Tuled

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
j2nx
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 23. 09. 2008. 21:21

Tuled

Postitus Postitas j2nx » 26. 09. 2008. 14:29

Hei!

Sai soetatud omale Merida TFS300 suve alguses.
Algul oli Veloplus'st ostetud võrdlemisi kallis tagatuli Trelock 312, mis aga paari nädalaga pudenes igal kolmandal äärekivil mööda maad laiali kildudeks. Lõpuks ei töötanud enam ka nupp. Kuigi panin selle pnase osa korpusesse alati kindlalt ja kontrollisin ka (tule iseärasuse tõttu oli võimalik see sinna ka ebakorralikult sobitada)
Seejärel soetasin Prismast/Rimist vms 35.- esi ja tagatule komplekti. Eile lendas järjekordselt tagatuli mööda maad laiali :x (kuigi pidas vastu kõva 2 kuud (Y) )

Palun soovitage mõnda kindlat LED'ga tagatuld, soovitavalt põleva/vilkuva režiimiga, millega kannataks sõita ka linnatingimutes, kus on teeaugud ja äärekivid. Ei ole tahtmist hakata iga kuu uut tuld ostma.

Trelock LS730 otsustas endast pinnalaotuse tekitada peale põrutust. Kui kellelgi on sama tuli ja multimeeter, siis võiks siia teemase või PS' endast teada anda, üks komponent on jeehat pannud, ning tahaks selle väärtust teada, et see asendada. Ei raatsi sellise pisikese asja pärast tuld ära visata.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Tuled

Postitus Postitas Gunnar » 26. 09. 2008. 14:41

Pilt
mul kül eelmine versioon, aga töötab ja on kompaktne. Sigma siis.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1118
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Tuled

Postitus Postitas siim_s » 26. 09. 2008. 14:42

minu sigma cubelight tagatuli pole kordagi ära tulnud iseenesest. pidevaks eemaldamiseks-pealepanekuks on see kummiga setup veidi ebamugav, aga ma olen tule lihtsalt ratta külge jätnud kui poodi vms lähen. ka patareisid pole pidanud pooleteise aasta jooksul vahetama.

samas on kehv kogemus sigma cubelight esitulega, mis tartu raekoja platsile juppideks lendas. hea oli see, et pärast töötas samamoodi edasi, halb aga see, et korpusest kild väljas ja kinnitus järelikult kehvavõitu.

p.s. kas keegi mõnda mõnusat LED esituld oskab soovitada, mis OS lenksu keskmise osa juurde kinnituda oskaks, veidi ka valgustaks (st mitte ainult enda nähtavakstegemiseks) ja ei maksaks liiga palju (400-500 krooni?)

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: Tuled

Postitus Postitas Antti » 26. 09. 2008. 23:59

Ise kasutan enda nähtavaks tegemiseks (mitte ise nägemiseks, sest päris pimedas olen juba kodus) Knog Frog'e. Taga punane ja ees sinine. Mina maksin omadest 99 krooni kohalikus kaubandusvõrgus.
Vastupidavusest niipalju, et põhimõtteliselt kummiga sadulatoru/lenksu ümber kinni tõmmatud kahel kellapatareil pole palju võimalusi ära kukkuda :) Vilkujad jäid kogemata külge ka Võru RR ajaks, kus vett tuli mõnuga ülevalt ja alt kuid probleeme pole hiljem täheldanud.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Tuled

Postitus Postitas veiko » 27. 09. 2008. 00:22

siim_s kirjutas:p.s. kas keegi mõnda mõnusat LED esituld oskab soovitada, mis OS lenksu keskmise osa juurde kinnituda oskaks, veidi ka valgustaks (st mitte ainult enda nähtavakstegemiseks) ja ei maksaks liiga palju (400-500 krooni?)
http://www.sigma-sport.de/en/produkte/b ... t=features" onclick="window.open(this.href);return false;
See kolme LED'iga julla kinnitub edukalt ka OS lenksule ja on ilma suurema vaevata paigaldatav ja eemaldatav. Lambil on nii vilkuv- kui pidev reziim. Valgus tugevus on selline, et night-ride otstarbeks ei kõlba aga kui pimedapeale jääd ja väga kiire pole, siis teele hüpanud karudest ja rebastest saad ikka mööda ning jõuad tervelt koju (sõltub natuke ka karu tujust ja meeleolust). Hinnaklass pole ainult sobilik. Jääb tugevalt alla Sinu esitatud kriteeriumide. :)

Kasutaja avatar
ÖinePatrull
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 06. 03. 2007. 16:32

Re: Tuled

Postitus Postitas ÖinePatrull » 05. 12. 2008. 19:22

Kas teie olete ka märganud LED-tulede "kulumist"? Kaks aastat tagasi ostsin Basta Comet IV Pro esitule. Nüüd ostsin teise täpselt samasuguse veel lisaks :roll: Imestusega märkasin, et uus on vanast kohe kõvasti eredam. Kui tulede näivas ereduses väga suurt vahet ei olegi, siis valgusvihk, mida nad heidavad, on väga erineva tugevusega. Seejuures ei saa asi olla patareides.

Kui LED-tulesid tuleb iga paari aasta tagant välja vahetada, siis läheb päris kulukaks.

RainerR
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 11. 06. 2008. 21:04

Re: Tuled

Postitus Postitas RainerR » 05. 12. 2008. 20:33

ÖinePatrull kirjutas:Kas teie olete ka märganud LED-tulede "kulumist"? Kaks aastat tagasi ostsin Basta Comet IV Pro esitule. Nüüd ostsin teise täpselt samasuguse veel lisaks :roll: Imestusega märkasin, et uus on vanast kohe kõvasti eredam. Kui tulede näivas ereduses väga suurt vahet ei olegi, siis valgusvihk, mida nad heidavad, on väga erineva tugevusega. Seejuures ei saa asi olla patareides.

Kui LED-tulesid tuleb iga paari aasta tagant välja vahetada, siis läheb päris kulukaks.
Ilmselt asi selles et ka LED tehnoloogia areneb üsna kiires tempos.
LED pirni heledus ja kvaliteet nüüd ja 2a tagasi on üsna erinevad

buratiino
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 08. 05. 2008. 11:04

Re: Tuled

Postitus Postitas buratiino » 05. 12. 2008. 20:39

Valgusdioodided on ka selline omapära, et peale lambi pooletunnist põlemist on valgusjõud juba märgatavalt väiksem kui enne. Kui uued patareid mõlemasse lampi panna, näeb vahe ilusasti ära.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Tuled

Postitus Postitas Rivo » 05. 12. 2008. 21:31

buratiino kirjutas:Valgusdioodided on ka selline omapära, et peale lambi pooletunnist põlemist on valgusjõud juba märgatavalt väiksem kui enne.
No see on küll väga kahtlane teooria. Või on tegu mingi madala kvaliteediga dioodiga.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Tuled

Postitus Postitas veiko » 05. 12. 2008. 21:42

Ilmselt on reflektor see, mis ajapikku tuhmub. Autoga sama lugu ju. Kui ühe silma sassi sõidad ja see ringi pistetakse on uus heledam. Vaheta lampe palju tahad.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Tuled

Postitus Postitas Rivo » 05. 12. 2008. 22:15

Õigupoolest reflektorid hoopis ajapiku määrduvad, kuna pole välismõjudele 100% hermeetiliselt suletud. Satub sinna ka omajagu niiskust, tänu millele hakkab reflektori kiht esialgu "kobrutama" ja hiljem ka maha kooruma.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: Tuled

Postitus Postitas Veiko V » 06. 12. 2008. 10:04

Siia võiks veel lisada ka reflektori ees olevat (plastik jne) klaasi mis ka tuhmub aegade jooksul täpselt nagu autodel.
Poleerid ära jälle ilus.
Tiguliikur :)

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Tuled

Postitus Postitas Soobel » 06. 12. 2008. 12:47

Reflektori oksüdeerumine on ka üks oluline nähtus. Mitte et kobrutab ja koorub, vaid muutub lihtsalt läikivast helehalliks.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
Ristikhein
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 24. 02. 2009. 13:11

Re: Tuled

Postitus Postitas Ristikhein » 26. 02. 2009. 13:23

mul on mingid Cateye toodangud, ees ja taga nagu piltidel, ei oska veel ühtegi halba sõna öelda, valgustab väga hästi (y) esi tulel on kummaline omadus, et keskel on lillakas valgus, aga mulle meeldib :D
Pilt
http://www.cateye.com/en/product_detail/342
Pilt
http://www.cateye.com/en/product_detail/321
Vabasõitja... Pilt ... ja olen õnnelik http://www.facebook.com/Priit.Kanguri.Looming

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Tuled

Postitus Postitas Rivo » 26. 02. 2009. 14:27

Ristikhein kirjutas:esi tulel on kummaline omadus, et keskel on lillakas valgus, aga mulle meeldib :D
Ole sellega ettevaatlik. Äkki on tegu "teatud tüüpi" signaal- või märguandelambiga :wink:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Ristikhein
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 24. 02. 2009. 13:11

Re: Tuled

Postitus Postitas Ristikhein » 27. 02. 2009. 19:23

Rivo kirjutas:
Ristikhein kirjutas:esi tulel on kummaline omadus, et keskel on lillakas valgus, aga mulle meeldib :D
Ole sellega ettevaatlik. Äkki on tegu "teatud tüüpi" signaal- või märguandelambiga :wink:
eh irw, eh arvan et ikka lubatud, se on nagu autodelgi, se lillakas xenon tuled autodel mis hakkavad üle 15000 kelvini juures...
Pilt
aga siin on vist tegu ledi efektiga lihtsalt, aga ilus, olen ostuga rahul, kuid sisselülitus nupp on sellel taga ja kui ei kinnita korralikult selle jalgratta külge ja sõidu pealt vajutada põlema siis lendab se minema, mul juhtus üks kord nii, aga täkked tulid ainult musta plasti külge mitte klaasile(läbipaisev plastik) nüüd igakord kuulan ära et klõps käiks ikka, aga kakun teda suht vähe ära reeglina on ta seal peal lihtsalt...
Vabasõitja... Pilt ... ja olen õnnelik http://www.facebook.com/Priit.Kanguri.Looming

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Tuled

Postitus Postitas Villem T » 28. 02. 2009. 10:21

Ristikhein kirjutas:aga siin on vist tegu ledi efektiga lihtsalt, aga ilus, olen ostuga rahul, kuid sisselülitus nupp on sellel taga ja kui ei kinnita korralikult selle jalgratta külge ja sõidu pealt vajutada põlema siis lendab se minema, mul juhtus üks kord nii, aga täkked tulid ainult musta plasti külge mitte klaasile(läbipaisev plastik) nüüd igakord kuulan ära et klõps käiks ikka, aga kakun teda suht vähe ära reeglina on ta seal peal lihtsalt...
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUV .........

Siin on sulle natuke suurtähti ja punkte, kasuta julgesti.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Tuled

Postitus Postitas Soobel » 28. 02. 2009. 11:54

Oli õnne sattuda Rimis peale sedasorti säästutuledele, mis ei lenda ratta küljest minema, kui äärekivist alla sõidad - senised ostud olid kestnud esimese käbini, mis tagaratta alla jäi, peale käbi tuli akud asfaldilt kokku korjata, ülejäänud molekule ei viitsind koristama hakata. Hinda ei mäleta (kuskil 55krooni paar - kollane ja punane valgusdioodidega lamp, võivad põleda, vilkuda jne, nagu ikka) kindlasti on akud nende sees mul kallimad, kui need lambid ise.
mustal taustal helendab must vari

pentaximees
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 05. 03. 2009. 00:36

Re: Tuled

Postitus Postitas pentaximees » 12. 03. 2009. 21:58

Tartu turul on üks putka, kus müüakse "meid in tsaina" ja "meid in rassia" rattajuppe. Sealt saaks hiinaka alla 100.-, mille võiks rahumeeli nähtavuse jne poolest panna samale pulgale 300.- stega. Endal samuti probleem tuledega, eriti esimestega. Kasutasin pikka aega 0,5w LED taskulampi lenksul, aga siis leidis üks seltsimees, et tal on seda lampi rohkem vaja :twisted: . Sõidan palju öösiti maanteedel, teiekord 50 km öö jooksul, seetõttu olen otsinud lahendust. 5000 - 9000 ei kipu nagu ostma. Väikse reflekori puudus on see, et vastutulevad " ei võta sind tõsiselt", ning ei vaheta tulesid :twisted: . Loodetavasti, kui tuledepark ees on suurem ja võimalus lihtsalt vilgutada, ehk siis paraneb olukord. Hetkel mõlgub mõttes 4-tulega komplekt. Minimaalselt 1W-ste LED-idega. Ka tagumine tuli muutub. Praegu on seal 5 led-i, tahaks hulga kahekordistada ja lisada reflektorid. Inglismaal ntx ei tohi tagatuled vist ilma reflektorita olla. Meil vist suva.
Ok, pikk jutt - kokkuvõtteks : Tartust võib saada sobiva tule. Ja teiseks: ärge ostke odavaid asju kokku, eriti kui need peavad tagama teie turvalisust.

Cheers, Raivo

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1140
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Tuled

Postitus Postitas Prommar » 13. 07. 2010. 18:38

Kas keegi on kuskil Tallinna poodides kohanud Knogi uuemaid silikoonist rattatulesid?
Fixuses on ainult Frog tagatuli saadaval.
Näiteks Beetle on päris apetiitse väljanägemisega ja vist annab ka veits rohkem valgust välja kui Frog.
Pilt

Vasta

Mine “Jupid”