"Kino" CrankBrothers pedaalidega

Remont ja hooldus
Vasta
oldman
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 25. 09. 2008. 21:51

"Kino" CrankBrothers pedaalidega

Postitus Postitas oldman » 14. 04. 2009. 12:03

Soetasin omale ühest Eesti kauplusest pedaalid CrankBrothers eggbeater MRX

Pilt

ja teema nimelt selline, et peale 30-40 km võttis üks pedaal sisse kerge kahina, katsusin nad
mõlemad siis läbi, kerged loksud sees (mis võib olla seotud ka minu "kerge" :D ülekaaluga, tootja
muidugi piiranguid pedaalija kaalule ei sea) kruvisin nad maha, võtsin lahti ja oh imet, ilus valge tehase
määre oli selle mõne kilomeetriga juba halliks tõmbunud ja seda määret oli seal ka näpuotsaga.
Egas midagi, pesin kogu kupatuse hoolikalt puhtaks, uus määre sisse ja pedaalima.
Igatahes seda ei osanud küll oodata, et nii vara peab hakkama juba hooldust tegema neile,
on kellelgi veel sarnast kogemust ja kas sellest väiksest loksust ka kuidagi lahti saab, kui liiga
peale keerata siis ei tööta pedaal jälle.

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: "Kino" CrankBrothers pedaalidega

Postitus Postitas metslane » 14. 04. 2009. 20:37

aga eesti kaupluses on ju selline asi olemas nagu garantii?

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: "Kino" CrankBrothers pedaalidega

Postitus Postitas kristjan07 » 16. 04. 2009. 07:51

Endal on mul CrankBrothers Eggbeater C pedaalid. Minul juhtus aga nende pedaalidega nii, et eelmise aasta baigi eestikatel sõitsin väikse laagri mis seal sees on pulbriks. Ei teadnud et need pedaalid pidevalt hooldust vajavad. Nüüd võtan kuus korra pedaalid lahti ja topin värsket määret täis. Kui tahad et sul pedaalid käiks siis soovitan soojalt sama teha.

MRX mudeliga ei ole vist kaasas määrde adaptorit, küll aga C-ga. Siiski soovitab Crankbrothers ise võtta pedaal täitsa lahti ja toppida määret täis, pigem kui kasutada seda adaptorit.

EDIT: Siin on väga hea õpetus pedaalide hooldamiseks: http://pedaldamnit.blogspot.com/2007/05 ... icing.html

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: "Kino" CrankBrothers pedaalidega

Postitus Postitas Mati » 16. 04. 2009. 08:06

Sry OT pärast, aga milleks üldse see n..ss. Valige parem kas Look vispel või midagi muud :roll:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: "Kino" CrankBrothers pedaalidega

Postitus Postitas marion » 16. 04. 2009. 08:31

Mati kirjutas:Sry OT pärast, aga milleks üldse see n..ss. Valige parem kas Look vispel või midagi muud :roll:
kas 4x4 ei peagi sarnaselt hooldama?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: "Kino" CrankBrothers pedaalidega

Postitus Postitas Mati » 16. 04. 2009. 08:39

marion kirjutas:
Mati kirjutas:Sry OT pärast, aga milleks üldse see n..ss. Valige parem kas Look vispel või midagi muud :roll:
kas 4x4 ei peagi sarnaselt hooldama?
Vähemalt on mulle jäänud mulje, et Look on töökindlam. CB osas päris mitmel tuttaval pedaalid talla külge jäänud :P .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2047
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: "Kino" CrankBrothers pedaalidega

Postitus Postitas UrmasL » 16. 04. 2009. 08:50

Mati kirjutas:Vähemalt on mulle jäänud mulje, et Look on töökindlam.
Mul on olnud vispel tüüpi pedaalid nende ilmumisest saati 2002 aastal. Originaal CB kippus oma disaini tõttu veidi loksuma ja kohati purunesid ka laagrid (samuti minul). Peale remondikomplekti paigaldamist töötavad siiani talverattal. Edasi olid mul CB S. Esimesed, mis olid määrde adapteriga. Need pidasid kõige paremini vastu. Nüüd on mul olnud 2a Look 4x4. Ei ütleks et töökindlamad. Hoolimata pidevast määrimisest jäi üks pedaal ikka märja ilmaga uimaseks ja peale kuivamist kinni. Samuti andis üks laager saba. Aga kasutan edasi ja n****n edasi :) Mulle meeldib nende kaal ja tööpõhimõte/sõidumugavus.

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Re: "Kino" CrankBrothers pedaalidega

Postitus Postitas Aare » 16. 04. 2009. 08:56

Look 4x4 pedaalidel murdusid mitmel mehel võllid pooleks.
Seega ei ärata erilist usaldusväärsust.
Olevat küll vist olnud väidetavalt "praakpartii", kuid "märk" on küljes...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: "Kino" CrankBrothers pedaalidega

Postitus Postitas Mati » 16. 04. 2009. 09:16

Selge, siis visplid üldse metsa? Time Atac ja Look Quarts (esimesega aastaid pos kogemus ja teistega alustan)? Asi läheb juba totaal OT-ks küll.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

strix
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 10. 11. 2003. 13:37

Re: "Kino" CrankBrothers pedaalidega

Postitus Postitas strix » 16. 04. 2009. 09:42

kristjan07 kirjutas:Endal on mul CrankBrothers Eggbeater C pedaalid. Minul juhtus aga nende pedaalidega nii, et eelmise aasta baigi eestikatel sõitsin väikse laagri mis seal sees on pulbriks. Ei teadnud et need pedaalid pidevalt hooldust vajavad. Nüüd võtan kuus korra pedaalid lahti ja topin värsket määret täis. Kui tahad et sul pedaalid käiks siis soovitan soojalt sama teha.
Ka mul on kunagi nii juhtunud mõne kuu vanuste EggBeater MXR-iga. Mitte küll baigi eestikatel, vaid MNT treeningul :) Läksin siis poodi tagasi, et garantii korras uued saada, aga seal tehti selgeks, et MXR ei pidavatki eriti vastupidav olema, polevat hea treeningupedaal, pakkusid suure hinnaalandusega Quattro TI-d asemele ja sai ära võetud, ühe hooaja sõitnud ja suht rahul. Aga teisel rattal (MTB talvekas) olevad EggBeater C-d on 10000+ km. igasugustes tingimustes läbi sõitnud ja käivad korralikult, midagi pole juhtunud. Aeg-ajalt määrin mõlemaid, aga tunduvalt harvem kui korra kuus.

-strix
Multispordiklubi "Black Pole"

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: "Kino" CrankBrothers pedaalidega

Postitus Postitas Villem T » 16. 04. 2009. 09:56

MXR tundub olevat sama mis Smarty, aga ilma plastikosata. Ja viisakalt öeldes soovitatakse Smarty't kõigis arvustustes võimaluse korral vältida.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: "Kino" CrankBrothers pedaalidega

Postitus Postitas kristjan07 » 17. 04. 2009. 19:57

ah eks nende pedaalidega ole see, et kuidas joppab...igal asjal võib mingi viga küljes olla...ja ise peab ka hoolima oma varustusest...samas shimano pedaale enam ei taha...mudas on CB sitaks etem, hea vaadata võistlusel kuidas vennad oma taldu klopsivad samal ajal kui lükkan klotsi pedaali ja panen edasi :twisted:

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1193
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: "Kino" CrankBrothers pedaalidega

Postitus Postitas SK » 17. 04. 2009. 21:23

Minu vaimustus CB Candyde üle hakkab ka vaikselt taanduma - tunduvad ühe hooaja pedaalid. Kahtlusi tekitas see, et laagrid olid kogu aeg kas liiga kinni või loksusid, vahepealset oli raske saavtada. Peale Haanja 100 on üks pedaal päris räige loksuga, ei viitsi kõikse aeg neid lahti kruvida ja määrida, muud on ka kodus teha, seega mõtlen vahetuse peale, kui tagavarapedaalid ka paarisaja kilomeetriga surnuks tambin.

Haanjamaa savises mudas toimib vispel suurepäraselt - müts maha!

oldman
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 25. 09. 2008. 21:51

Re: "Kino" CrankBrothers pedaalidega

Postitus Postitas oldman » 20. 04. 2009. 13:33

Njaaa... loksu välja timmida on küll paras "keemia", keerasin siis peamise mutri nii kinni, et pedaal ei loksunud ja
kontramutri keerasin tundega kinni, nii, et pedaal jäi suht tihedalt pöörlema. Nüüd leale 60 km käivad pedaalid
normaalselt ringi aga loksu pole, vaatan siis kunas olukord muutub. :)

Vasta

Mine “Hooldus”