Nr.39 Dominatoreid oli paar nädalat tagasi mõni paar Tallinnas ja Võrus, ning täitsa mõistliku hinnaga.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: jalad erineva suurusega

Postitus Postitas marion » 26. 08. 2008. 14:36

Topsik kirjutas:See takja kinnituse süsteem on natuke ebamugav ja hakkab jalga vaevama, kui kõvasti kinni tõmmata. Dominatoril esineva" :D " kinnitusega seda probleemi polnud.
mul on paremad kogemused pigem krõpsu, kui buckle süsteemiga, kui viimasega jalg kinni tõmmata jääb mul just sääre poolt pigistama ja suruma
Dominatoreid ei ole proovinud, senine kogemus Diadora Ergo ja Time MXL-iga

brno
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 19. 04. 2004. 12:21

Re: jalad erineva suurusega

Postitus Postitas brno » 26. 08. 2008. 21:36

marion kirjutas: enam viiendat paari kingi koju ei ostaks :(
Ma piirduks sellisel juhul kahe paariga, ühe paari väiksemaid ja teise number suuremaid. Sobitaks siis vastavalt jalale väiksemast paarist ühe ja suuremast teise kinga.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: jalad erineva suurusega

Postitus Postitas marion » 27. 08. 2008. 09:37

brno kirjutas:Ma piirduks sellisel juhul kahe paariga, ühe paari väiksemaid ja teise number suuremaid. Sobitaks siis vastavalt jalale väiksemast paarist ühe ja suuremast teise kinga.
Ausalt öeldes olen ma isegi samale järeldusele jõudmas ja kõige mugavamale paarile teist lisaks otsimas.
Nüüd peaks leidma veel kellegi, kellel on jalad vastupidise suurusega ja saaks koos uusi kingi osta :lol:

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”