Shimano M505 probleem

Remont ja hooldus
Vasta
Marcola
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 16. 04. 2009. 18:21

Shimano M505 probleem

Postitus Postitas Marcola » 16. 04. 2009. 18:42

Tere, olen uus foorumlane ja pean kahjuks kohe pöörduma siinsete ekspertide poole ühe abipalvega - Probleem nimelt selline, et siiamaani oli pedaalidega kõik korras, kuid täna sõtes panin mingi hetk tähele, et vasak jalg on kuidagi liiga kõvasti pedaali küljes kinni. Egas midagi, võtsin oma võtmekomplekti välja ja asusin reguleerima aga oh imet, ei aita.

Kusjuures pedaalil oleks justkui tekkinud kaks lukustumise asendit. Üks on see, mille väikese hoo pealt ja mõistliku jõuga sisse lükkad. Teine, probleemne ja liiga tihe asend lükkub aga sisse siis, kui vähe tugevamalt pedaalima hakata. Siis käib ka kohe selline teravam plõks.

On see mingisugune teada-tuntud selle pedaali haigus või olen ma ise lihtsalt midagi kahe silma vahele jätnud? Ei ole ise tema konstruktsioonidega väga kursis...

Marcola
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 16. 04. 2009. 18:21

Re: Shimano M505 probleem

Postitus Postitas Marcola » 17. 04. 2009. 10:53

Vastan siis oma küsimusele ise. Veloplusi remondimees teadis kiiresti aidata, et probleem hoopis Time'i MXT kingades, millel olevat tüüpviga, et talla muster klambri kinnituse kohast liiga sügav ja hakkab lukustust segama. Probleemi lahendus on mustrit vastu käivatest kohtadest terava esemega veidi lahedamaks lõigata. Ehk kellelgi sellest infost kasu...

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Shimano M505 probleem

Postitus Postitas metslane » 29. 04. 2009. 21:16

ega seda see veloplussi remondimees ei öelnud et miks ennem kõik korras oli ja siis äkki see tüüpviga tekkis?kuidagi kahtlane see värk. mina teda ei usuks.äkki mingi poliitiline värk neil. neil u meeldib poliitikaga tegeleda :D

Marcola
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 16. 04. 2009. 18:21

Re: Shimano M505 probleem

Postitus Postitas Marcola » 30. 04. 2009. 10:41

Selle nähtuse peale hakkasin ma ise kah pärast mõtlema, aga kuna viga mustri "ümberdisainimise" järel kadus siis ma sellest esialgu suuremat probleemi ei tekitanud. Iseenesest samas oleks ju võinud klienti juba kingi ostes teavitada, et selliseid juhtumeid nende kingadega on jne, sest müüja tundus jutu järgi selles poes just mitte päris esimest ratast/kinga müüvat. Aga noh, juhtub. Eks mida rohkem ma rattaspordiga läbi käin, seda rohkem oskan poodi valida. Praegu on mul Veloplus igatahes veel heas kirjas...

Vasta

Mine “Hooldus”