Hea talvekumm 26 tollisele MTB-le?

Kummidele kohe oma foorum ;-)
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Hea talvekumm 26 tollisele MTB-le?

Postitus Postitas kapuuts » 30. 10. 2012. 14:26

Kuna endal 0 kogemust nendega siis ootaks soovitusi, millega ntx kinnitallatud metsateedel talvel sõita? Olen kuulnud, et ette soovitatakse nelja naela realist kummi aga et taga võib kahe realine olla. Või kuidas lood? Ja paluks ka kummide umbkaudseid hindu.
Tänud.

laozi
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 06. 10. 2012. 18:01

Re: Hea talvekumm 26 tollisele MTB-le?

Postitus Postitas laozi » 30. 10. 2012. 17:32

Schwalbe ice spikers on väga hea talvekumm.Kahe kummi hind tuleb kuskil 100 euro kanti.Teiste talvekummidega kogemus puudub ,kuna pole olnud põhjust vahetada.Üsna kallis aga kindla peale minek.Eesti foorumites olen talvekummide kohta üsna vähe tagasisidet leidnud.Välismaistes foorumites oli seda tunduvalt rohkem.Kui mõni kumm ka silma jääb ,siis tasub uurida mida inimesed , kes nendega ise sõitnud on ,nendest arvavad.
Igatahes edu talvesõidul - see on lahe! :D
Rehv.ee müüb üsna heas valikus talvekumme ja veidi soodsamalt kui tavapoed.

seen
Rattur
Postitusi: 155
Liitunud: 21. 11. 2006. 17:15

Re: Hea talvekumm 26 tollisele MTB-le?

Postitus Postitas seen » 30. 10. 2012. 18:40

Ice spiker lippab siledal jääl päris talutavalt ja pidamine on väga hea. Vähegi pehmemal pinnal ( ka kinnitallatud lumel) on nende ringi ajamine tõsine töö - pigem jõutrenn kui tavaline rattasõit. Karvasem "suvekumm" veereb lumel tunduvalt paremin.
seen

laozi
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 06. 10. 2012. 18:01

Re: Hea talvekumm 26 tollisele MTB-le?

Postitus Postitas laozi » 30. 10. 2012. 19:12

Kinnitallatud lumel lippab väga hästi - olen nõus ,et arusaadavatel põhjustel võib korraliku mustriga suvekumm paremini lippata aga samas pole tal sellist pidamist.Pehmes ,piisavalt paksus lumes on aga tõenäoliselt roomikut vaja.Aga meie vahelduvatele talvistele teeoludele on ta kindel valik.Aga üldiselt ongi talvel sõitmine tunduvalt energiamahukam tegevus kui tavasõit.

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Hea talvekumm 26 tollisele MTB-le?

Postitus Postitas metslane » 30. 10. 2012. 19:20

Kinnitallatud metsateel pole naela tarvis.Küll aga libedatel linnatänavatel on see asendamatu :D Ja mida kallim seda parem.

laozi
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 06. 10. 2012. 18:01

Re: Hea talvekumm 26 tollisele MTB-le?

Postitus Postitas laozi » 30. 10. 2012. 19:46

Sellega olen täiesti nõus.
Rääkides veel naelrehvidest , siis minus tekitavad usaldust veel schwalbe ice spicer pro(kahe rehvi hind kuskil 120 euro kanti)ja schwalbe marathon winter (kahe rehvi hind kuskil 90 euro kanti).
Kindlasti on häid talverehve ka teistel rehvitootjatel ,näiteks nokianil.(võivad olla ka odavamad aga minu teada ei ole nokiani rehvidel torkekindlat kihti)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11886
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Hea talvekumm 26 tollisele MTB-le?

Postitus Postitas erikr » 30. 10. 2012. 19:59

Mul Nokian WXC300, kümnes talv tulemas.
Tundub, et kestavad ka järgmised 10.
Mustri ideoloogia on jõuda kõva ja kandva põhjani.
Seetõttu paksemas kokkupressitud lumes suht vaevaline sõita.
Kevadisel kiilasjääl saab 35 km/h päris kergelt kätte.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

seto
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 19. 11. 2007. 17:59

Re: Hea talvekumm 26 tollisele MTB-le?

Postitus Postitas seto » 30. 10. 2012. 21:00

Sõidan mitmendat talve ees nael ja taga tavaline (RR). Loobusin tagumisest naelast seetõttu, et ratta külglibisemisse minek toimus liialt kiiresti. Ainult ees naela puhul hakkab tagaratas varakult märku andma, et kiirus on liialt suur. Nii et, kui kahe rehvi jaoks ei jätku, osta üks ja talvesõidu mõnu on garanteeritud (ei tolmu ega putukaid). Ainult tee tuleb ohutu valida.

TanelV
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 27. 10. 2005. 18:21

Re: Hea talvekumm 26 tollisele MTB-le?

Postitus Postitas TanelV » 22. 01. 2013. 18:54

Mis rehvid siis valisid? :)

Viimasel ajal ei ole küll rattaga talvel sõitmist eriti palju ette tulnud, aga kogemust on varasemast üsna palju. Omal on Nokian WXC300, aga põhjalikult olen proovida saanud ka Schwalbe Ice Spiker 304.

Minu kogemus ütleb, et lumes ja kinni tallatud, mitte veel jäisel lumel ei ole neil olulist vahet (ilmselt saaks sellistes tingimustes ka "jämedama" mustriga tavarehviga hakkama) ja sellistes tingimustes sõitmiseks võid valida ükskõik kumma.
Kuid küllalt suur vahe on jäiseks tallatud lumel ja kõige enam puhta jää peal - Schwalbe on tunduvalt "laisema" juhitavusega kui Nokian. Kui Nokianiga võib jääl ennast tõesti nii kindlalt tunda kui see nii libeda pinna peal vähegi võimalik on, siis Schwalbe puhul on ujumine ja pehmus tuntavad ja nendega vähemalt mina oleksin sunnitud oluliselt rahulikumalt sõitma.

See tuntav vahe jääl on ilmselt põhjustatud erinevatest naastudest: Schwalbe kasutab tavalist terast, mille teepinnaga kontaktis olev osa on alguses teravate servadega silindri kujuga, kuid aja jooksul silindri teravad servad kuluvad ja muutuvad ümaraks, mis teeb juhitavust veel ebamäärasemaks - http://images.mec.ca/fluid/customers/c8 ... 0x1000.jpg

Nokianil on kasutusel veidi teine tehnoloogia: teepinnaga kontaktis olev volframkarbiidist teravatipuline osa on teist otsapidi istutatud alumiiniumsilindri sisse, mis kinnitub rehvi kummist osa külge. http://orangepeelbikes.com/blog/wp-cont ... G_0145.jpg

EDIT: mõlema rehvi kohta googeldades leidsin, et on ka Schwalbe oma talverehvides karbiidpiike kasutama hakanud, seega uute Schwalbede koha pealt ei oska sõna võtta, minu kirjelduses olnud rehvid pärinevad aastast 2006-2007.

bike349
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 21. 06. 2013. 13:48

Re: Hea talvekumm 26 tollisele MTB-le?

Postitus Postitas bike349 » 04. 09. 2013. 11:41

Mõtlesin, et uurin talvekumme MTB jaoks, sest plaanis ka lumega väheke koormata end.
Jäid silma sellised: Schwalbe Ice Spiker Pro Performance Folding - tagasiside on positiivne kui antud lehte vaadata. Suurem osa sõitmist tuleks talviti tänavatel, Nõmme kandis.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11886
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Hea talvekumm 26 tollisele MTB-le?

Postitus Postitas erikr » 04. 09. 2013. 11:56

Silma ja jutu järgi sama hea kui Nokian WXC300, millega mul juba 11 talve sõidetud.
Naelu-nuppe 61 rohkemgi kui Nokial.
Julgeksin soovitada kui investeeringut.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Hea talvekumm 26 tollisele MTB-le?

Postitus Postitas serxx » 04. 09. 2013. 11:56

seen kirjutas:Ice spiker lippab siledal jääl päris talutavalt ja pidamine on väga hea. Vähegi pehmemal pinnal ( ka kinnitallatud lumel) on nende ringi ajamine tõsine töö - pigem jõutrenn kui tavaline rattasõit.
Võin ka sama kinnitada. Sõitsin talvel sellistega: http://www.bike-discount.de/shop/k1040/ ... -wire.html. Palja jää peal super. Nõmmel sõitsin mäest üles jalakäiate sillale ilma probleemideta. Tee peal lasid lapsed mäest alla ligu ja jää ilusti poleeritud keset teed. Inimestel oli raskusi jala üles/alla saamisega, mul polnud mingit probleemi ei üles ega alla sõiduga mööda jääd. Sellest, kui libe mõnes kohas oli, sai aru siis, kui jala maha panid ja oleks selle tagajärjel peaaegu külili käinud. Samas puhastamata, (osaliselt) kinni tallatud kõnniteedel oli ääretult raske sõita. Kui oli puhastatud pind all ja ilus värske lumi maas ja jälgi ees polnud, siis selline lumi ei seganud üldse.

Selleks talveks kaalun kitsama ja madalama mustriga kummi ostu, nagu näiteks midagi sellist: http://www.bike-discount.de/shop/k1040/ ... wired.html. Kuigi kaalu poolest on need isegi veel raskemad. Aga ehk veerevad paremini ka lumes...

Vasta

Mine “Kummid”