Hea odav vana mnt raam

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
t6nn
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 27. 10. 2009. 12:36

Hea odav vana mnt raam

Postitus Postitas t6nn » 28. 03. 2010. 16:16

Soovin ise hobikorras valmis ehitada mnt ratast meenutava sõiduvahendi kasutades selleks soodsaid kasutatud kuid töökorras juppe.
Plaanis on kokku keevitada natukene spetsiifilisema kujuga raam ja selleks oleks vaja ühte odavat toonor-raami, mis ühilduks tänapäevaste jooksude ja kõigi muude vajalike juppidega.
Sirvisin selle foorumi kiiruga läbi kuid palju iseehitamise teemasid nagu ei leidnud. Niipalju olen aru saanud, et vanade vene raamidele on suhteliselt keeruline moodsamaid juppe külge panna.
Aga kas oskaksite soovitada või välja pakkuda mõnd levinud vanemat mudelit, mille kallal on algajal lihtsam nokitsema hakata:)
Olen 182cm pikk ja u. 75-80 kg, sobiv ratta raami suurus peaks vist olema 55cm.
Kas peaksin midagi veel täpsustama?

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3808
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Hea odav vana mnt raam

Postitus Postitas mart » 28. 03. 2010. 17:19

t6nn kirjutas:Soovin ise hobikorras valmis ehitada mnt ratast meenutava sõiduvahendi kasutades selleks soodsaid kasutatud kuid töökorras juppe.
Plaanis on kokku keevitada natukene spetsiifilisema kujuga raam
Käeharjutuseks võta tavalised veetorud ja vaata mis välja tuleb. Vanade mnt raamide torudega jääd sa arvatavasti jänni, kuna seal on ühendused tehtud muhvide ja vaskjoote abil.
http://www.richardsachs.com/unpaintedga ... rk-02.html
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

oldmoped
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 01. 01. 2010. 01:25

Re: Hea odav vana mnt raam

Postitus Postitas oldmoped » 28. 03. 2010. 17:41

Samas, nii raamimuhve, muutuva seinapaksusega spetsiaalseid raamitorusid kui ka kõike vajalikke joodiseid ja abivahendeid on täitsa saada (seda muidugi mitte Eestist) ja paljus on see ikkagi vaid kättevõtmise asi.
Alguses rahakotile tervislikum vist võtta kuskilt prügihunnikust paar rattaraami ja nende kokku-lahti jootmisega ja ümbertegemisega natukene kätt harjutada, sest ühe raami jagu korralikke muhve, torusid ja muid abivahendeid maksab koos traspordiga kuskil alates 2,7-3k eek.
vanarauahuvilised: forum.moped.ee • forum.jalgratas.ee

Kasutaja avatar
t6nn
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 27. 10. 2009. 12:36

Re: Hea odav vana mnt raam

Postitus Postitas t6nn » 28. 03. 2010. 17:43

mart kirjutas: Käeharjutuseks võta tavalised veetorud ja vaata mis välja tuleb. Vanade mnt raamide torudega jääd sa arvatavasti jänni, kuna seal on ühendused tehtud muhvide ja vaskjoote abil.
http://www.richardsachs.com/unpaintedga ... rk-02.html
Äkki leidub ka raame, mis pole tehtud muhv-ühendustega? Keevitamisega tegeleks pädev inimene.

Kasutaja avatar
t6nn
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 27. 10. 2009. 12:36

Re: Hea odav vana mnt raam

Postitus Postitas t6nn » 28. 03. 2010. 17:46

oldmoped kirjutas:Samas, nii raamimuhve, muutuva seinapaksusega spetsiaalseid raamitorusid kui ka kõike vajalikke joodiseid ja abivahendeid on täitsa saada (seda muidugi mitte Eestist) ja paljus on see ikkagi vaid kättevõtmise asi.
Alguses rahakotile tervislikum vist võtta kuskilt prügihunnikust paar rattaraami ja nende kokku-lahti jootmisega ja ümbertegemisega natukene kätt harjutada, sest ühe raami jagu korralikke muhve, torusid ja muid abivahendeid maksab koos traspordiga kuskil alates 2,7-3k eek.
Täpselt seepärast uuringi, et milline kasutatud mudeli raam oleks kõige sobivam just teiste komponentidega ühildamisel.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3808
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Hea odav vana mnt raam

Postitus Postitas mart » 28. 03. 2010. 18:05

t6nn kirjutas: Täpselt seepärast uuringi, et milline kasutatud mudeli raam oleks kõige sobivam just teiste komponentidega ühildamisel.
No hüva, muhvidega raamid jätame kõrvale. Muhvidele järgnes keevisühendus. Vaata nüüd seda raami - CrMo, õhendatud torud ja kujuta ette, ette hakkad selle raami baasil tekitama omale vajaliku kujuga raami.
Pilt
Kui sa natukenegi keevisühendust, materjalide omadusi kuumutamisel ja tugevusõpetust valdad, siis sa ei saa tekitada sama ilusat ja tugevat raami.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
t6nn
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 27. 10. 2009. 12:36

Re: Hea odav vana mnt raam

Postitus Postitas t6nn » 28. 03. 2010. 19:59

mart kirjutas: Kui sa natukenegi keevisühendust, materjalide omadusi kuumutamisel ja tugevusõpetust valdad, siis sa ei saa tekitada sama ilusat ja tugevat raami.
Ma saan aru kuhu sa sihid aga ma küsisin hoopis teist asja...

lepsik
Rattur
Postitusi: 60
Liitunud: 16. 04. 2004. 12:42

Re: Hea odav vana mnt raam

Postitus Postitas lepsik » 28. 03. 2010. 20:06

mul on sulle pakkuda käeharjutuseks vana motobecane raam nüüdse nimega mbk, tänapäevane inglise keskjooksu keere, tollise kahvli ava, ja tavalised MNT jooksude laiused.
Oleks emeksisse viinud aga kui tahad annan ära.

Kasutaja avatar
t6nn
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 27. 10. 2009. 12:36

Re: Hea odav vana mnt raam

Postitus Postitas t6nn » 28. 03. 2010. 20:36

lepsik kirjutas:mul on sulle pakkuda käeharjutuseks vana motobecane raam nüüdse nimega mbk, tänapäevane inglise keskjooksu keere, tollise kahvli ava, ja tavalised MNT jooksude laiused.
Oleks emeksisse viinud aga kui tahad annan ära.
googeldades paistis, et selle raami ühendused on ka muhvidega?
Aga tänan pakkumast! Ma veel nats uurin asja ja võtan sinuga siis ühendust.

Kasutaja avatar
t6nn
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 27. 10. 2009. 12:36

Re: Hea odav vana mnt raam

Postitus Postitas t6nn » 31. 03. 2010. 13:17

Tänud kasutajale lepsik, raami eest!

Vasta

Mine “Jupid”