Selle SMP

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Selle SMP

Postitus Postitas mart2 » 23. 07. 2013. 13:01

Kas kellelgi on isiklikke kogemusi erinevate SMP sadulatega?

Kuna Eestis nüüd võimalik saada, siis äkki jagaksite muljeid. :roll:
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

arnea
Rattur
Postitusi: 1239
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Selle SMP

Postitus Postitas arnea » 23. 07. 2013. 19:28

Oo. Kust saab ja kas proovida ka antakse? Mina proovisin Lite 209 mudelit. See oli mulle kitsas, aga muidu oli elamus super. Hetkel loodan et Avant on sobiva laiusega mulle.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Selle SMP

Postitus Postitas mart2 » 24. 07. 2013. 12:21

Tallinnas on selline koht nagu SkiBikeMarathon (täpset asukohta ei tea).
Hetkel oli neil netis 4 sadulat üleval. Ise loodan lähiajal SMP Pro-d proovida - ma selline suurem tüüp :oops: .
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

kalev
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Selle SMP

Postitus Postitas kalev » 24. 07. 2013. 13:15

Olen aegade jooksul omanud kahte Selle SMP sadulat. Üks oli Glider ja teine Lite209 (see mida ka Arnea proovida sai). Mingeid soovitusi on üldiselt üsna raske jagada, kuna see, mis sobib ühele ei pruugi sobida teisele. Minule igatahes istus Glider paremini, sest sadula pealmine osa tundus nagu lamedam. Samas kuna need sadulad olid mul vägagi erinevatel aegadel, siis võimalik, et see mulje võib takka järgi ka ekslik olla. Igatahes kui vähegi võimalust, siis proovida tasub.

Muidu uue SMP Pro saab eBay'st ja ka tõenäoliselt saksast 190EUR asemel mõnevõrra soodsamalt kätte.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Selle SMP

Postitus Postitas mart2 » 24. 07. 2013. 15:09

kalev kirjutas:... Muidu uue SMP Pro saab eBay'st ja ka tõenäoliselt saksast 190EUR asemel mõnevõrra soodsamalt kätte.
Nõus.
Kuid kahtlen, kas ma eBay's just seda sadulat proovida saan. :wink:
Aga ilma proovimata kallimat sorti sadulat osta on suht kõva julgustükk.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

arnea
Rattur
Postitusi: 1239
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Selle SMP

Postitus Postitas arnea » 25. 07. 2013. 11:33

SkiBikeMarathonist sain vastuse, et kõik sadulad on hetkel müüdud. Saaks tellida. Huvitav, kas mõni Pro sadula ostjatest ka siin foorumis liigub ja seda proovida lubaks?

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Selle SMP

Postitus Postitas mart2 » 25. 07. 2013. 11:44

Loodan, et õnnestub järgmise nädala lõpus proovida (siis võin anda tagasisidet).

PS. Kui sobib, siis kavatsen kohe ka ära osta.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Selle SMP

Postitus Postitas mart2 » 06. 08. 2013. 18:12

Nagu eelnevalt lubatud, panen siia mõned muljed.

Eelmine sadul oli Spessu Phenom 143. Hea.

Sadula (uhiuue SMP Pro) sain laupäeva lõunal Otepääl ennem Trismile 33,3 starti. Olin eelnevalt internetis teinud uuringu asendi sättimise kohta ja panin kohe vastavalt õpetusele peale. Sõitsin eri kohtades (Otepää Mäe tn ja Sihva) raja ääres, kus ergutasin oma kahte "triatloneerivat" last. Kokku sõitsin spido järgi 24 km. Minu otsus pühapäeval startida (või mitte?) 111-rajal oli otseselt seotud sadulamurega. Olin ennem seda paar nädalat tugeva põletikuga haige ja hulga antibiootikume sisse kühveldanud. Ratta sadulasse ei olnud kolm nädalat saanud, sest hargivahe hell ... :oops: Nüüd oli tunne super. Ostsin ära.

Otsustasin siis, et lähen siiski starti, kuid tervisega riskima ei hakka ja vajadusel katkestan. Kogu võistlus läks üle ootuste hästi, sest kuigi ravimine oli 'poweri' täitsa ära võtnud, suutsin siiski lõpetada alla 5 tunni - sealjuures ratta 100 km natuke üle 3 tunni! Lõpuringil sain aru, et sadula asend tahaks veidi korrigeerimist (~0,5 cm ettepoole), sest natuke harjumatu oli toetuspunktide asukoht, kuid üldiselt mingeid probleeme ei olnud ja jalgevahe pretensioone ei esitanud ... Kui kellelgi on sarnaseid muresid, tasub seda sadulat kindlasti proovida! :D

PS. Samal ajal sain katsetada ka ISM Adamot, kuid kahjuks mulle ei sobinud. Kindlasti oleks mõnele võib-olla just see sadul hea lahendus.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

arnea
Rattur
Postitusi: 1239
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Selle SMP

Postitus Postitas arnea » 06. 09. 2013. 21:04

SMP-de kohta saab siit palju head lugeda:

http://www.stevehoggbikefitting.com/bik ... bout-smps/

Endal õnnestus eBayst üks suhteliselt uus Avant skoorida. Eile sain kätte (kõige odavam transa USAst tuli alla nädala). Ratas oli just täiesti laiali, eile öösel panin kiiresti-kiiresti amordi kokku ja alla, tagajooksule uue tubeless kummi ja lõpuks sadula ka peale.

Avant on palju pehmem kui Lite 209 mida ennist proovida sain. Ehmatas täitsa ära. Palju lamedam ka - ei olnud nii rõhutatud S profiil kui Litel oli. Täna jõudsin teha mingi tunnise ringi Harkus. Algul oli plaan ainult siledal püsida, et võimalikult ühes asendis sadulas püsida, aga metsas läks asi käest ära ja ronisin ikka singlitele :) Selle lühikese sõidu järel on tunne igatahes hea. Proovin lähiajal natuke pikema ringi teha. Päris õige aruande loodan peale Haanjat esitada.

dannu
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 13. 09. 2010. 09:06

Re: Selle SMP

Postitus Postitas dannu » 10. 09. 2013. 09:46

Üks SMP lite 209 juba paar kuud minu tagumiku all loksumas. Peale Spessu phenom?it on see üks väheseid, mida saab nokk alla seadistada. Alguses ehmatas täitsa ära, õige asendi leidmine võttis vääga kaua aega.

Arnea lingist juttu pikemalt, kuid lühidalt toetab sadul mitte ainult 'sabakonti' vaid kogu vaagna alumist osa. Olen 5h-6h logistavaid sõite teinud sellega, mingeid probleeme pole olnud.

Puuduseks põhimõtteliselt üks asend, noka peal istuma väga ei kipu, raskuse esirattale viimine nõuab teist lähenemist. Samas oli selline asend mulle teiste sadulatega ka suht võimatu. Kuuldavasti Glider oleks selles mõttes parem variant.

rv30
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 30. 09. 2006. 17:38

Re: Selle SMP

Postitus Postitas rv30 » 10. 09. 2013. 13:14

Oleks hea kui sadula kasutajad paeks kirja mõned andmed enda kohta – pikkus, kaal ja istmiku luude vahekaugus. Sellest oleks natuke abi teistele kasutajatele sadula valiku puhul. Mul on ka plaan endale Selle SMP hankida, aga ei oska arvata milline neist sobib.

arnea
Rattur
Postitusi: 1239
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Selle SMP

Postitus Postitas arnea » 10. 09. 2013. 21:32

Mul on istmikuluude vahe ~125mm. Pikkust 191 cm ja kaal on 94kg kandis enamasti. Specialized Phenom 143 on natuke kitsas. Lite 209 oli selgelt liiga kitsas. Kui sa Steve Hoggi lehe läbi loed, siis seal on sadulate laiused ja efektiivsed laiused ära toodud. SMP valikus on väike auk sees just selle mind puudutava koha peal. On Lite 209, siis Pro ja siis Avant. Pro-d pole proovinud, aga selle profiil, efektiivne laius ja Steve Hoggi kommentaarid panevad mind arvama, et see ei sobiks mulle. Avant ja Plus on juba natuke mitte-võistlus sadulad: pehmemad ja mõeldud natuke püstisema asendi jaoks. Aga laius tundub Avandil mulle sobiv olevat.

arnea
Rattur
Postitusi: 1239
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Selle SMP

Postitus Postitas arnea » 30. 09. 2013. 11:24

arnea kirjutas:Päris õige aruande loodan peale Haanjat esitada.
Oli hea. Sadulale ja istumisele 8:53 kestnud sõidu jooksul mõtlema ei pidanud. Esimesed 60km oli eriti hea, siis vahepeal oli üldine raske olemine ja natuke andsid istmikuluud tunda, aga lõpus oli jälle hea.

ioras
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 10. 05. 2013. 20:39

Re: Selle SMP

Postitus Postitas ioras » 24. 01. 2014. 09:42

Sooviks teada saada, kas keegi foorumlastest, kes omab selle smp lite 209 sadulat, oleks nõus seda natukeseks jagama, et enne selle sadula ostmist oma käega ja tagumikuga ikkagi proovida. Et äkki on häid inimesi, kes aitavad selle küsimusega.
Ise olen Tartu inimene. Võib helistada või e-mail saata või siin PM kirjutada.
55544802 indrek.oras@mail.ee

Vasta

Mine “Jupid”