kuidas käib asi kaupluses Jalgratas (Tartu, Laulupeo pst)

Rattapoed Eestis ja planeedil Maa. Kust osta, kuidas osta. Ja mida neist üldse arvata.
Vasta
zolki
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 16. 04. 2008. 19:47

kuidas käib asi kaupluses Jalgratas (Tartu, Laulupeo pst)

Postitus Postitas zolki » 31. 01. 2011. 16:47

Riputan siia ka, et siis on teistel teada. Öeldakse, et saad Shimano rummu, aga tegelikult on tulemuseks Falcon (Taivani odav rämps).

http://linnastmaale.blogspot.com/2011/0 ... ratas.html

Varem mujalt olen selle poe kohta head kuulnud. Kas midagi on muutunud siis poe pidajate ringis või on keegi ahneks läinud?

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2384
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: kuidas käib asi kaupluses Jalgratas (Tartu, Laulupeo pst

Postitus Postitas MK777 » 31. 01. 2011. 18:56

Kauplus ikka teab midagi antud juhtumist? Mis lahendusi sulle pakuti? :roll:
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3634
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: kuidas käib asi kaupluses Jalgratas (Tartu, Laulupeo pst

Postitus Postitas Kuldar » 01. 02. 2011. 08:36

mitte et ma kuidagi poodnike kaitseks välja astuks, aga sihuke jutt võtab isegi hobimehaaniku muhelema.
Gravity is a Bitch

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: kuidas käib asi kaupluses Jalgratas (Tartu, Laulupeo pst

Postitus Postitas Road 2 » 01. 02. 2011. 08:55

Kõigepealt tuleb ikka poega asi ära klaarida.

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: kuidas käib asi kaupluses Jalgratas (Tartu, Laulupeo pst

Postitus Postitas eerik.mikroob » 01. 02. 2011. 09:04

Tere

Shimano enam ise 1-käigulisi "coaster" rumme ei teegi, ning laseb selle kraami kuskil hiinas või taiwanis valmis vorpida.
Ning viimase aja nigelast kvaliteedist on palju juttu olnud. Ehk täiesti võimalik, et Shimano = Falcon...;)

Kui tahad head 1-käigulist rummu saada, siis osta parem see vana Sachs'i NOS Torpedo: http://cgi.ebay.co.uk/1-moyeux-Torpedo- ... 2eb160bfea
Või mõni vana Shimano või selle Suntouri kloon:http://www.pyoratohtori.fi/old_japanese ... _parts.htm (Kuskil keskel peaks asuma Suntouri variant).

Kasutatud 1-käigulisi Torpedo rumme liigub palju ka Saksa ebay-s (vähe odavamad).

Taoliste juppide puhul veel - mida vanem mudel, seda vastupidavam ja kvaliteetsem ;).
Eriti head pidid olema 1910-1950 valmistatud rummud... ;) Link allikale: http://yarchive.net/bike/torpedo_hubs.html

zolki
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 16. 04. 2008. 19:47

Re: kuidas käib asi kaupluses Jalgratas (Tartu, Laulupeo pst

Postitus Postitas zolki » 01. 02. 2011. 14:23

mitte et ma kuidagi poodnike kaitseks välja astuks, aga sihuke jutt võtab isegi hobimehaaniku muhelema.
Et miks ma ise ei tee? Ei osta rummusid ja ei kodarda ise; kui rummud katki, ei vaheta laagreid jne?
Õige küsimus. Pole lihtsalt aega. Olen teinud küll neid asju. Aga praegu pole muud head võimalust, kui et lasta poes teha, kui mingi probleem on. Bussiga saan ka sõita, aga õhtul hilja bussid ei käi sinna, kus ma elan. Ilmselt kodardamisega saan hakkama, kuivõrd see mootoriga esiratas on näiteks ise kokku laotud mul, ja seni jookseb ilusti sirgelt.
Ning viimase aja nigelast kvaliteedist on palju juttu olnud. Ehk täiesti võimalik, et Shimano = Falcon...;)
Nii "Katini" kui "Ratturi" poodides on Falcon kõige odavam rumm ja Shimano üks kallimatest (ühekäigulistest). Mul see Falcon rumm on olnud küll mõni aasta tagasi ja lagunes blogis kirjeldatud viisil (ilma ettehoiatamata rummu sein katki ja kuulid väljas). Edasi olen seni Velosteeli kasutanud. Shimano kohta ütles "Ratturi" mehaanik, et nendega pole temal veel probleeme olnud. Falconiga olevat probleeme alatasa, mõni on algusest peale defektne ja erinevatel põhjustel kriuks ning takistatud liikumine on tavaline. Hinnasuhe on umbes selline, et Falcon rumm maksab 150 kr (ja odavamat midagi ei leiagi) ja Shimano kusagil 400 kr. (Mälu järgi, krooniaegsed hinnad.)

Võib-olla toodab Shimano oma rummusid ka Falconi juures, seda ma ei tea. Nii tehakse ju palju, et samal liinil on erinevate märkide alla minevad tooted, lihtsalt ühel on üks kvaliteet ja kontrollitase, teisel teine (puuduv tase). Aga selle teise asja nimi pole siis ju Shimano.
Kõigepealt tuleb ikka poega asi ära klaarida.
Hea soovitus, aitäh. Seda oleks võinud jah teha, kui on üks ja ainumas probleem. (Ma kodarate puhul seda tegingi.) Aga kui mitu asja, mis mulle seal müüdi/paigaldati, on järjest osutunud probleemseks või tüssamiseks (või on see normaalne, et pärast spetsiaalselt koos liimiga kinnikeeramist saab 15 km maanteel asfaldil sõidu järel niplit näpuga keerata? [ju ta siis oli jäänud juba alguses keeramata] või on normaalne, et öeldakse, et paneme Shimano, aga pannakse midagi muud?), siis protsessimisel pole enam mõtet, tuleb lihtsalt lugeda asi "koolirahaks". Minu viga oli see, et ma ei inspekteerinud kõike üle. Ei tohi usaldada! Aga samas nii ka ei saa, et käid poes piima ostmas süstal käes, et äkki on pakis vesi.

Torpedo rummu hankimine on hea mõte, suveks ehk võtan plaani, kui see vahetatud laagriga Falcon seni suvatseb vastu pidada.

Vasta

Mine “Rattapoed”