Pulsikell + Endomondo vs. rattakompuuter

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Väinz
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 02. 03. 2013. 09:10

Pulsikell + Endomondo vs. rattakompuuter

Postitus Postitas Väinz » 05. 03. 2013. 13:50

Tere

mul mure, mida rattatreeninguteks kasutada :(
Kuna pulsikell koos pulsivööga on põhimõteliselt olemas ja GPS´iga telefoni sees olev Endomondo näitab läbitud distantsi siis .. kas üldse on vaja eraldi rattakompuutrit?
Igasugune tagasiside on väga teretulnud .. aidake, palun, algajat :)

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Pulsikell + Endomondo vs. rattakompuuter

Postitus Postitas veloson » 05. 03. 2013. 13:55

Võid pulsikella jaoks lenksualuse osta, siis on mugavam vaadata ja ei pea nuppude näppimisel nii palju võimlema.

Kus faasis see vajadus rattakompuutri järgi üldse tuleb? Ma arvan, et aidata võiks just sealt.
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Pulsikell + Endomondo vs. rattakompuuter

Postitus Postitas indrek56 » 05. 03. 2013. 14:04

veloson kirjutas:Kus faasis see vajadus rattakompuutri järgi üldse tuleb? Ma arvan, et aidata võiks just sealt.
Kui tööd vaja kadentsi kallal teha, näiteks.

Väinz
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 02. 03. 2013. 09:10

Re: Pulsikell + Endomondo vs. rattakompuuter

Postitus Postitas Väinz » 05. 03. 2013. 14:06

veloson kirjutas:Võid pulsikella jaoks lenksualuse osta, siis on mugavam vaadata ja ei pea nuppude näppimisel nii palju võimlema.
Kus faasis see vajadus rattakompuutri järgi üldse tuleb? Ma arvan, et aidata võiks just sealt.
Mõte/Vajadus rattakompuutri järele tekkis sellest, et Endomondos joonistuv kaart paneb aeg-ajalt päris korralikult "pange" (telefoniks on mul Samsung Galaxy S1) ja Polari pulsikell (mingi ca 5 aastat vana RS200 äkki?!) on ka viimasel ajal ühendusega jama tekitanud. Olen seda küll leotanud ja puhastada püüdnud kuid .. võibolla on vöö oma aja lihtsalt ära elanud ..
Kuna kallimatel rattakompuuritel on ka pulsivöö kaasas ning GPS sees siis .. sealt see mõte tekkiski.

Piksliviksi
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 15. 08. 2012. 02:32

Re: Pulsikell + Endomondo vs. rattakompuuter

Postitus Postitas Piksliviksi » 05. 03. 2013. 17:56

Mul on näiteks Polari RS300X pulsikell käe peal, kuna jooksen ja ujun ka,
Endomondo jaoks ostsin jebaist 30eur eest LG androidi, ilma sim'ita USA versiooni, rattapluusi taskusse viskamiseks,
ja rattal on veel backupina Sigma 1609 koos kadentsianduriga - raske on sama raha
eest paremat rattakompuutrit leida.

Mõnikord on endomondo-telefon keset
pikemat sõitu tühjaks saanud, siis on hea
Rattakompuutri pealt vaadata odomeetrit
ja saab käsitsi Endomondosse sisestada sõidu
pikkuse ja aja. Eraldi peaks ostma bluetooth-pulsivöö,
siis oleks ka LG-sse võimalik pulssi salvestada, siis vaja
jälle see telefon nähtava koha peale installida... mulle isiklikult
jälle ei meeldi, kui lenks on mingit sodi täis installitud.. aero-barid
ei mahu siis ära.. :roll:

Muidugi, kui rahakott puuga kaelas, siis Garmin 501.
Sellel on bluetooth pulsivöö ka kaasas.

Anzzz
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 21. 09. 2011. 17:51

Re: Pulsikell + Endomondo vs. rattakompuuter

Postitus Postitas Anzzz » 18. 03. 2013. 16:58

Omast kogemusest soovitaks eraldi seadet. Endomondo ei kõlba ikka andmete talletamiseks-mõõtmiseks.
Endomondo on vahva küll, kuid äärmiselt ebatöökindel ja ebamugav. Mul näiteks varasemalt töötas korralikult, kuid siis hakkas lihtsalt kokku jooksma, iga kõne peale peatab töö ja sulgeb ennast, samal ajal ei saa muid tegevusi telefoniga teha(näiteks podcaste kuulata jmt) ilma, et endomondo ennast kinni ei paneks või muid vigureid tegema ei hakkaks. Samas, kui need asjad ei häiri, siis on kindlasti endomondo kasutamine odavam variant, kui rattakompuuter.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Pulsikell + Endomondo vs. rattakompuuter

Postitus Postitas serxx » 18. 03. 2013. 23:00

Need endomondo kinniminekud kõne peale jms. on seotud tõenäoliselt vähese mälukogusega telefonis. Jutt siis operatiivmälust (RAM) mitte andmete talletuseks mõeldud mälust (Flash).
Alla 512MB tekib väga suure tõenäosusega probleem. 512MB on enamvähem ok, kuigi ka siis võib vahel probleeme tekkida. Üle 512MB asi mälu taha ei jää. Ehk siis vanemate mudelitega on probleemide tõenäosus suurem, uuematega väiksem.

Üldiselt töötab Endomondo päris hästi. Eelmisel hooajal sai sellega salvestatud umbes 4000km jagu rattasõitu. Telefoniks Sony Ericsson Xperia Neo ja Neo V (512MB RAM). Lisaks ANT+ pulsivöö, kiiruse- ja kadentsiandur. Tõrkeid oli harva. Samal ajal kuvas lenksul andmeid Ciclosport CM8.2 kompuuter, mis luges samasid sensoreid.

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Pulsikell + Endomondo vs. rattakompuuter

Postitus Postitas Läänlane » 18. 03. 2013. 23:08

Mis andureid sa kasutasid millest üheaegselt nii Cyclosport 8.2 kui Sony telefon aru said?

Cyclosport 8.2 Garmini 2in1 anduriga ühendust ei võta, Endomondo minu Sony telefoni jälle ei saanud Cyclosport kiiruseanduriga läbi.

Lõpuks tellisin Bontrager Node spidoka, mis töötab ilusti koos Garmini pulsivööga ja 2in1 kiiruse/kadentsi anduriga ning samal ajal tegelb telefon logimisega.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Pulsikell + Endomondo vs. rattakompuuter

Postitus Postitas serxx » 18. 03. 2013. 23:21

Pulsivöö on Garmini tavaline odavam variant ANT+
Kiirus ja kadents on ciclospordi omad.

CM8.2 võib täitsa vabalt mitte läbi saada 2-in-1 anduriga, kuna ciclosport ise sellist ei paku. Eraldi kiirus ja kadents töötab ilusti. Nii kompuutris kui telefonis.
Mul on ciclospordi andureid kaks komplekti, kahe ratta jaoks. Kõik toimib.
Ostsin omale just Edge 500 kompuutri ka, et elu veidi lihtsamaks teha ja ei peaks alati telefoni kaasas vedama ja ka sellega töötavad kõik need samad andurid ilusti.

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Pulsikell + Endomondo vs. rattakompuuter

Postitus Postitas Läänlane » 18. 03. 2013. 23:26

OK, peab siis veel katsetama. Minu Sony Cyclospordi anduritega normaalselt läbi ei saanud.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Pulsikell + Endomondo vs. rattakompuuter

Postitus Postitas serxx » 18. 03. 2013. 23:29

Ma olen kolme Sony (Ericsson) telefoni kasutanud ja kõigiga töötas ilusti.
Xperia Neo
Xperia Neo V
Xperia Mini

Põhiline, et keeruta ratast ja vänta, et andur saatma hakkaks, enne kui endomondos andureid otsima hakkad.

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”