Millised prillid valida?

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
gerryr
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 19. 02. 2009. 22:40

Millised prillid valida?

Postitus Postitas gerryr » 19. 02. 2009. 22:51

Tervitus ja jõudu! Soov oleks osta prille, mis kõlbaks nii jooksmiseks kui rattaga sõitmiseks, ilmselt pole see probleem. Tahan, et klaas oleks läbipaistev, värvimata, nagu tavaklaas, et saaks pimedas ka kasutada - kui sajab vihma, lund. Et klaas ei korjaks vihma ja muud enda peale, ega läheks ka uduseks.

On sellised asjad olemas? Mida te kogemus ütleb?

Oleksin väga tänulik. Poodi ei julge niisama minna. Kui kellelgi on midagi sellist pakkuda, siis pakkuge, kuid tahan olla veendunud, et kvaliteet oleks ka selline, nagu mainisin.

jonz
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 06. 10. 2008. 20:07

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas jonz » 19. 02. 2009. 23:40

Veits palju loodad, selliseid asju pole olemas....

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 798
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas vigurivänt » 19. 02. 2009. 23:55

Pole ju vahet eriti, enamus prillidega saab kõike harrastada. Omal on Briko Endure PRO-d, 3 vahetatavat klaasi, reguleeritav ninatugi, harrastan nendega suusatamist, MNT, MTB, jooksu jmv. Valikul oli oluline, kuidas ette istuvad, sest enamus muudel mudelitel varjas prilliraami ülemine serv MNT rattaga sõites vaate äta. Ilma raamita oleks veel parem olnud, aga sobivad mudelid olid liiga kallid.
Paljud kasutavad tavalisi kaitseprille, mis on töötamiseks mõeldud ja on ka rahul.
Muide omal nahal proovimine on hädavajalik. Ntx tütrel on CasCo prillid (nagu paljudel Norrakatel suusatamises) ja nendega suusamaratone sõites olen silmad korralikult ära külmetanud. Mingi keeris tekib silma ja klaasi vahel. Samas tütar ise on väga rahul.
Tark ei torma!

LOOK
Rattur
Postitusi: 502
Liitunud: 22. 07. 2003. 07:59

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas LOOK » 20. 02. 2009. 09:33

Soovitan Oakley brandi. Ma olen sõitnud nendega juba 8 aastat. Vana hea M Frame-iga juba mingi 6 aastat. Hetkel pean plaani kas võtta Radar või mõni muu uus ja huvitav Oakley mudel.
Eriti shhhheffffid okulaarid saad siis kui paned ise endale prillid kokku. Vaata siit: http://oakley.com/be

Ja veel natuke huvitavat lugemist :)

http://priitsalumae.blogspot.com/2008/1 ... etsin.html

Kasutaja avatar
gerryr
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 19. 02. 2009. 22:40

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas gerryr » 20. 02. 2009. 16:08

Tänud! Küsin sellepärast, et ostsin tumedama klaasiga paar aastat tagasi ja vihmaga ei kannata midagi teha või lumega, kuna vesi jääb klaasile ja "midagi" ei näe. Pühid vee ära, siis võtab fookuse suisa kirjuks, täiesti kasutuskõlbmatud sajuste ilmadega.

Disain on jah üks asi, et seal kulmude pealt vett ei tilguks ja olen ka seda tuuletõmmet tundnud...

Kasutaja avatar
gerryr
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 19. 02. 2009. 22:40

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas gerryr » 20. 02. 2009. 16:19

Küsiks veel, et kui sellised kallimad osta, kas siis vahetatavad klaasid võiksid asja juurde ikka käia?

Hawaiis käisin eile Pirital, seal väljas nagu värvimata klaasidega asju ei olnud. Ei tulnud muidugi selle peale, et küsida siukseid klaase ka.

arnea
Rattur
Postitusi: 1239
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas arnea » 20. 02. 2009. 16:22

http://www.google.com/search?client=ope ... 8&oe=utf-8

Kohe esimese lingi pealt soovitused: kanda nokamütsi ja otsida poest keemiat mida motomehed kiivriklaasile panevad.

Arne

LOOK
Rattur
Postitusi: 502
Liitunud: 22. 07. 2003. 07:59

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas LOOK » 20. 02. 2009. 16:26

Oakley Radaril on sellised klaasid mis on vett ja mustust hülgavad. Kui Radarid välja tulid, siis ma nägin testklaasi kus 1/2 oli radari klaas ja 1/2 tavaline klaas. Võtsid markeri ja kritseldasid klaasile. Radari klaasile jäid väikesed-väikesed täpid aga tavalisele klaasile täpselt nii jämedad jutid nagu marker jätaks paberile. Soovitan kui peakujuga sobivad ja soovid investeerida prillidesse mis kestavad pikka aega ja on aktuaalsed ja esteetileise välimusega ka 5 aasta pärast.

Kasutaja avatar
gerryr
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 19. 02. 2009. 22:40

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas gerryr » 20. 02. 2009. 16:46

Kindlasti on see minu jaoks investeering, sest ilmad on meil nagu on. Kui jooksuga võrrelda, siis tossudega võrdsel tasemel on prillid, siis tulevad muud asjad.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas Villem T » 20. 02. 2009. 18:14

gerryr kirjutas: Kui jooksuga võrrelda, siis tossudega võrdsel tasemel on prillid, siis tulevad muud asjad.
Tahaksid sa sellest võrdlusest lähemalt rääkida?

Kasutaja avatar
gerryr
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 19. 02. 2009. 22:40

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas gerryr » 20. 02. 2009. 22:25

Ses mõttes: nii tähtsad, kui on tossud tähtsusjärjekorras pikamaajooksus, on minu jaoks ka prillid. Üks ei vääna jalgu, teine jätab alles nägemise, mitte ei suuna tähelepanu ja energiat kuhugi mujale.

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas vaikija » 21. 02. 2009. 22:28

Võibolla prillid on isegi tähtsamad misiganes tossudest.Ma ka jookseks ennem paljajalu kui pimedana.Logish :shock:

trc
Rattur
Postitusi: 86
Liitunud: 02. 04. 2003. 12:32

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas trc » 23. 02. 2009. 15:04

Rudy Project Exceptionid. Saab kasutada nii prillikandjatele mõeldud lisaraamidega kui ilma. Klaaside valik on hoomamatu. On olemas nii tavaline "clear" kui ka Polariseeritud Fotokroom klaas. Ise oman ja nurrun.

http://www.rudyprojectusa.com/products/ ... eption.htm
trc. Performance, it's the name of the game!

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas Villem T » 23. 02. 2009. 15:52

gerryr kirjutas:Ses mõttes: nii tähtsad, kui on tossud tähtsusjärjekorras pikamaajooksus, on minu jaoks ka prillid. Üks ei vääna jalgu, teine jätab alles nägemise, mitte ei suuna tähelepanu ja energiat kuhugi mujale.
Ei tea muidugi mis kliimas sa treenid, aga kui prioriteete seadma hakata, peaks Eesti oludes riietus tükk maad prillidest eespool olema.

Kasutaja avatar
gerryr
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 19. 02. 2009. 22:40

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas gerryr » 23. 02. 2009. 17:58

Kui ma nüüd rattaga väljas käin ja jooksmas, siis on tegelikult üsna ükskõik mis riided seljas on, peaasi, et neid liiga palju ei ole. Mu ihu nt sünteetikat ei salli eriti, hakkab hõõruma - nii et kõik need peened rõivad... Seega, kasutan ka puuvilla, kui peal on tuulejope, siis pole probleeme. Ja treenitud inimene ei higista :lol:

Kui sajab hoolega, siis ilma heade prillideta (mida mul veel pole) on tegelikult trenn rikutud, kvaliteet 0. Külm ei ole aga iial hakanud;)

Kasutaja avatar
mmetalh
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 30. 07. 2008. 10:06

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas mmetalh » 01. 03. 2009. 19:30

Olen ka käinud ja otsinud prille, millega nii murdmaad suusatada, rattaga sõita kui joosta. Ja soovitatud on mulle oranzikaid toone, sest ma päris läbipaistvat pole tahtnud. Kannan ka tavalisi prille, aga et just läätsega miski spordiprill kandmist kannataks. Tumedad toonid meie hallide ilmadega teevad maailma üldsegi mustaks ja midagi ei ole näha, ja vist rohelistel jms on ka mingid spets efektid erineva ilma v valguse jaoks. Paljudel prillidel on klaasid ka vahetatavad. Ja mis kõige tähtsam - et oleks mugav ja endale meeldiks. Soovitan spordipoest küsida, eks nad siis küsivad, et mida otsid ja tutvustavad eri mudeleid, millel on vahetatavad klaasid, millel sangade asemel saab paela panna jne. Kes otsib, see leidvat kah.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas Mati » 01. 03. 2009. 21:21

IMHO on klaaside toonide osas reegel järgnev: värvitu - hämar/pime või lihtsalt kate, oranz/kollane - vihm/hämar, tume - päike, peegel - ere päike (nt mägedes).

Ise avastasin enda jaoks paar aastat tagasi fotokroomsed (on vist õige termin) klaasid, st klaasid, mis muudavad tooni vastavalt valgustugevusele. Enda üllatuseks toimivad üllatavalt hästi igasugustes tingimustes (sh üleminekud - nt päiksest varju) ning vajadus klaasivahetustsirkuseks puudub. Minu valik on Alpina Twist Three tumeda Varioflex klaasiga, saadaval ka Eestis.

Kui on soov tavaklaasiga prillide suhtes, siis soovitan igal juhul vahetatavate klaasidega variante (oranz/kollane + tume).

Mis puudutab kehva ilmaga (vihmaga) jooksmist, siis ajab asja IMHO ära täiesti nokats ja mingeid prille pole vajagi.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11886
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas erikr » 01. 03. 2009. 21:52

Mati kirjutas: Ise avastasin enda jaoks paar aastat tagasi fotokroomsed (on vist õige termin) klaasid, st klaasid, mis muudavad tooni vastavalt valgustugevusele.
ei mäleta mitmenda klassi füss see oli, 9. või 10. kus oli juttu polariseeritud valgusest. ja juba kaheksakümnendatel oli iga autojuhi unistuseks läänest hangitud polaroidpäikeseprillid. Sinu viidatud prillide lehelt
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas Mati » 01. 03. 2009. 21:57

erikr kirjutas:
Mati kirjutas: Ise avastasin enda jaoks paar aastat tagasi fotokroomsed (on vist õige termin) klaasid, st klaasid, mis muudavad tooni vastavalt valgustugevusele.
ei mäleta mitmenda klassi füss see oli, 9. või 10. kus oli juttu polariseeritud valgusest. ja juba kaheksakümnendatel oli iga autojuhi unistuseks läänest hangitud polaroidpäikeseprillid. Sinu viidatud prillide lehelt
minu limiteeritud füüsikalased teadmised ütlevad, et polariseeritud ja fotokroomsed on kaks eri asja. ei viitsi praegu möllata netis otsimisega. lisaks kui minu viidatud prillide lehelt vaadata natuke täpsemalt, siis leiab ka viite Varioflex'i seletusele. kahjuks küll saksakeelne, aga ... Autom. Anpassung der Scheibentönung an Lichtintensität.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11886
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas erikr » 01. 03. 2009. 22:01

jawohl Mati, sul oli õigus.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

trc
Rattur
Postitusi: 86
Liitunud: 02. 04. 2003. 12:32

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas trc » 01. 03. 2009. 23:49

jah. polariseeritud klaas ja fotokroom on täiesti erinevad asjad ja mõisted. On olemas Rudyl ka golferitele ja purjetajatele "polarized photocrome", maksavad odavama prilli hinna.
PS. fotokroomist veel niipalju, et ei tööta nad autoga sõites ning külmaga - nii umbes alates -10C. Esimesel puhul siis lihtsalt ei tumene tänu esiklaasile, kes UV kinni pyyab ja teisel puhul lähevad nii tumedaks, nagu oleks koguaeg öö.
trc. Performance, it's the name of the game!

Kasutaja avatar
gerryr
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 19. 02. 2009. 22:40

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas gerryr » 02. 03. 2009. 09:39

Teie jutt aitas mind asjas kõvasti edasi. Mulle oli see teema tõesti tume maa, nagu nii mõnigi teine asi. Aga ehk sellest edaspidi. Sain Rudy Projectiga kokkuleppele prillide osas, mis peaks mulle sobima - just need "imelikud", mis päikese kinni võtavad ja samas hämaras nn clear'iks muutuvad - mu enda soov, kes ma meie kliima hämaruses tihtipeale liigun. Mul on ühed siniste klaasidega muidu kodus (firma Champion), mis vihma enda peale koguvad, ja kui ära pühkida, siis viivad silmad fookusest välja, täiesti ilmakõlbmatud.

Rudy Projecti maaletoojaga on mul kavas juttu teha RP toodetest oma veebilehel. Ehk see aitab edaspidi teisigi prillide teema suhtes. Miks mulle nokats ei sobi... mu blogis näide ehk: http://pikamaajooks.blogspot.com/

trc
Rattur
Postitusi: 86
Liitunud: 02. 04. 2003. 12:32

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas trc » 02. 03. 2009. 09:50

Sinine peegel, mis Rudy Projectil on "Lazer Blue", on minuteada väga ereda päikeselise ilma klaas. Ja loomulikult hakkab vesi klaasil segama vaadet.
Lisaks. Absoluutselt veevabu klaase sa ei saagi leida. Kõik need megalibedad polümeerid, mida kasutatakse autoklaasidel, sikli ja vormeli kiivrite visiiridel, hakkavad tööle ca 50-70km/h kiiruse juures. Enne seda lihtsalt ei ole piisavalt tuult, et kõik ära pühitaks.

PS. Kas kohalik RP maaletooja on tõesti juba niikaugele arenenud, et suudab featuurida kohapeal nii clear fotokroomi, clear polariseeritud fotokroomi kui rohelist ning punast fotokroomi? See lihtsalt oleks vist liiga ilus, et olla tõsi.
trc. Performance, it's the name of the game!

Kasutaja avatar
gerryr
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 19. 02. 2009. 22:40

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas gerryr » 02. 03. 2009. 16:25

Need sinised - need ei ole RP, firmaks Championship.

Clear fotokroomist käis minu puhul jutt jah. Kõiki teisi variante ei oska kommenteerida. Ma soovitan maaletoojalt endalt otse küsida, saab ilmselt kõige adekvaatsema vastuse.

Kasutaja avatar
gerryr
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 19. 02. 2009. 22:40

Re: Millised prillid valida?

Postitus Postitas gerryr » 02. 03. 2009. 22:56

Panin oma blogisse siis intervjuu üles, võttes arvesse siingi mõlgutatud mõtteid teiega!

http://pikamaajooks.blogspot.com/

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”