Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Treening rattasadulas. Mida, kus, kuidas ja kuipalju.
Vasta
trekster
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 06. 08. 2010. 21:10

Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas trekster » 28. 08. 2010. 12:49

Kui palju viibite (protsentuaalselt) erinevates pulsitsoonides võistluste (Elion vms) ajal?

Minu puhul ei ole harv see, kus üle 60% maratonist viibin 5.pulsitsoonis
5. Tsoon - 90-100% MHR, ehk "maksimaalne sporttsoon" - tekib maksimaalselt piimhapet, võimalik treenida selles tsoonis lühikest aega

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11886
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas erikr » 28. 08. 2010. 16:05

äkki on sul maksimum ja tsoonid sellest lähtuvalt valesti määratud?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas pärnu rattur » 28. 08. 2010. 19:36

Sul pole maksimum õigesti paigas, muidu oleksid ammu südamerabanduse saanud...
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3992
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas Kirsa » 28. 08. 2010. 19:39

trekster kirjutas:Kui palju viibite (protsentuaalselt) erinevates pulsitsoonides võistluste (Elion vms) ajal?

Minu puhul ei ole harv see, kus üle 60% maratonist viibin 5.pulsitsoonis
5. Tsoon - 90-100% MHR, ehk "maksimaalne sporttsoon" - tekib maksimaalselt piimhapet, võimalik treenida selles tsoonis lühikest aega
See on minu arust normaalne.
Mul on maksimaalne pulss 190 ja eelmine aasta testil mõõdetud anaeroobne läbi 174.
Aga kuumema ilmaga tuleb mõni kiirem ja lühem elion 177 või 178 keskmisega.
90% on siis 171 ja alla selle ei kukugi eriti, ehk korraks 169.
Võistluspulssi tõstavad võistlusärevus, adrenaliin, geelid ja muudki tegurid.

Võrdlusemõttes keskmine treeningpulss on 120-140 vahemikus. 155-160 metsalõikudel ja intervalltreeningul.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas suuroja » 28. 08. 2010. 20:22

Kirsa kirjutas: See on minu arust normaalne.
Mul on maksimaalne pulss 190 ja eelmine aasta testil mõõdetud anaeroobne läbi 174.
Aga kuumema ilmaga tuleb mõni kiirem ja lühem elion 177 või 178 keskmisega.
90% on siis 171 ja alla selle ei kukugi eriti, ehk korraks 169.
Võistluspulssi tõstavad võistlusärevus, adrenaliin, geelid ja muudki tegurid.

Võrdlusemõttes keskmine treeningpulss on 120-140 vahemikus. 155-160 metsalõikudel ja intervalltreeningul.
Täpselt nii ongi, Kirsa jutule polegi midagi lisada. Endal samad numbrid, vaid elionidel tuleb keskmine pulss 167-170 ja max 182-185. Lihtsalt ei ole veel seal kõike välja pannud, kuna eesmärk on olnud sõita maratoni kui väga tugevat ja intensiivset pikka trenni.

tavatreeningul mul ka täpselt samad numbrid nagu Kirsal ratta puhul, rullimisel tuleb juba ennast tugevalt tagasi hoida, et kuidagi 150 keskmises püsida, mägedes rullides päris "kumm töss", et kuidagi pulssi treeningvahemikus hoida (y)
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas SHOXi » 28. 08. 2010. 20:26

adrenaliin on jah üks tegur, mis paneb iseeneslikult pingutama. Trennis sellist asja järgi päris ei tee ja pole põhjustki selleks ju. Pealegi need tsoonid on nö harju keskmised ja nende järgi ei tasu minna detailidesse. Minu maks pulss öeldi mulle koormustestil 180, samas ma tean et ei pingutanudki lõpuni (enne lõppes test/lõpetati test), et see on kindalt vale (vanus 22).

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas pärnu rattur » 28. 08. 2010. 22:27

Ma suutsin talvel suusatades 238 maksimumisks(vanust oli siis 15,5) saada, aga arvan, et pulsokas pani segast. Näitas 0 ka vahepeal :D
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11886
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas erikr » 28. 08. 2010. 22:55

pärnu rattur kirjutas:Ma suutsin talvel suusatades 238 maksimumisks(vanust oli siis 15,5) saada, aga arvan, et pulsokas pani segast. Näitas 0 ka vahepeal :D
ma saan Estlinki kaablisse tuleva 330KV liini all enamasti 235, kuigi tavaline sel hetkel on 130-140.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas pärnu rattur » 28. 08. 2010. 23:38

Jõulumäel suusaraja kohal liine polnud...
Ärge näkku lööge! [/OT]

urmas97
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 08. 12. 2004. 20:18

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas urmas97 » 06. 09. 2010. 20:12

Mul oleks läheneva TRM'ga küsimus pulsitsioonide kohta, ehk keegi teab. Rattaga olen sõitnud noorest vanusest peale( hetkel olen 21, kohe 22), umbes 2000-3000km aastas. Paar aastat olen käinud koormustestil. Selle aasta jaanuaris käisin tegemas ja tuli välja, et areng on seisma jäänud ja taastumisaeg hoopis halvenenud. Tegin hapnikutarbimise ka ja tulemuseks oli see, et max. pulss 184 ( ise pulsikellaga olen suutnud pigistada 197), anaroobne lävi 158 ja aeroobne 137. Arst ütles, et 80% peaks tegema kuni 137'se pulsiga ja 20% kuni 158. Terve selle aasta olengi treeninud enamasti kuni 137 pulsiga, mõnikord kuni 158. Lugesin foorumist, et teistel on neid pulsitsoone koormustestil nagu rohkem välja pakutud. Kas sellise pulsiga ja ajalistelt 1,5 tundi kuni 2 tundi kestvate ( mõned 3-3,5 sõidud on ka augustis olnud) treeningutega on võimalik ka TRM'lt midagi loota? Eelmisel aastal jäi ajaks 4:23, mis kohti vaadates jäi eelmistele aastatele alla, mil madalama pulsiga treeninguid tegin. Enne maratoni plaanin treenida veel umbes 3x nädalas 1,5-2 tundi korraga ja kah madala pulsiga ning lisaks vähemalt ühe pika treeningu(3-3,5 tundi), ehk aitab pikka maad läbi sõita.

Urmas

EDIT. Sain just pulsikella ka funksioneerima ja üllatus kui suur, et pulss istudes on mitte midagi tehes kõigub vahemikus 42-48 ( lugesin ka stopperiga üle, et kell ei valetaks).
Enne mõtle, siis ütle!

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas SHOXi » 06. 09. 2010. 21:31

nii madal puhkeoleku pulss näitab, et sul süda haige või hästi treenitud. sinu puhul siis viimane variant ma arvan :D see 180 Max HR on küll jama, pingutasid ikka lõpuni? Teiseks oleneb see ka päevast jne. Mis võistlustel keskmine pulss sul? Kuidas sul endal see 135 pulss välja näeb, võtab hingeldama ka või võid rahulikult rääkida paarilisega? Proovi kuidas on, mina näiteks pulsiga 130-135 ei hakka hingeldamagi. Soovitan sul küll tõsta pulsi 145-150 peale trennides, ise samas vanuses nagu sa ja sõidan selliste pulssidega. Tõesti on vaja ka rahulikke trenne, aga minu arvates on asi ikka nii, et no pain no gain. Muidugi peab oskama ka pärast rasket trenni puhata ja toita keha ka vastavalt.

edit: tähtis on ka treenida anaeroobsel lävel, kus hakkab tekkima piimhapet lihastesse. See treenib keha, et saada hakkama suure koguse piimhappega (viia lihastest välja ja saada sellest isegi energiat). Kui sa sõidad pulsiga 137 trennis ja võistlustel tõmbad anaeroobsel lävel, siis saadki piimhapet lihastesse ja ongi kööga.

http://www.hot.ee/jannokusman/SLS/Treen ... _j2rgi.htm <--- loe seda ka

edit2: vahelduseks proovi ka intrevalltreeningut. Kui pikka aega sõidetud, siis hakkab asi rutiinseks minema. Kui tahad areneda, siis pead iga aasta tõstma ka kilometraazi (ehk aega veedetud rattal!).

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11886
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas erikr » 06. 09. 2010. 21:46

4:23 ajaga pole 2009 tabelis ühtki Urmast. On 4:17 ja 4:27.
Ma sõidan ise samas sektoris. Olen Sinust 24 aastat vanem.
Looduse poolt kaasa antud eeldused on tagasihoidlikud.
Rattaga treenima hakkasin 2001. Selle aja jooksul olen kukkunud kohalt 1001 kohale 1860
Sel aastal hinge taga tiba üle 2000.

Tegelikult 1,5-2h trennid annavad Sulle TRM perspektiivis selle, et peale 2 tundi oled läbi ja algab 2+ tunnine vegeteerimine suhteliselt madala pulsiga.

Sel aastal ei ole Sul lootust kapitaalseks eduks. Peaasi, et lähed puhanuna võistlema, mitte viimasel nädalal-kahel enne TRM üle treeninuna. Sõida sõit nii, et piina pole ja võta saavutatud koht südametunnistuse piinadeta vastu.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

urmas97
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 08. 12. 2004. 20:18

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas urmas97 » 07. 09. 2010. 10:06

Ennekõike vabandan, et ei kontrollinud eelmise aasta tulemust ja panin peast. Kuna sõber sõitis ka, siis on automaatselt jäänud meelde tema tulemus 4:23. Tegelikult oli 3:48.

Mis puutub võistluste keskmisesse pulssi, siis ma oskan öelda, et eelmise aasta TRM oli see umbes 174. Sõites 137'ga on minu arust täpselt see piir, kust rohkemaga hakkan pisut hingeldama, sellel piiril saan veel nina kaudu hingata. Samas pärast 2 tunnist trenni on jalgades tunda, et on trenni tehtud, kuid olulist väsimust terveks päevaks ei teki. Kui sõita pulsiga 145-150, siis olen täheldanud, et jõudu ja särtsu minna on rohkem kui 137'ga ja nii kuni paar tundi suudan sellise tempoga ilusti jätkata.

Tänud SHOXi selle lingi eest, olen kunagi uurinud seda, aga sellised asjad ununevad mõnikord ära. Mulle endale tundub, et praegu ma olen teinud nö. tervisetreeningut, mis on küll kehale hea, kuid tulemuse osas ehk jätab pisut soovida.

Sellel nädalal proovin siis sõita pisut kõrgema pulsiga paar korda ja pühapäeval ehk TRM raja rahulikult läbi sõita. Järgmisel nädalal enam pingutama ei hakkaks vaid teeks nädalal alguses 1-2 kerget sõitu, siis peaks puhkus piisav olema või vaidlete vastu?
Enne mõtle, siis ütle!

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas SHOXi » 07. 09. 2010. 10:41

enne TRM pole jah mõtet ennast tapma hakata. Aga järgmiseks aastaks proovi seda võistluse keskmine pulss +5% ja leiad oma LT (nagu seal linkis seda nimetatud). Kas treeningpäevik on? Parim soovitus mis oskan anda on: jälgi oma aega mis on veedetud rattal ja võrlde keskmist kiirust, pulssi ja km mis on läbitud selle ajaga. Kui sa sõidad kogu aeg sama distansi sama ajaga, siis ongi keha harjunud sellega ja ta ei näe põhjust miks peaks ennast arendama edasi kuna sa ei nõua kehalt enamat.

Rattaspordiga mul veel areng täies hoos, aga olen tegelenud teiste aladega, siis võin öelda, et igal alal tekib mingil hetkel tagasilööke. Mida saab ületada ainult siis kui leiad, mis pärsib su arengut. See polegi üldse lihtne, sest see võib olla ebapiisav toitumine, puhkus, vähene trenn, liigne trenn, vale treening metoodika, või on hoopis töö selline, mille kõrvalt polegi võimalik paremini sõita või hoopis ülikooli pärast jnejne

Edu!

edit:

väike näide enda kohta. Ma üritan trennis ennast võimalikult tagasi hoida, sest kipun lammutama (ehk üritan pulsi hoida alla 150ne kuskil 140 juures). Võistlused on siis see aeg, kus keskmine pulss 175-185 (olenevalt võistluse distantsist). Mulle on see suht piisav, sest võtan osa enamikutest võistlusetest mis võimalik. Kui nädalas võistlust ei ole, teen ise enda võistluse ühe korra nädalas.

Aga prioriteedid peab seadma. Näiteks see nädal on/saab olema ikka väga raske: kuusalu, kolmapäevak ja elion. Kõige paremini tahaks esineda elionil, aga juba kuusalus suutsin ennast makaroniks tõmmata :D

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas suuroja » 07. 09. 2010. 13:11

[/quote]
SHOXi kirjutas: väike näide enda kohta. Ma üritan trennis ennast võimalikult tagasi hoida, sest kipun lammutama (ehk üritan pulsi hoida alla 150ne kuskil 140 juures). Võistlused on siis see aeg, kus keskmine pulss 175-185 (olenevalt võistluse distantsist). Mulle on see suht piisav, sest võtan osa enamikutest võistlusetest mis võimalik. Kui nädalas võistlust ei ole, teen ise enda võistluse ühe korra nädalas.

üks kord nädalas võistlus keskmise pulsiga 175-185 on liig mis liig. liiga tihti. pole küll asjatundja, kuid soovitaks seda vähemalt 50 % vähendada. eriti kui sõidu ajaline pikkus on selline nagu kuusalus.
urmas97 kirjutas:Sõites 137'ga on minu arust täpselt see piir, kust rohkemaga hakkan pisut hingeldama, sellel piiril saan veel nina kaudu hingata. Samas pärast 2 tunnist trenni on jalgades tunda, et on trenni tehtud, kuid olulist väsimust terveks päevaks ei teki. Kui sõita pulsiga 145-150, siis olen täheldanud, et jõudu ja särtsu minna on rohkem kui 137'ga ja nii kuni paar tundi suudan sellise tempoga ilusti jätkata.
täpselt nii ongi. endal sama lugu 150-se pulsiga on tunduvalt kergem teha trenni 2-2,5 h kui 137-se pulsiga. särstu on rohkem. aga see ongi vale. petlik. näilik. see soovitus treeningutel 20 % treeningust 150-160 pulss ja 80 % 130-150 on kindlasti hea soovitus. küll näed, hakkavad ajad ka paranema. aga lõigutreeningut korra nädalas ära muidugi ära unusta.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas SHOXi » 07. 09. 2010. 13:51

eks jah igaüks peab lõpuks kõik variandid läbi proovima ja leidma, mis talle sobib. Mis töötab ühele ei tööta teisele. Ma üritan talle lihtaslt anda teist stiili kuna tal praegu asi ei edene enam.

Seda võistluspulssi teen ma tõesti nädalas korra, aga unustasin täpsustada, et selle trenni kestvus on kuskil 1-2h olenevalt siis enesetundest.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas MarttiM » 07. 09. 2010. 16:08

esimene aasta käsil ja olen teadvalt vältinud intensiivsemaid treeninguid, paar korda olen siiski lõike teinud. Treeninud olen põhiliselt teises ja esimeses tsoonis. Trennid on olnud jällegi suht pikad, enamus ikka üle 2,5 h. Ainult tõusudel ei ole tagasi hoidnud. Ainukesed intensiivsemad sõidud on olnud vähesed võistlused. Ka võistlustest olen seetõttu hoidunud, kuivõrd pean oma põhja tihti võistelmiseks veel liiga väikseks. Imetlust äratavad need harrastajad, kes teevad aastas üle 30 võistluse. IMHO see ikka juba rohkem tervist kahjustav tegevus kui suitsetamine :mrgreen: Samas päris diisliks ei ole ma nende pikkade ja vähe intensiivsete treeningutega muutunud ja olen võistlustel jõudnud pingutada küll. Tõsi tase on nigel ja teisiti talitades oleks ehk elionis 200 kohta eespool, kuid see pole väga oluline, milline on koht esimesel aastal (Rakkes olin 476 - tehniliste probleemide tõttu kaotasin ilmselt kuskil 5 min). Kiirustada tuleb aeglaselt. Pole küll kuigi kogenud rattur, et kellegile nõu anda, kuid SHOX-le, kes sa võistled nädalas mitu korda soovitaks treeninguid madalama pulsiga. Intensiivsete treeningute eest on sul ju võistlused. Kui sa võistled nädalas mitu korda, siis põhimõtteliselt peaks treeningute iseloom olema pigem taastav.

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas SHOXi » 07. 09. 2010. 19:21

hei! peaks jah tõstma natuke madalama intentsiivsusega trennide sagedust. mul ka see viga et mu trennid pigem lühikesed ja intentsiivsed. Ja see on küll liialdus, et ma võistlen nädalas mitu korda :D see on nüüd esimene juhus selle aasta jooksul.

A kui palju sul vanust ja palju sõidetud see aasta( maantee ja singlid? ). Huvitav oleks teada, sest ise alustasin ka alles see aasta mais ja olin ka umbes samal mail rakkes kus sinagi.

enda kohta: 23(just sain), sõidetud 1600 (enamus metsas), keskmine trenni pikkus kuskil 1,2h

a ma vaatan, et sa oled eelmine aasta ka kaks võistlust läbinud TRM ja rakvere

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas MarttiM » 07. 09. 2010. 19:46

SHOXi kirjutas:hei! peaks jah tõstma natuke madalama intentsiivsusega trennide sagedust. mul ka see viga et mu trennid pigem lühikesed ja intentsiivsed. Ja see on küll liialdus, et ma võistlen nädalas mitu korda :D see on nüüd esimene juhus selle aasta jooksul.

A kui palju sul vanust ja palju sõidetud see aasta( maantee ja singlid? ). Huvitav oleks teada, sest ise alustasin ka alles see aasta mais ja olin ka umbes samal mail rakkes kus sinagi.

enda kohta: 23(just sain), sõidetud 1600 (enamus metsas), keskmine trenni pikkus kuskil 1,2h

a ma vaatan, et sa oled eelmine aasta ka kaks võistlust läbinud TRM ja rakvere
sõitnud sel aastal c.a 4000, sellest 70% MTB (sh suht palju kruusa) ja 30% MNT. Mul on seal hulgas väga palju sihukest chilli ja matku rattaga. Singleid ei oska nüüd km väljendada, kuid ikka põikan mõnelt singlilt igas trennis läbi. Vanus 34. Tegelesin enne ühe teise hoopis kiirust ja plahvatusliku jõudu eeldava alaga ning väntasin eelmine aasta seoses sellega, et mul oli meniski vigastus, pärast taastumiseks. Enne oppi oli ratas ainus asi mida teha sain. Kuigi põhimõtteliselt sõitsin 1,5 jalaga:) Sealt see sõltuvus tekkis. Peale oppi üritasin veel teisel alal come backi teha, kuid tundus, et hakkab ikka tervisele ja motti ka polnud. see ratta värk oli juba meeldima hakanud. aprillist siis loen ennast juba velomaaniks:)

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas SHOXi » 07. 09. 2010. 22:22

ok norm,

kellel tööjuures tööd vähe ja igav, siis võib minu kui alles algaja tegemistest lugeda http://raidop.sauropol.com/

siiani kirjutasin mälu järgi tagantjärgi ja lauseehitust ja muud taolist palun mitte jälgida :D. edasi hakkan kirjutama treeningutest ka, üritan ka pilte lisada.
lisaks leiab seal kajastust mu mtb tuuning :D

haigo
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 21. 04. 2005. 12:44

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas haigo » 08. 09. 2010. 08:44

erikr kirjutas: Tegelikult 1,5-2h trennid annavad Sulle TRM perspektiivis selle, et peale 2 tundi oled läbi ja algab 2+ tunnine vegeteerimine suhteliselt madala pulsiga.
shox'i kirjutas: Seejärel tuli, aga nagu välk taevast surm... Süda jõudis, jalad olid tugevad, aga kõht läks nii järsku ja väga tühjaks... Mitte ainult kõht ei olnud tühi, aga see nõrkus oli jube...
:) Nagu õpikust

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas SHOXi » 08. 09. 2010. 09:19

SHOXi kirjutas:mul ka see viga et mu trennid pigem lühikesed ja intentsiivsed.
täpselt :) a kuskil 3h pidasin vastu, enne kui kokku kukkusin, eks see oli mu enda viga ka, mõtlesin, et pole veel mõtet geele sisse tõmmata, kui tundsin et võiks siis oli hilja ;/

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas suuroja » 08. 09. 2010. 16:11

urmas97 kirjutas: Kas sellise pulsiga ja ajalistelt 1,5 tundi kuni 2 tundi kestvate ( mõned 3-3,5 sõidud on ka augustis olnud) treeningutega on võimalik ka TRM'lt midagi loota? Enne maratoni plaanin treenida veel umbes 3x nädalas 1,5-2 tundi korraga ja kah madala pulsiga ning lisaks vähemalt ühe pika treeningu(3-3,5 tundi), ehk aitab pikka maad läbi sõita.
ma pakun välja, et sõidad küll hea aja ja jääd rahule. minuarust on kõik su treeningmahud ja pikkused väga korras. mingit ärakukkumist sellise põhja pealt kindlasti ei tule ja see, et pead vastu võistlusel sellise aja, milline on tavaline treeningu pikkus, nüüd küll õige ei ole. soovitan veel proovida 1-2 nädalast treeninglaagrit hom ja õht trenniga mingi kuu aega enne olulist võistlust. peaks abiks tulema :idea:
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

urmas97
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 08. 12. 2004. 20:18

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas urmas97 » 19. 09. 2010. 21:15

Ajaks tuli 5:15 ja koht midagi 1480 vist, mis on küll natuke kehvem kui lootsin, kuid samas võistlus ise läks mudase tee tõttu ka 1,5 planeeritust pikemaks. Ütlen nii palju, et selline treening on ennast selles mõttes õigustanud, et 1500km põhjaga ja põhimõtteliselt 1 kuu enne sõidetud 600km'ga ei saagi vist paremat tahta. Keha pidas vastu 4,5 tundi, enne kui suurem väsimus tunda andma hakkas, nii et kahe tunnised trennid on siiski sellise koha jaoks piisavad olnud.
Enne mõtle, siis ütle!

ipe
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 28. 08. 2008. 15:00

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas ipe » 28. 10. 2010. 11:37

Tundub päris asjalik kalkulaator

http://kaalustalla.ee/calc/pulsitsoonid.html

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Eri pulsitsoonides viibitud aeg?

Postitus Postitas suuroja » 31. 10. 2010. 23:54

ipe kirjutas:Tundub päris asjalik kalkulaator

http://kaalustalla.ee/calc/pulsitsoonid.html
kalkulaator tundub paigas olevat, kuid osad spordialad on valedes lahtrites. Nii ei käi mtb ja suusk küll kokku. rull pole ilmas kesmises lahtris, kuna koormuse poolest on võrdne täpselt suusaga. ning ujumine viimases kergeimas lahtris - tule taevas appi :?: huvitav kuhu nt tennis kuuluks? d-tulpa vist, kuigi peaks olemas A1.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Vasta

Mine “Treening”