10.7 rongiga Elva ja koju

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
Uwe Riisenberg
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 01. 06. 2004. 09:46

10.7 rongiga Elva ja koju

Postitus Postitas Uwe Riisenberg » 01. 07. 2005. 14:59

Kuna oleme Ahtoga huvitatud 10. juulil Tallinnast Elva rattamaratonile ja sealt tagasi sõitmisest rongiga grupipileti alusel, siis kutsun grupipileti ostmiseks moodustama kuue- kuni üheteistliikmelist rühma nende vahel, kes kavatsevad sõita rongiga Elva. Rühma moodustaks rattaga või rattata sõitjatega rongi peal, kas Tallinnas, Elvas või/ja kusagil vahepeal, kui näiteks Tallinn--Elva suunal saab esimese grupipileti osta Tallinnast Tartu ja teise Tartust Elva sõitmiseks.
Grupipääsme ostmisel kuluks kuueliikmelise grupi igal liikmel sõiduks Tallinnast Elva 77.5 krooni ja rattaveo eest tasuda ei tuleks. Nii et kui sõitjaks on jalgrattaga õpilaskaardiga sõitja, tudengikaardiga sõitja, ITIC-kaardiga sõitja või EV pensionitunnistusega vanaduspensionär, kellel on sõidupääsme ostul õigus 30%-ks allahindluseks ja peab tasuma rattaveo eest umbes 20% täispileti hinnast, on tal odavam sõita grupipiletiga.
Tallinnast, Balti jaamast, asub Edelaraudtee Tallinn--Tartu--Valga rong nr 210 teele kell 6.23 ja jõuab Elva kell 10.14. Elvast tagasi Tallinna sõidame kell 17.23 väljuva Valga--Tartu--Tallinn rongiga nr 213, mis jõuab lõpp-punkti kell 21.04.

Harilikult on rongi nii esimeses kui viimases vagunis vist seitse kohta rataste paigutamiseks seinaküljesolevatele hoidikutele. Vajadusel saab rattad paigutada laiemate pinkide vahelisse käiku akna alla. Edelaraudtee rongi esimeses ja viimases vagunis on erinevalt 1990ndate aastate algusest korralik WC, mis on varustatud tualettpaberiga. 17. juunil rongiga Tallinnast Põlva sõites avastasin, et vetsu on paigaldatud viisakas pott, millesse saab äravooluvett tellida seina küljes olevalt plastnupult. Lisaplussideks on rongisõidul keskkonnasäästlikkus, ruumikus, head väljavaated akendest, vähene müra ja piisava ruumi korral võimalus teha laial pingil uinakut. Aeg, mis on kulunud rongiga sõitmiseks ühest kohast teise, on mul möödunud kaasratturitega juttu puhudes üllatavalt kiiresti ja meeldivalt.

arouser
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 03. 07. 2005. 14:36

Postitus Postitas arouser » 03. 07. 2005. 14:59

Mina oleks huvitatud

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Postitus Postitas margus v » 04. 07. 2005. 14:20

Niiii pika ja ilusa jutupeale,nagu Uwe kirjutas, ei saa kohe kuidagi rongiga minematta jätta. (y)
Tulen siis kah.

Kasutaja avatar
Olivers
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 26. 10. 2004. 16:57

Postitus Postitas Olivers » 04. 07. 2005. 16:54

Egas siis midagi!
Olen tulija! :)

Kasutaja avatar
elukas
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 07. 05. 2003. 17:25

Postitus Postitas elukas » 04. 07. 2005. 18:20

arvatavasti ka käpp

Kasutaja avatar
Uwe Riisenberg
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 01. 06. 2004. 09:46

Edelaraudteed teavitatud jalgratastega pealetulekust

Postitus Postitas Uwe Riisenberg » 05. 07. 2005. 13:42

Rõõmustav, et on teisigi, kes sõidavad Elva rattamaratonile ja tagasi rongiga ning soovivad sõita grupipiletiga. Loodan, et oma otsusega, sõita rongiga Elva ja tagasi, ollakse hiljem rahul.
Teavitasin Edeleraudteed jalgratastega pealetulekust (vt allpool) ja nad saavad sellega nüüd arvestada.
-----Original Message-----
From: Uwe Riisenberg
Sent: 05. juuli 2005. a. 14:02
To: Niina Rak
Subject: RE: Elva rattamaratonile minek ja tagasitulek 10.7

Tere taas!

Praeguseks on oma arvatavast Tallinnast pealetulemisest teavitanud seitse jalgratturit. Kuus neist on oma tulekust teada andnud rattafoorumis Velo.clubbers.ee aadressil viewtopic.php?p=64309&sid=1d686fc6dff8a ... 3257#64309. Ent nagu oma eelmises kirjas märkisin, võib rattureid tulla rongi peale kas Tallinnas või mujal teekonnal Elva, rohkem. Elvast Tallinna on rattureist sõitjaid oodata praeguse seisuga kaheksa.

Lugupidamisega
Uwe Riisenberg

-----Original Message-----
From: Niina Rak
Sent: 05. juuli 2005. a. 13:51
To: Uwe Riisenberg
Subject: RE: Elva rattamaratonile minek ja tagasitulek 10.7

Tere!
Kui suur Teie jalgratturite grupp on?
Lugupidamisega
Niina Rak
Edelaraudtee AS
Reisiteeninduse juht

-----Original Message-----
From: Uwe Riisenberg
Sent: Tuesday, July 05, 2005 1:49 PM
To: Kalvi Pukka; Niina Rak; Annemari Oherd
Subject: Elva rattamaratonile minek ja tagasitulek 10.7

Tervist!

Annan teile teada, et pühapäeval, 10. juulil, on oodata Tallinnast kell 6.23 väljuva Edeleraudtee Tallinn--Tartu--Valga rongi number 210 peale maastikuratastega jalgrattureid, kes sõidavad Elva rattamaratonile (vt http://www.esport.ee/estoniancup/index_ ... N&nav=COMP). Rattureid ühes ratastega võib tulla esimesse ja viimasesse vagunisse, kus on rattahoidikud, nii kümme kuni kakskümmend. Võib-olla enam. Jalgrattureid võib oma ratastega peale tulla Tartus ja mujal.
Sestap palun sobivusel lisada veel üks vagun, kus oleksid seina küljes rattahoidikud, kui teil on selline võimalus. Kui pole, siis paigutataks osa rattaid juhul, kui kahe vaguni rattahoidikud on kõik hõivatud, kahe kaupa laiemate pinkide vahele akna alla ilma, et need kahjustaksid pinke ja oleksid ees vahekäigus liikujaile.
Rattad, mis võetakse endaga kaasa rongisõidule nii Tallinnast Elva kui Elvast Tallinna, on puhtaks tehtud.
Ratturid sõidavad oma jalgratastega Elvast Tallinna samal päeval kell 17.23 väljuva Valga--Tartu--Tallinn rongiga nr 213.
Sellest ollakse teadlikud, et harilikult on nii esimeses kui viimases vagunis vististi seitse rattahoidikut seina küljes. (Hoidikud, millele saab paigutada oma maastikurattad.)

Lugupidamisega
Uwe Riisenberg

muri
Rattur
Postitusi: 86
Liitunud: 23. 03. 2005. 09:57

Postitus Postitas muri » 06. 07. 2005. 13:11

tulen siis Ülemistelt peale :)

Kasutaja avatar
Uwe Riisenberg
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 01. 06. 2004. 09:46

Rongi peale tulek ja grupipääsme ost

Postitus Postitas Uwe Riisenberg » 07. 07. 2005. 11:55

Kui on kedagi veel, kes tuleb Tallinnas rongi peale Ülemiste peatusest ja soovib, et ta arvataks Balti jaamas pealetulevatest moodustatavasse gruppi grupipileti ostmiseks, siis andku sest teada reedeks, 8. juuliks, kella 12-ks kas siinsamas või saates mulle sõnumi.
Teadaandmisel lepime kokku, kuidas tasuda rongisõidupääsme eest. Nii et ma saaksin Ülemistelt pealetulija makstud rahaga tasuda tema osa grupipileti soetamisel Balti jaamas olevas rongis. Palun sest teada anda seetõttu, et grupipileti ostmisel võetakse aluseks kõigi grupi liikmete puhul sama lähtekoht ehk -peatus. Sestap saatsin murile elik Marile alloleva kirja.
Kui Balti jaamas rongisolevale Edelaraudtee klienditeenindajale ja grupipiletist huvitatuile sobib see, et grupipileti ostame pärast Ülemiste peatust sealt võimalike pealetulevate ratturite gruppi arvamiseks, siis ostame grupipääsme Ülemiste peatuse järel.
-----Original Message-----
From: Uwe Riisenberg
Sent: 07. juuli 2005. a. 11:19
To: muri
Subject: rongipaasme ost Elva soitmiseks

Mari!

Kas ma ostan sulle Balti jaamast peale tulles rongisõidupääsme Elva nii, et arvan su ühena grupipileti ostjate hulka? Küsin seda seeõttu, et tuled peale Ülemiste peatusest.
Ma vaatasin järele, et kui sulle kui tudengikaardiga sõitjale maksab sõidupääse Ülemistelt Elva 63.7 krooni, sest saad 91-krooniselt täispääsmelt allahindlust 30% ja rattaveo eest tuleb sul tasuda ligi 20% täispileti hinnast, ütleme 16.4 krooni (so 18% täispileti hinnast), siis kokku kuluks sul raha individuaalpiletit ostes 80.1 krooni.

Kui me saame Balti jaamas moodustada kuueliikmelise grupi või gruppe, siis kuluks ühel grupi liikmel sõidu peale 77.5 krooni. Rattavedu on igale grupi liikmele tasuta.
Kui grupis on seitse liiget, sest Balti jaama on tulnud seitse ratturit ja teiste rongisõitjatega ei õnnestu moodustada kahte kuueliikmelist gruppi, siis kulub grupi ühel liikmel sõiduks Balti jaamast Elva 79.7 krooni.
Kui grupis on kaheksa liiget, siis kulub grupi ühel liikmel sõiduks Balti jaamast Elva 81.4 krooni.
Kui grupis on üheksa liiget, siis kulub grupi ühel liikmel sõiduks Balti jaamast Elva 82.7 krooni.
Kui grupis on kümme liiget, siis kulub grupi ühel liikmel sõiduks Balti jaamast Elva 83.7 krooni.
Kui grupis on üksteist liiget, siis kulub grupi ühel liikmel sõiduks Balti jaamast Elva 84.6 krooni.

Nii et anna mulle teada, kas ja millisel juhul ma ostan sulle ühe grupi liikmena pääsme Balti jaamast Elva sõitmiseks.

Uwe

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 07. 07. 2005. 12:24

Ma tulen kah punti, Balti jaamast siis

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 07. 07. 2005. 13:39

Lisage mind ka punti, tulen peale Balti jaamast. Samas - kui seda foorumit loeb mõni inimene, kes läheb autoga ja saaks mind ja mu ratast peale võtta (viia hommikul Tallinnast Elvasse ja tooks peale võistlust ka tagasi), siis ma hea meelega vahetaks rongi auto vastu. Loomulikult osalen sel juhul solidaarselt sõidukulude katmises. Paiknen Kalamajas, tel. nr. 5212048. Aitäh :)

EDIT: sain auto peale, seega ärge minuga grupipileti arvestuses enam arvestage.
Oleks mul vaid kallim ratas, küll siis sõidaks!

Vasta

Mine “Üldfoorum”