Rattakott - kust sellist leiaks?

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
leinz
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 20. 04. 2005. 07:47

Rattakott - kust sellist leiaks?

Postitus Postitas leinz » 20. 04. 2005. 07:56

Otsin rattakotti tagumise pakiraami külge. Võib olla ühepoolne. Sinna peaks mahtuma 15" sülearvuti ja ühtteist elektroonikat veel. Rattakott peaks olema kiiresti ja lihtsalt eemaldatav, et Tallinnas poes käies, ei peaks koti eemaldamisega kaua vaeva nägema (ratta peale kallist asja ka ei saa jätta). Rattakotil peaks olema ka sang või õlarihm (veel parem seljakoti funktsioon).
Olen rattapoodidest uurinud, kuid midagi sobivat ei leidnud. Kas keegi on näinud mingit sobivat rattakotti või ka tavalist kotti, mis minu nõudeid rahuldaks?

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 20. 04. 2005. 07:59

Läpaka jaoks olemas ka seljakotid. Saadaval pea enamus poodides, kus kaubeldakse arvutitega, kuid saada ka spets koti poodides.
Selliste universaalsete asjadega on, nigu on. Kõlbavad need kõigeks ja ei sobi mitte millekski.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

nerd04
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 24. 08. 2004. 11:05

Postitus Postitas nerd04 » 20. 04. 2005. 08:05

kas pakika kotis on läpakale päris õige koht? :shock: ise raatsiks seda ainult seljas kanda. sest paljugi mis võib rattaga juhtuda- käib külili, saab matsu vms. kui aga juba sinule juhtub, siis on ka läpparist pohlad. hoidke läpparit ja muud õrna ja hinnalist seljakotis.

leinz
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 20. 04. 2005. 07:47

Postitus Postitas leinz » 20. 04. 2005. 08:05

Rivo kirjutas:Läpaka jaoks olemas ka seljakotid. Saadaval pea enamus poodides, kus kaubeldakse arvutitega, kuid saada ka spets koti poodides.
Selliste universaalsete asjadega on, nigu on. Kõlbavad need kõigeks ja ei sobi mitte millekski.
Seljakotiga on see jama, et vahest sõidan rattaga Tallinnast koju (80 km) ja seljakotti ei viitsi seljas tassida kogu tee. Kuigi seljakotti annab ka pakikale kuidagi kinnitada, aga spetsiaalne kott oleks parem.

leinz
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 20. 04. 2005. 07:47

Postitus Postitas leinz » 20. 04. 2005. 08:07

nerd04 kirjutas:kas pakika kotis on läpakale päris õige koht? :shock: ise raatsiks seda ainult seljas kanda. sest paljugi mis võib rattaga juhtuda- käib külili, saab matsu vms. kui aga juba sinule juhtub, siis on ka läpparist pohlad. hoidke läpparit ja muud õrna ja hinnalist seljakotis.
Kumb on ohutum, kas 0,5 m kõrguselt külili vajuv läpakas või 1,5 m kõrguselt kukkuv läpakas?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11886
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 20. 04. 2005. 08:11

leinz kirjutas:Kumb on ohutum, kas 0,5 m kõrguselt külili vajuv läpakas või 1,5 m kõrguselt kukkuv läpakas?
kumb on läppari tervisele parem, olla seljakotis ja kõik teelt tulevad löögid summutatakse või läppar saab läbi raami enamuse tee ebatasasustest tulevatest löökidest sisse. kõvaketas küll õnnelik pole. eks ise otsustad.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 20. 04. 2005. 08:12

endal cannondale seljakott, läpaka sisu ja pealekinnitatav porikaitse peal pluss hunnik taskuid. peab isegi niiskust ja toimib ekstreemoludes viimasena sõitsin lumelauaga Vallee Blancest (3800m kõrguselt) alla korralik kaamera kotis paar korda käisin ka selili :wink: .kott koos kaamera ja konjakivarudega pidas suurepäraselt vastu. :D

Kasutaja avatar
Olivers
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 26. 10. 2004. 16:57

Re: Rattakott - kust sellist leiaks?

Postitus Postitas Olivers » 20. 04. 2005. 08:42

leinz kirjutas:Otsin rattakotti tagumise pakiraami külge. Võib olla ühepoolne. Sinna peaks mahtuma 15" sülearvuti ja ühtteist elektroonikat veel. Rattakott peaks olema kiiresti ja lihtsalt eemaldatav, et Tallinnas poes käies, ei peaks koti eemaldamisega kaua vaeva nägema (ratta peale kallist asja ka ei saa jätta). Rattakotil peaks olema ka sang või õlarihm (veel parem seljakoti funktsioon).
Olen rattapoodidest uurinud, kuid midagi sobivat ei leidnud. Kas keegi on näinud mingit sobivat rattakotti või ka tavalist kotti, mis minu nõudeid rahuldaks?
V+ paistis olevat mingi merida rattakott!
Ei mäleta kas ta nüüd detailselt su vajadustele vastas aga midagi taolist igaljuhul!

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3808
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 20. 04. 2005. 09:24

Spetsiaal läpaka kotte teeb saksa Umarex (hinnad saksas 40-50eur). läpakas kinnitud siseseinale takjapaeltega. Kotid on kõvaküljelised ja seest polsterdatud.
http://www.umarex-bikebag.de/index.php? ... vid=79.552

Ise kasutan Umarex Combi Rack Office -t.
http://www.raddiscount.de/P02937.html
Valiku otsustas asjaolu, et igal rattal polnud pakikat. combi rack omab eraldi koti
hoidjat
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 20. 04. 2005. 10:20

Pakiraami kotti ei tasu läpakat ega fotokat panna, muidu on varsti rikkis. Ma sõidan pakiraamikottidega päris tihti ja see on ikka karm küll, mis toimub - kaks pakiraami on juba ära lagunenud. Seljakott on õrnade asjade vedamiseks kõige parem. Vajadusel aeg-ajalt peatuda ning natuke seljasirutamist ja käib küll. Kui see ei sobi, siis mõtle järele, et kas läpaka tassimine on ikka mõttekas lahendus - võib olla piisab ainult andmekandja vedamisest. Ma oletan, et kõvaketas pole ainus, mis võib rikki minna.

Ma olen vist korra läpakat vedanud umbes 40km. Ei mäleta, kas oli seljakotiga seljas või pakiraami peal spordikotis riidehunniku sees.

leinz
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 20. 04. 2005. 07:47

Postitus Postitas leinz » 20. 04. 2005. 10:30

mart kirjutas:Spetsiaal läpaka kotte teeb saksa Umarex (hinnad saksas 40-50eur). läpakas kinnitud siseseinale takjapaeltega. Kotid on kõvaküljelised ja seest polsterdatud.
http://www.umarex-bikebag.de/index.php? ... vid=79.552

Ise kasutan Umarex Combi Rack Office -t.
http://www.raddiscount.de/P02937.html
Valiku otsustas asjaolu, et igal rattal polnud pakikat. combi rack omab eraldi koti
hoidjat
Pakuks huvi küll, kuid saksa keelt ei mäleta enam :(
Kas neid kotte Eestis ka keegi pakub?

leinz
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 20. 04. 2005. 07:47

Postitus Postitas leinz » 20. 04. 2005. 10:35

cowrider kirjutas:Pakiraami kotti ei tasu läpakat ega fotokat panna, muidu on varsti rikkis. Ma sõidan pakiraamikottidega päris tihti ja see on ikka karm küll, mis toimub - kaks pakiraami on juba ära lagunenud. Seljakott on õrnade asjade vedamiseks kõige parem. Vajadusel aeg-ajalt peatuda ning natuke seljasirutamist ja käib küll. Kui see ei sobi, siis mõtle järele, et kas läpaka tassimine on ikka mõttekas lahendus - võib olla piisab ainult andmekandja vedamisest. Ma oletan, et kõvaketas pole ainus, mis võib rikki minna.

Ma olen vist korra läpakat vedanud umbes 40km. Ei mäleta, kas oli seljakotiga seljas või pakiraami peal spordikotis riidehunniku sees.
Ilmselt pakiraamil olles raputab küll ja seljas oleks selles mõttes turvalisem, kui kuidas sul pakiraamid ära lagunevad? Mina kasutan enda pakiraami juba 5 aastat (vahepeal vahetasin ainult ratast selle all), vean kotte, inimesi ja kõike muud sellega, kuid täitsa terve.
Et endal siiski kergem oleks, peaks rattakott läpaka jaoks olema võimalikult tugeva konstruktsiooniga ja seest pehme ja hästi kinnitatud.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 20. 04. 2005. 10:56

leinz kirjutas:kui kuidas sul pakiraamid ära lagunevad?
Eks sõltub nii konstruktsioonist kui ka kasutustingimustest. Eelmine oli vedela konstruktsiooniga + suur koorem + väga halvad teeolud. Praegusel lihtsalt 1.5 mm terasest latt pooleks. Ma ei oska öelda kuidas ja miks, võib olla oli pinge sees ja ei suutnud enam väntsutamisele vastu pidada ja väntsutada on see ikka päris palju saanud. See selleks - jutu point oli selles, et mis tagaratta kohal toimub, on sülearvuti jaoks päris karm.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 20. 04. 2005. 11:22

Targusel peaks ka ranitsad valikus olema. ICL Akadeemia teel on koht, kus vähemalt kataloog peaks olema.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

mrt
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 03. 06. 2004. 15:24

Postitus Postitas mrt » 22. 04. 2005. 21:01

kasvõi Targus, aga eeltöö vaata näiteks Zebra netipoest:
http://www.zebra.ee/S2/Products.aspx?iS ... ry=backpac

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”