Kas tasub enda ratta ülekannet muuta???

Rattadetailid ja abiained. Raamist õlideni.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
NirX
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 28. 05. 2004. 15:29

Kas tasub enda ratta ülekannet muuta???

Postitus Postitas NirX » 28. 05. 2004. 16:15

Mõtlesin, et võiks oma ratta ülekannet veidi maanteega kohandada.
Nimelt on mul Giant Boulder. Ees ja taga on Shimano Altused
21 käiku. Ausalt öeldes kasutan ma kokku mingit nelja või viit käiku. Mul ei ole vaja nii palju käike ja teine asi on see, et käigud on kole kerged. Mida tuleks teha??? Kas on mõtekas hakata üldse jamama selle rattaga???
Tahaks ikka maanteel nagu üle 50 km/h sõita aga mitte kuidagi praeguse ülekandega sinnani ei jõua. On üldse võimalik neid hammasrattaid ja muud sellist stuffi vahetada??? Ja kas mõne muu asja välja vahetamine annab ka kiirust juurde??? Ja palun ärge hakake mind norima, et ma nii loll olen, kuna olen alles algaja. :oops:
No rattasportlane ma nüüd ka pole aga hobiks võib vahest vändata ka :D

Kasutaja avatar
Andres L
Rattur
Postitusi: 196
Liitunud: 14. 07. 2003. 15:27

Postitus Postitas Andres L » 28. 05. 2004. 16:54

Selleks see foorum ongi et nõu küsida :wink: kiiruse saamiseks võiksid alustada siletatest kummidest mida saab enamikest ratta pooditest,ise ostsin veloplusist, teine asi kui tahad lõpp kiirust suurendada ning praegused ülekanded ei võimalda seda siis pead ka neid muutma ehk siis ette suuremad ammakad ostma (nt44). Aga et asi korralikult toimiks(loe haakuks ketiga) siis pead ka keti vahetama ning kui kett vahetatud peab ka tagumised hammakad vahetama. Hea oleks kui saaksid ka taha uuemad ammakat sest 7ne kasset on üsna suur(väikseim hammakas suur kobakas)

NirX
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 28. 05. 2004. 15:29

Postitus Postitas NirX » 28. 05. 2004. 19:10

Aitähh väikese nõuande eest. Aga äkki keegi oskab öelda, kui palju peaks pappi selle kõige eest välja käima :?:
Et kui nagu vahetada esihammakad, kas sisi peab kõik 3 ära vahetama või ainult kõige suurema, aga siis läheb ju 2. hammakalt 3. üleminek kole raskeks ja hakkab seda ketisuunajat närima. Äkki oleks lihtsam üldse terve käiguvahetite komplekt osta. Kui palju see maksma läheks???
Ja kas Maastikurattale saab peale panna ka näiteks maanteeratta käiguvaheteid :?:
No rattasportlane ma nüüd ka pole aga hobiks võib vahest vändata ka :D

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 28. 05. 2004. 19:23

NirX kirjutas:Ja kas Maastikurattale saab peale panna ka näiteks maanteeratta käiguvaheteid :?:
Igast asju saab külge panna ainult, et kas on mõtet. Mine vaata velo+, mis nt Ultegra lingid maksavad, pakun, et selle raha eest saaksid juba uue ratta :wink:
No Pain No Gain

NirX
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 28. 05. 2004. 15:29

Postitus Postitas NirX » 28. 05. 2004. 19:34

Seda küll, Vist ei tasu algusega nii hoogu minna.
Äkki keegi oskab siis pakkuda varianti, kuidas oleks võimalik kõige odavamalt ratta lõppkiirust tõsta.
No rattasportlane ma nüüd ka pole aga hobiks võib vahest vändata ka :D

Ray
Rattur
Postitusi: 302
Liitunud: 17. 04. 2003. 13:20

Postitus Postitas Ray » 28. 05. 2004. 19:40

NirX kirjutas:Seda küll, Vist ei tasu algusega nii hoogu minna.
Äkki keegi oskab siis pakkuda varianti, kuidas oleks võimalik kõige odavamalt ratta lõppkiirust tõsta.

treenides :lol:

Kasutaja avatar
madiz
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 25. 05. 2003. 10:32

Postitus Postitas madiz » 28. 05. 2004. 20:19

mina soovitaks rix rattasse või hawaii expressi minna ( rohkem küll rix i )ja seal küsida, seal on abivalmid inimesed ja võivad pikalt laialt rääkida, mida tasuks vahetada ja kas üldse tasuks ning saab allahindlust ka üsna lihtsalt (rix is ma mõtlen) kui seal käidud ja vastusega rahul pole, oleks võimalik rakverlastega sõitma tulla ja siis rääkida neil teemadel

Kasutaja avatar
Andres L
Rattur
Postitusi: 196
Liitunud: 14. 07. 2003. 15:27

Postitus Postitas Andres L » 28. 05. 2004. 23:47

Corrosion kirjutas:Igast asju saab külge panna ainult, et kas on mõtet. Mine vaata velo+, mis nt Ultegra lingid maksavad, pakun, et selle raha eest saaksid juba uue ratta :wink:
Kindlasti pole Ultegra ainus seeria Shimanost,on lahjemaid ka mis kindlasti odavamad

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11886
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 29. 05. 2004. 06:06

võiks ikka vaadata millest juttu teha, Giant Boulder on bike ja roadi juppidega ei tee suurt midagi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

NirX
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 28. 05. 2004. 15:29

Postitus Postitas NirX » 29. 05. 2004. 07:03

Eks ma siis hakkan uue ratta jaoks raha kuskilt kokku ajama!!!
:D
No rattasportlane ma nüüd ka pole aga hobiks võib vahest vändata ka :D

garu
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 01. 04. 2004. 15:19

Postitus Postitas garu » 29. 05. 2004. 10:25

Sai just naise Classic Legendile 48/etc esihammakad pandud, enne oli vist 44. Mingi shimano odavama otsa jupp oli, maksis 350 eeku pluss tööraha, hammakad koos pedaaliõlgadega. Kui raamitoru külge kinnituv vahetaja on siis ei pea ka esivahetajat uut panema. Põhimõtteliselt saab ka mnt crankseti 52/etc panna ja hakkab mtb vahetajatega tööle küll kui sobivad jupid vahetada.

Vea ratas teenindusse ja küsi mida tahad, küll lahendus leitakse.

Vasta

Mine “Jupid”