Varastatud jalgratas ülemiste ees ?

Siia kõik teated ja info varastatud ratastest
Vasta
Kasutaja avatar
Ristikhein
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 24. 02. 2009. 13:11

Varastatud jalgratas ülemiste ees ?

Postitus Postitas Ristikhein » 18. 01. 2012. 10:57

Ma ei mäletagi kas ma eile naersin või imestasin aga tekkis naljakas juhus kui ma Ülemiste poe juurest hakkasin rattaga just ära minema.

Kohale veere üks teine ratta sõber, vanust võibolla 60-80. Selline vanake, käed värisesid, vana kulunud vatijope seljas, välimuselt selline pensionär kes vahest nurgataga ikka viina võtab või vahest ka kangemat keemiat. Ega ta muidu erilist tähelepanu ei oleks pälvinudgi, kui ta sõiduriist poleks olnud natuke kallihinnalisem :D

Nimelt alguses ma ei osanud vaatepildile eriti reageeridagi, sest miski pildis oli väga valesti. Nimelt peene Cube rattale oli pantud veneaegne pakiraam, selline ikka totaalselt roostetav ja jõle mis kuidagi ratta stiili ja välimusega kokku ei läinud, ning vähe sellest vanake siis tõmbas kuskilt välja ratta luku mille vanus oli umbes sama palju kui tal endal eluaastaid. See oli vana lehmakett mis oli täis roostes niiet andis ja tabalukk millega ta selle kinni pani oli vana nõukogude aegne lukk.

http://anastasia.ee/wp-content/uploads/2012/01/cube.jpg

Ma ei tea miks mu sisetunne kaldub arvama, et see rats on ostetud balti jaamast 20 euroga mitte 700 Eur (nagu Velopluss jutustab) ja eelmine omnik pole veel ratta eest vastutasuks midagi saanud peale katkise ratta luku.

http://www.veloplus.ee/ru/produkta/Bike ... lack-21287
Viimati muutis Ristikhein, 15. 08. 2012. 12:15, kokku muudetud 2 korda .
Vabasõitja... Pilt ... ja olen õnnelik http://www.facebook.com/Priit.Kanguri.Looming

VanaVäntaja
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 12. 11. 2011. 23:13

Re: Varastatud jalgrattas ülemiste ees ?

Postitus Postitas VanaVäntaja » 18. 01. 2012. 11:24

Ega sellepeale ei tulnud et vanakesele võisid jõuludeks ratta kinkida sugulased?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7992
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Varastatud jalgrattas ülemiste ees ?

Postitus Postitas KaupoR » 18. 01. 2012. 11:53

rattaluku ja pakiraami järgi ma mingeid järeldusi ei teeks. Natuke kahtlane see kõik on aga enne kui pole vastupidist tõestatud oli see vanahärra lihtsalt rattur, kellele ei ole tähtsat valged trossikõrid ja titaanist sadulapostiklambripolt.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Ristikhein
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 24. 02. 2009. 13:11

Re: Varastatud jalgrattas ülemiste ees ?

Postitus Postitas Ristikhein » 18. 01. 2012. 12:09

VanaVäntaja kirjutas:Ega sellepeale ei tulnud et vanakesele võisid jõuludeks ratta kinkida sugulased?
Siis oleks võinud talle kinkida mis talle rohkem sobib, mitte sport varjandi. Võibolla linna jalgratas täis varustuses mis oleks olnud isegi soodsam, ning mille vahetus jupid on ka odavamad. (tuleb välja et lollid sugulased hoopis)
Aga nagu Teema pealkirjas kirjas siis ma lõpetasin lause küsimärgiga!
Vabasõitja... Pilt ... ja olen õnnelik http://www.facebook.com/Priit.Kanguri.Looming

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: Varastatud jalgrattas ülemiste ees ?

Postitus Postitas Road 2 » 18. 01. 2012. 12:16

KaupoR kirjutas:Siis oleks võinud talle kinkida mis talle rohkem sobib, mitte sport varjandi.
Misajast kolm käiku rummu sees sportlik on? Mis on see üldse sinu asi, mis seljas, või millega keegi sõidab?
Õigekiri parem prioriteediks.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2384
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Varastatud jalgrattas ülemiste ees ?

Postitus Postitas MK777 » 18. 01. 2012. 13:04

Küsinud siis juba otse vanamehe käest, ehk oleks koheselt see uudishumu rahuldatud...

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Varastatud jalgrattas ülemiste ees ?

Postitus Postitas Rivo » 18. 01. 2012. 14:05

Kui mina oleks sealt sel hetkel tuttavate või pere keskis mööda läinud ja silmanud teema algataja poolt kirjeldatut, siis oleksin tõenäoliselt öelnud, et näete, papi on teinud kodutööd või kuulanud müüja nõuandeid ! Teinud sellest omad järeldused ja soetanud endale täpselt sellise ratta, mis tema vajaduste jaoks 100% sobib !
Sellised vanakesed (isegi kui oli tegu "pompsiga") on vägagi ausate kommetega ja võõra vara külge oma küüsi ei aja. Eks kindlasti ole ka erandeid.
Viimati muutis Rivo, 18. 01. 2012. 14:34, muudetud 1 kord.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12105
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Varastatud jalgrattas ülemiste ees ?

Postitus Postitas Mati » 18. 01. 2012. 14:20

Võimalik (tõenäoline) stsenaarium:
Vanaisale meeldib sõita rattaga, põhimõtteliselt - värske õhk, odav jne. Seni sõitis oma vana, võimalik, et veel nõukaajast pärit veloga, mis vaikselt lihtsalt ära lagunes. Lapsed-lapselapsed (või muidu head inimesed) siis otsustasid, et teeme taadule kingituse ja kinkisid talle uue ratta. Kuna taadut sport ja über-comfort ei koti, siis megakäikudest ja diivansadulast loobuti ja võeti lihtsam kolmekäiguline linnapüss. Kinkijad aga ei süvevenud taadu vajadustesse lõpuni välja ja mõned lisad jäid võtmata. Niisiis taadu, kel käed otsast just ei kuku, monteeris vanalt rattalt uuele pakiraami. Kuna ka rattalukk ununes, siis võttis taadu üle ka vanalt rattalt vanakooli turvavarustuse, töötab ju.
Taadu ise on muidu vähenõudlik sell, kes hea meelega kannab ka oma riided lõpuni, st ei vaja ilmtingimata 2012 talv-kevad värvikammas uut garderoobi.
Tol hetkel, kui ratas pargitud läks taadu poodi leiva ja piima järele, võib olla võttis Lempsile (taadu kass) mõne räimepoisi kah.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

oldmoped
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 01. 01. 2010. 01:25

Re: Varastatud jalgrattas ülemiste ees ?

Postitus Postitas oldmoped » 18. 01. 2012. 14:52

Tundub küll uskumatu, aga Eesti maakohtades on vanakooli vokkide ning Classikute ja Minervade säästurataste kõrval üllatavalt palju 500+€ hinnaga linnaratastel papisid ja mammisid igapäevaselt ringi vuramas, kilekott saiapätsi ja karuõluga lenksu otsas rippumas.
vanarauahuvilised: forum.moped.ee • forum.jalgratas.ee

Vasta

Mine “Varastatud rattad”